BilgisayarlarEkipman

Seri port ve ilgili özelliklerinin

Şimdi ifade "bilgisayardaki bağlantı noktalarını" duymak, sen özel mağazalar gidin veya bilgisayar teknolojisi sahibi olmak gerekmez. Sonuçta, hatta ilkokul öğrencileri de bu konuda usta.

kelimeler "port" bir adam genellikle büyük gemiler giren yüksek vinçler, teslim ürünlerin ve malların yüklenmesi ile yatak temsil edilmektedir. bilgisayar mühendisliği giriş çıkış portuna bir anakart veriyolu verilerine iç ve çevresel aygıtları bağlamak için tasarlanan donanım arayüzü çeşitlerden biridir. İlk bilgisayarların görünümü yana fiziki uygulama ve kullanılan protokol hem farklılık farklı portlar çok sayıda önerilmiştir. Bazı hayatta ve bugün bile kullanılmaktadır. Örneğin, bir seri port, birçok anakart üreticileri yine kendi ürünleri üzerinde unsoldering bulundu.

o kadar dikkat çekici nedir? (İngilizce. Kelime «Haberleşme» bazen COM denilen) Asenkron seri port ilk IBM uyumlu bilgisayar modelleri ortaya çıktı. fareler, modem ve diğer çevresel aygıtlar ve organizasyon (gerekli boş modem kablosu), iki bilgisayar arasında basit ağ bağlantısı bağlamak için kullanılır. seri port tarafından sahip avantajlarından biri donanım ve yazılım uygulamasının sadelik içindedir.

Fiziksel olarak, bu 9 ya da 25-pim bağlantısı ile temsil edilir. Veri iletimi , art arda, bit bu bit yer alır (bu arada, ikinci nedenle adı). Protokol Her 16 bitlik (2 byte) arasındaki aralık için her zaman sınırları tabi değildir. Bu özellik sayesinde, seri port bazen uyumsuz olarak adlandırılır.

Bit oranı bilgiler hala düzenlenir unutulmamalıdır. Bu nedenle, standart bir donanım uygulaması içinde, ikinci (bps) izin oranı 115,200 bit, tipik olarak Windows işletim sistemleri, ancak yapay olarak (kullanım cihaz yöneticisine ayarlamalar yapmak için) 9600 ile sınırlıdır. diğer seri arabirimler farklı (USB, Firewire) bit paketler halinde toplanır, ve porsiyonlar halinde iletilir.

Ortak bir USB arayüzü COM port (RS-232C) yaşlanmanın piyasadan devrileceğinin amacıyla uygulamaya konmuştur. Bu adım, kaçınılmaz veri aktarım hızı en verimli çeşitlerin sadece 921.600 baud olduğunu (USB ve 480 Mb / s ile karşılaştırıldığında) yeterli değildi. İkinci çekince - bu "sıcak" bağlantısına mümkün değildir: Bilgisayar Plug eksikliği nedeniyle çalışmak ve teknolojiyi Play yetersizlik en iyi durumda sonuçlandı çalışıyor olduğunda seri port cihazı bağlamak için bir girişim ve en kötü ihtimalle - cihaz ve denetleyici hem başarısızlığa anakart (genişletme kartı) üzerine COM portu.

PS / 2 ve AGP oldu gibi Bu nedenle, birkaç yıl önce, bütün verilen kartlar, COM portu yok. Ancak, seri port ile çalışmak üzere tasarlanmış, mevcut çevre birimleri çok sayıda COM ve hatta LPT (paralel) yeniden kazanmak için üreticileri zorladı. Hiç şüphe yok ki, birçok kullanıcı "teşekkür ederim" onlara anlattım. için yanıp sönen sonra uydu alıcısı eski bilgisayar aramaya veya invertörler rahatsız adaptörleri satın almaya gerek şimdi. yazma kontrol programları onun için çok fazla sorun neden olmaz Dahası, çoğu programcılar da, seri bağlantı noktası üzerinden çalışıyoruz.

Bugünün birçok ilginçtir çevre birimleri düzgün işletim sisteminde çalışacak bir emüle etmek COM portu. Bu cep telefonları, radyolar, Bluetooth adaptörü , ve diğerleri. Tabii ki, sanal port özellikleri standart uygulamayla çok daha fazladır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.