ÇirkinlikBahçıvanlık

Amaryllis çiçeği - Herhangi bir ev dekorasyonu

Amaryllis soğanlı çok yıllık bitkiler aittir. doymuş bir yeşil renk ile, parlak, dil şeklindeki bırakır. Bitkinin çiçeklenme zamanında altmış santimetre güçlü bom uzunluğu yayar. Onun çiçek sonunda iki ila beş adet aralığında yer almaktadır. Amaryllis çiçeği çok güzel.

Yeterli belagat bunu açıklamak için. Bitki güzeldir eğer görünebilir ve ona bakacak zordur. Ancak, nergis zambağı çiçek, herkes için kendi güzellik bakımında çok titiz değildir. Yine de, bazı kurallar hala bilmemiz gerekir.

Bitki yeterince yüksek olduğunu göz önüne alındığında, pota ağır üstünlüğü ve aşılmasını önlemek için seçilmelidir. bir tencere mümkün ardından küçük ampuller var, çocukları yakmaya ana ampulü koymak yapacaktır çünkü Çapı o, daha ampuller iki santimetre olmalıdır. Ve çocuklar besinlerin en yukarı çekin, çünkü nergis zambağı çiçek görünmeyebilir.

Dikimden sonra daha iyi rüzgar geçirmez sıcak yerde bir pencerede bir tencereye koyun ve biraz soğuk su dökmek. ok görünecektir ve yaklaşık on santimetre boyunda kesilecekse, sulama yükseltilmelidir. nergis zambağı tomurcuk sonra, sulama kısıtlı ve daha sonra sulanan değil edilebilir. Besleme on kereden fazla yapılmalıdır. Nakli ve toprak çiçeklenme iki ay sonra her üç yılda güncelleme yapmak. Genellikle nergis zambağı çiçek Mart Şubat ayı ortasına gelen gür çiçekleri ile bizi sevindiriyor. solmuş olan çiçekler, o kesip çimdiklemek değil önerilir.

Bu bitki şaşırtıcı beceriye sahip. çiçeklenme başak, en az bir çiçek içinde, tüm gelişme su ile dolu bir vazo koymak ayrı buket olarak kesilebilir zaman. Kesinlikle tüm tomurcuklar çiçek açar, ve ampul başka oka koymak için bir fırsat olacaktır.

Çiçeklenme sonra, ok kesmek emin olun. Yaprakları aksi ampul güç kaybedecek, dokunmak yok. o gübre yapmak için gerekli bir kez bitki Sulama düzenli ve iki ya da üç hafta içinde olmalıdır. İki ay sonra, sulama kademeli olarak azaltılması ve daha sonra tamamen durması gerekir. Bütün yapraklar düşmek, onlar pot kaldırılır ve ampul serin ve karanlık bir yerde yerleştirilir. kökler canlıdır ve bazı nem porsiyon ihtiyaç yana her üç haftada bir kez o sulamak için gereklidir.

Amaryllis Hippeastrum - bu tüm aile Amaryllidaceae bu. Bu aileler yaklaşık seksen cins ve yüzden fazla farklı türler var. Hippeastrum çiçek otuz santimetre çapa kadar ulaşabilir. Bu bitkinin çiçekleri soğuk tahammül, fakat çok çiçeklenme yayının sonunda gerçekleşir. Hatta sulama ihtiyacı gippeastrum yaprakları bıraktıktan sonra.

Amaryllis belladonna da belirtir yumrulu bir çok yıllık. Ampul belladonna Hippeastrum, yaklaşık altı santimetre, ama oldukça çok üretilen bulbils-çocuklara kıyasla daha küçüktür. Yaprakları zengin yeşil renklidir. Bunların uzunluğu kırk santimetre ulaşır ve onlar çiçeklerin sonra görünür. çiçeklenme üçten on ikiye olabilir. Çiçeklenme zamanı - August-Eylül. Şu anda Sulama bol olmalıdır. Herhangi bir durumda, toprağın kurutulması için değil.

çiçeklenme ampul belladonna süresi on derece ile ilgili bir sıcaklıkta saklanmalıdır sonra. Aydınlatma parlak ve yayılmış olmalıdır. Bu onun tam gelişimi için gereklidir. Sulama kuru termometre kalıplar gerçekleştirmek için gerekli değildir.

O hareketsiz iken bir anda her dört yılda repot önerilir. Bağlı ampuller ayrıldı ve çap olarak yaklaşık on iki santimetre saksılara ekilir. Toprağın yüzeyinde o ampulün üçte olmalıdır bilmek önemlidir. Uygun bakım uygulandığı takdirde, çiçekler size birkaç yıl keyfine varacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.