BilgisayarlarEkipman

Intel Core 2 Duo işlemciyi hızaşırtmak için:

Yani, bir çift çekirdekli Intel işlemcili bir masaüstü bilgisayar, netbook, dizüstü bilgisayar veya tabletin şanslı sahibisin. Eh, yalnız değilsin. Bu platform, dünyanın dört bir yanındaki bu cihazların yüz milyonlarca sahibi tarafından seçildi. Ve birçoğu , Intel Core 2 Duo işlemciyi nasıl hızaşırtılacağını merak ediyor. Belirli modele bağlı olarak, bu işlemcinin özellikleri, çalışan uygulamalardan çok daha fazla performans gerektiren oyun uygulamalarına kadar evrensel bir görev yelpazesi gerçekleştirmek üzere tasarlanmıştır. Daha oyun odaklı iseniz, muhtemelen saat frekansını ve dolayısıyla sistemin performansını yükseltme olasılığıyla ilgileniyorsunuzdur. Ev bilgisayarının / dizüstü bilgisayar sınıfının masaüstü sistemine yüklenmiş olan Intel Core 2 Duo işlemciyi hızaşırtmaya nasıl başlayacağımıza göz atalım.

Bu amaçla anakarta özel dikkat gösterilmelidir. Foxconn'un ofis uygulamaları veya Asus'a yönelik veri yolu saat frekansını artırmak için sınırlı BIOS yetenekleri ve aynı zamanda overclock işlemcileri için bilenen diğer overclock kartları üreticisi olan Foxconn'dan basit ve ucuz bir model olabilir. Bu tür anakart teslimatında, Intel Core 2 Duo işlemcisini hızaşırtma konusunda büyük ölçüde yanıt veren işlemci saat hızını artırmak için tescilli bir yardımcı program var. Fakat herhangi bir yardımcı program yoksa, pek çok model anakartı destekleyen setFSB gibi özel bir program kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, bu konuda anakartın BIOS işlevselliğine dikkat etmeniz gerekir. Sonuçta, üretici önceden izin verilen yükleri öngörür. Genel olarak, BIOS ve anakartın bileşen tabanı (üst düzey kondansatörler, çip köprüler ve güç yönetimi IC'leri), işlemciyi hızaşırtmak suretiyle PC'nin performansını arttırmada temel bir rol oynamaktadır. Bu orta seviye kümesinde verimliliği mevcut değerden% 20 -% 25 artırmak oldukça gerçekçidir. Ve üst düzey ekipman ekipman elde edilebilir ve% 40 bir kazanç. Çoğu durumda BIOS aracılığıyla performans ayarlamasının, programa göre daha iyi sonuç verdiği de belirtilmelidir.

Veriyolu çarpan faktör ne kadar yüksek olursa, işlemci o kadar uzun sürer ve soğutma sistemine daha büyük gereksinimler getirilir; bu da gittikçe daha yüksek kaliteli ve pahalı bir soğutucuya ihtiyaç duyulması anlamına gelir. Bunun nedeni, nominal frekansların ve voltajların fazlalığı daha önemli ısıtmaya yol açmasıdır. Örneğin, normal soğutma işlemi sırasında işlemcinin standart ısıtması 33 derece ve% 20'lik bir hızaşırtma ile bu sıcaklık aynı soğutma sistemi ile yaklaşık 38 dereceye yükselir .

Intel Core 2 Duo e6750 işlemcisini nasıl hızaşırtılacağına ve elde edilebileceklerin sınırına soruyu cevaplayalım. Başlangıç olarak, bu CPU daha düşük fiyat segmentine yönelik modellere ait. Yüksek performans gerektiren bir oyun kullanarak Windows XP SP2 veya Windows 7'de aşağıdaki sonuçlar elde edilir. Ekran kartının çıktı üzerinde önemli bir etkisi olması önemlidir ve bu, modern oyunların grafik efektlerini çoğaltmak için yüksek grafikler gerektirdiği için anlaşılabilirdir. Bu nedenle, performansı artırmak için yalnızca Intel Core 2 Duo işlemciyi overclock etmek yeterli değildir. Bu işlem birçok bilgisayarda test edildi. BIOS'a gidin ve veri yolu frekansını değiştirin. Çoğunlukla bu değeri 1 Mhz'lik adımlardan değiştirebilirsiniz. Standart çarpanı değeri 8x iken. Standart işlemci saat hızı 300 Mhz'dir. Otobüs frekansının güvenli seviyesi, hızaşırtma yapanların elde ettiği sonuçlara bağlı olarak 400 Mhz'dir. Bu sınırdan sonra sistem başlamaz. Dahası, kendinize Intel Core 2 Duo işlemcisini nasıl overclock yapacağınızı sorarsanız, çekirdek voltajını 1.8 V'ye ve yonga setinin voltajını da 1.52 V'ye yükselterek performansı yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda, bus frekansında bir artışla sistemi ısıtmak yaklaşık 50 derece olacak ve Çekirdeği manipüle ettikten sonra zirve sıcaklıkları 75'e ulaşacak. Tüm manipülasyonların bir sonucu olarak, bir çekirdeğin performansını 2.66 Mhz'den 3.6 Mhz'ye yükseltmek mümkün oldu

Peki ya diğer platformlar? - sen sor. Andorid platformu için özel yazılımlar var. İşte bazı ücretsiz araçlar - AnTuTu CPU Master, No-frills CPU Kontrol Titanyum Tweaker.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.