Gıda ve içecekYemek tarifleri

Lahana Tuzlama. Tarifler ve ipuçları


Eski çağlardan beri insanlar lahana tuzlama yapan var. Bu yemek tüm tablolarda geleneksel snack oldu. Lezzetli gevrek lahana, patates ve sıcak, daha iyi olabilir. Ama yapmak gerçekten lezzetli çıktı, bu sürecin bazı özellikleri bilmek gerekir. Ne gerek düzgün geçti için lahana tuzlama. tarifler hepsi farklıdır ve ben birkaç seçenek önermek.

Sen lahana büyük parçalar pişirebilirsiniz. Bunu yapmak için, biz orta büyüklükte bir kafa alıp dört parçaya bölün. Biz lahana turşu hangi bir kap koyun. Şimdi tuzlu hazırlamak gerekir. bir litre su dökün ve tuz bir çorba kaşığı ve şeker aynı miktarda ilave edilmiştir. Eh suya bunları karıştırın ve sirke bir çorba kaşığı dökün. Daha sonra, o marine kaynatın ve lahana üzerine dökün gereklidir. Üst boyunduruğu ayarlayın ve bir gün için bırakın. Bu süreden sonra biz tuzlu dökmek. Daha sonra, kaba bir rende havuç üç ve hafifçe bitkisel yağ, az miktarda bir tavada kızartma. baharatlar, ezilmiş sarımsak ve acı biber (isteğe bağlı) ekleyin. Şimdi karışım lahana yaprakları arasında paylaştırıldı ve arka tavaya yayıldı. Yine, üst boyunduruğunu koymak ve bir gün için bırakın. Güzel atıştırmalık hazır.

Sen rendelenmiş lahana yapabilirsiniz. bu durumda, lahana tuzlama şekli aşağıdaki gibidir. Tarifler çeşitli baharat ve baharat varlığıyla farklılık gösterebilir. Lahana ince şeritler halinde doğrayın gerekir. Havuç soyun ve rendeleyin kabaca bir rende kullanarak. Şimdi, elle karışımı basın lahana ve havuç ve biraz karıştırın. Lahana suyu vermek gereklidir. dekapaj tankı ve lahana ve havuç koydu tabakasını atın. Sonraki birkaç bezelye yenibahar ve defne yaprağı levha koymak gerekir. sebze ve baharat Yani alternatif katmanları. Kap üstüne doldurulduğunda, buna tuz ve şeker bir çorba kaşığı eklemeniz gerekir. Şimdi soğuk su ve oda sıcaklığında tuzlu lahana izni ile doldurun. Eğer üç gün sonra yemeğin deneyebilirsiniz, lahana bu kez prosolitsya gerekir. Buzdolabında gönder. Bu basit tuzlama lahana.

Tarifler bazen kuşaktan kuşağa geçti. Her ev kadını lezzetli yemek sırlarını paylaşabilirsiniz. Tuzlama pancar ile lahana çanak güzel pembe renk ve farklı bir lezzet biraz verir. Biz Gürcistan'da popüler asitleme tarifi sunuyoruz. Bir lahana kafa atın ve çeşitli parçalar halinde kesilmiş. Biz tuzlama için hazırlanan kabın içine yayıldı. parçalara Arasında koydu lahana büyük pancar kesti. Ayrıca, büyük parçalar halinde kesilmiş sıcak biber ekleyin. lahana ile kabın içinde de doğranmış kereviz ve maydanoz koymak gerekir. defne yaprağı ekleyin. Şimdi bir tuzlu yapmak zorunda. 10 litre su içinde tuz 600 gram koydu. Sıcak lahana tuzlu doldurun. Yukarıdan boyunduruğu koymak ve oda sıcaklığında bir kaç gün için bırakın. Köpük varsa, kaldırılması gerekir. Tuzlama tuzlu lahana fermantasyon işlemi gerçekleşir. Şu anda, o gazlara Asasını delmek için bazen gereklidir.

lahana dolaşmaya sona erecek sonra, o tankın dibinde olacak ve tuzlu su daha şeffaf hale gelir. Şimdi kavanozlara bunu ayrıştırmak ve serin bir yerde gönderin.

Bu yemeğin elma bazı kullanım. Bu nasıl bu kadar tuzlama lahana. Tarifler değiştirmek ve kızılcık veya lingonberries ekleyebilir. shinkuem lahana başlatmak ve buna rezene ve diğer baharatlar tohumlarını ekleyin. Elmalar soyup dilimler halinde kesmek gerekir. onlar büyük değilse, bir bütün koymak mümkündür. lahana on kilogramı tuzu yaklaşık 250 gram alır. Hafifçe karıştırın ve biz suyu almak için, tuz ile lahana basın. Bir kapta koydu kez elma ekleyin. Sonra her zamanki gibi tuz. lahana fermente ederken, köpük ve delip sopa çıkarın. Tuzlanmış lahana hazır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.