BilgisayarlarEkipman

CCD veya CMOS: Daha iyi nedir? seçim kriterleri

Matris - Herhangi bir fotoğrafa ya da videoya temelidir. Bu görüntünün kalitesi ve çözünürlüğü tanımlar. CCD ve CMOS - matrisleri üretiminde Bugün iki farklı teknolojik ilke kullanılır. "CCD veya bu konuda fotoğraf ve video donanımı hayranları arasında» CMOS ısıtmalı argümanlar vardır :? seçmek matrisin ne tür: Çok sık soru duyabiliyorum. Bu yazıda, bu iki tür gözden geçirmek ve en iyi ne matris anlamaya çalışacağız - CCD veya CMOS.

genel bilgiler

matrisler yüzeyde ışık ışınlarının parametrelerini yakalamak için tasarlanmıştır. Mümkün teknolojilerden biri açık bir avantajı olmadığını söylüyor. Belirli parametreleri üzerinde bir karşılaştırma yapmak ve bir yönüyle şu ya da lider belirleyebilir. kullanıcıların tercihleri ile ilgili olarak, genellikle onların ana kriter kaliteye veya rakibinin şartnamelerde aşağı olacak olsa bile, ürünün fiyatı olmasıdır.

Yani, iki tip aygıt ne görelim. CCD matris - ışığa duyarlı fotodiyot oluşan bir çip; o silikona dayalı oluşturulur. İşinin özelliği operasyonu şarj çiftli cihazın prensip yatıyor. CMOS matrisi - yarı iletken göre olan bir aygıt alan etkili transistörler farklı iletkenlik kanallardan yalıtılmış bir kapısı olan.

Çalışma prensibi

Bize bir seçim yapmak yardımcı olacaktır farklılıkların belirlenmesine dönelim: iyidir - matris CMOS veya CCD a? Bu iki teknoloji arasındaki temel fark nasıl çalıştıkları olduğunu. piksellerden CCD-birim yük ışığa sensörler ötesinde güçlendirilmiş olan bir elektrik potansiyeli dönüştürülür. Sonuç analog formda bir görüntüdür. o ADC tüm görüntünün sayısallaştırılması sonra. şirketinden matris ve dönüştürücü - yani, cihaz iki bölümden oluşmaktadır. CMOS teknolojisi sayısallaştırma her bir piksel üretmesi ile karakterize edilir. Çıktı zaten hazır dijital görüntüdür. Yani, elektrik yükü elektrik potansiyeli uzaklaştırıldığı ile kondenser, piksel matris içinde birikir. Bu dönüştürücü sonra dijital (piksel olarak doğrudan dahil) Analog amplifikatör, iletilir.

Ne seçmek için: CCD veya CMOS?

Bu tekniklerin arasındaki seçimini belirleyen önemli parametrelerden biri amplifikatörler matrisinin sayısıdır. CMOS cihazları sinyal biraz görüntü kalitesinin düşük geçecek kadar (her noktasında) cihazların daha büyük bir sayı olması. Bu nedenle CCD matris tıbbi araştırma ve endüstriyel amaçlar için, örneğin, bir detay yüksek kaliteli görüntüler oluşturmak için kullanılır. böylece web kameralar, akıllı telefonlar, tablet, dizüstü ve .. Ama CMOS teknolojisi ev aletleri başta olmak üzere kullanılır

Daha iyi ne türünü belirler sonraki parametre - CCD veya CMOS, - fotodiotların yoğunluğudur. o ne kadar yüksekse, "boşuna ölmüş," daha az fotonlar sırasıyla, resim daha iyi olacaktır. Mevcut CMOS (onlar transistör düzenlenmiş) ise, bu tür boşluklar olmayan bir düzen vardır Bu ortamda, CCD matris, rakiplerine atlayabilir.

Ancak, kullanıcının ön seçim aldığında: Hangi matris tipi - Cihazın fiyatı - Ana parametre açılır alım - CMOS veya CCD. CCD-teknoloji onun rakibi ve enerji tüketiminin önemli ölçüde daha pahalıdır. Resmin ortalama kalite yeterli olduğu nedenle, uygunsuz, onları kurmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.