Uzmana sorun

Şirketin dolaylı maliyetler

İşin normal akışı içinde her şirket dolaylı maliyetler olacaktır. Bunlar direkt maliyetlerini nerede ürün yelpazesi mümkün belirli pozisyona tahsisi.

Dolaylı (havai) maliyetler herhangi bir kuruluşun çekirdek faaliyetlerini eşlik ancak doğrudan onu içermez. Onlar malzeme ve işçilik maliyetine dahil edilmemektedir. çalışma ve duran varlıkların, üretim organizasyonu ve yönetimi, kendi bakım, seyahat masrafları, çalışanlar ve üretken olmayan zararlar (hammadde bozulmaları, kesinti kaybı) mesleki eğitim bakımı ile ilişkili Dolaylı maliyetler.

Dolaylı maliyetler telefon ve iletişim, internet maliyetleri dahil kira ofis alanı için. Bunlar karmaşıktır ve bazı ürünlerin üretiminin tam maliyetlerini hesaplarken birimleri ve ürünlerin belirli türde şartlı dağıtılır, maliyetlerdir. Dolaylı maliyetlerin hesaplanması ve tahsis ürünleri için fiyat, ürün her türlü karlılık hesaplama kurmak için belirli operasyonel kararların kabul edilmesi için temelidir.

değiştirilir Bazı dolaylı maliyetler, diğerleri bir süre stabil kalır ve ürünlerin belirli tiplerinin hacmindeki azalma azalmaz.

Her işletme harcamalarının bu tip dağıtımı için prosedür geliştirmek. Bazı ürünlerin maliyetine dahil olmak doğrudan ve dolaylı maliyetlerin, uyum bir bütün sistem geliştirilmesi. İlgili tahminini yakalanma havai (dolaylı) maliyetlerin dağıtımı için bir bütçe olarak adlandırılır. Bunlar çeşitli üretimle ilgili tüm masrafları kaydedildi ticari ürünlerin. Bu tahminler, ekonomik makalelerin açısından makyaj ve farklı dönemlere bağladılar.

hesaplanmasında sırasında Dolaylı maliyetler toplam maliyeti kurumsal dağıtım üsleri kabul oransal koşullu dağılım maliyetleri içinde yer üretilen ürünlerin belirli tiplerinin. Aşağıdaki göstergeler genellikle kendileri için seçilir:

- Çalışanların temel maaşları (ikramiye ve ikramiye hariç);

- düzenlemeler (tahmini) ekipman ve operasyonların hızı;

- erkek-sonrası atık;

- üretim hacmi tarafından yayımlanan;

- doğrudan maliyetinin bazıları.

Bu maliyetlerin tahsisi seçim yönteminde temel ilke ellerinden geleni maç sonucu dağıtım ürünlerinin aralığının belirli bir pozisyonda üretiminin gerçek maliyeti bulabilirsiniz. tabanında işletmelerin büyük çoğunluğu sanayi işçilerinin temel maaş alır.

Belli faaliyetleri veya çıkış türlerinde - Mevcut uygulama ve cari hukuk normlarına göre, her şirket, dolaylı alanları (türleri) ilk etapta maliyetleri faaliyet ve ikinci dağıtır. Bu durumda, bu maliyetler rasyonel dağılımı doğruluğunu tespit maliyetinin hesaplanmasında her üretim hattı için üretim ve ürünler her türlü.

genellikle muhasebe yönetimi, örneğin, dolaylı ve periyodik olarak kavram bir karışımıdır (geleneksel olarak sabit) eksiksiz. Bu maliyet kategoriler açıkça bunları ayırt etmek gereklidir. Dolaylı maliyetler - onlar her zaman doğrudan ürünlerin hacmi ile ilgili olarak, bir değişken orandır. Diğer bir deyişle, tüm üretim süreci harcama türünü belirler. Onlar için Muhasebe dağılımı 25 "Genel giderler" hesapları, topluca üzerinde gerçekleştirilir. Dolaylı giderlerin tutarı aşağıdaki tahsil hesaptan Her ayın bitiminde:

- sch. 20 "birincil üretim";

- sch. 23 "Yardımcı üretim".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.