SağlıkDişçilikte

Akı - Evde tedavi

Periostitis veya diş akı - sinsi hastalığı, teslim hasta dayanılmaz ve genellikle ileri apse veya flegmonunun gibi komplikasyonların eşlik acı. Hastalığın zamansız tedavisinde de kronik formda olabilir. o şüphesi varsa diş akı tedavisi sadece dişçiye emanet edilebilir.

nedensel diş ağrısı, bazen, çenelerin boyunca uzanan boyun etkileyen ve alt trigeminal uzaklaşan kulak önemli sağlık ve hastanın genel durumunun bozar buna dokundu. İlk şişme o zaman tanınmaz yüz hatlarını bozan zamanlarda, hızla büyüyor, hastanın diş çevresinde görünür. Artan vücut sıcaklığı, hasta çoğu zaman ateşli bir duruma girer. Analjezikler - geçici bir önlem, ağrı öldü, ama bir akı ev tedavisi tamamen yapılamaz, orada bile.

Bu hastalığın nedeni genellikle hasarlı diş veya gecikmiş olan tedavi boşlukları. enfeksiyonun bir sonucu olarak da, cepler ortaya çıkması katkıda bulunan bir abse, neden, hamur içine nüfuz eder. ve cepleri kapsamlı temizlik imkânsızlığı kemiği yok eden apse yol açar onları bakteri gelişimine katkıda bulunur.

Hasta evde diş tedavisi halk ilaçları bir akışını varsa olumlu bir sonuç elde etmek için mümkün değildir. periostit ile ortak komplikasyon riski, diş hekimine sadece zamanında tedavi ciddi sağlık sorunları önlemek için tek güvenilir garanti olabilir o kadar büyüktür.

Diş akut seröz ve pürülan apse ayırır. İlk durumda, etkilenen dişin çıkarılması iyileşmesine sebep olur. purulent tanısında durumunda subperiosteal apse açılıp boşaltılması gerekmektedir periostiti. Bundan hiçbir durumda akışını sürüklenmeye izin verilmemesi gerektiğini izler. Evde Tedavi sadece hastayı zarar. Ve halk ilaçları ve antibiyotikler sadece ek tedbirler olarak bir diş hekimi tarafından reçete edilebilir. Genellikle bir cerrahi işlemden sonra, bu önlemler tam diş akı ortadan kaldırmak için gereklidir. Evde tedavi sıcak zayıf olan ağız durulama düşük potasyum permanganat, sodyum çözeltisi furatsilina veya sodyum hidrojenkarbonat. Şifalı bitkiler durulama için kullanılması önerilir. Bu amaçla, uygun nergiz, papatya çiçeği, adaçayı, meşe kabuğu, sarı kantaron için. Ayrıca propolisin kullanımı avantajlı sayılır - bu çiğnemek ve sonra yutmak için gün boyunca zaman zaman olabilir. Bu% 5 kaputu ağrı ve iltihabı rahatlatmak yardımcı alkol propolisin.

Tıbbi ücretleri eczanede satın almak ve kesinlikle kullanma talimatlarını gözlemlemek daha iyidir. Şifalı bitkilerin kullanımı ve antibiyotik eşzamanlı kullanımı her zaman mümkün değildir akılda tutmak gerekir, bu nedenle doktorunuza danışmalısınız.

Genellikle sinüzit periostit, lenfadenit karmaşık. Bu komplikasyonlardan kaçınmak için, fizyoterapi reçete. maksiller sinüs alana UHF ve SHF bantlarında - İlk durumda. vazokonstriktörler de kullanılabilir (galazolin, efedrin, Sanorin). İkinci durumda, bu atanması ve flyuktuorizatsii UHF, elektroforez, helyum-neon lazer mıknatıs kirişler tavsiye edilir. akı tanısı nedenle, ev tedavisi tam olarak yapılamaz.

bilimsel açıdan, akı önlemek veya için gerekli ağız hijyeni Periostitis ve derhal bir diş hekimi tarafından muayene uğrarlar. Akışın sadece oluşumunu neden değil, aynı zamanda ciddi komplikasyonlara yol açabilir tedavi çürük dişleri, başlamak için önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.