BilgisayarlarEkipman

Nasıl çalışır ve sunucu WOT bulunduğu

Sunucu Dünya ofTanks oyunları altyapı büyük senkronize bir sistemdir. Bu kümeleri denir kişisel bilgisayarlar, özel senkronize grubuna ayrılmış çeşitli bölgesel sunucular, oluşur. WOT her sunucu, tutarlı bir kullanıcı donanım kaynağını oluşturan, yüksek hızlı kanal ile entegre edilmiştir. Bu bilgisayar gruplarının herhangi birbirleriyle senkronize edilmemiş küçük kümelere bölünmüştür. Bu yumuşatma ağ trafiği doruklarına verir. Her sunucu WOT bugünün veri merkezleri için standart konfigürasyonu vardır. Böylece, bir küme, güç eşzamanlı kullanıcı 160 bin belirlenir ve veritabanları gibi on güçlü sunuculara yaklaşık yüz oyun sunucuları gerektirir.

Nerede WOT sunucusudur?

Bu projenin gelişmesi, yanı sıra bölgesel piyasaların açıklamasında yeni merkezler açarak altyapısını büyüyor, küme sayısı artar. Avrupa, Kuzey Amerika, Rusya ve Çin: Şu anda proje dört ana veri merkezi bulunmaktadır. Rus sunucu WOT O 2010 yılında çalışmaya başladı ve daha az iki yıldan, kullanıcı sayısı o beşini milyonu aşmıştır. Şu anda, Rus küme ülkemizin başkentinde yer almaktadır. Şimdi Rus "galaksi" Sunucular parçası Moskova'da ve Novosibirsk, Münih (Almanya) ve Amsterdam (Hollanda) bir dördü yedi ana grup vardır. Avrupa Grubu Münih, Almanya'da bulunan iki kümeleri oluşur. Amerikan yalnızca bir sunucuya (Washington, ABD) içerir. Asya, genç Singapur (Malezya) ve konuşlu, 2012 yılında açılan Seul (Kore). Hebei ve Şanghay'da bulunan iki gruptan oluşmaktadır Çinli bir küme de vardır.

randevu

bilgi işlem ve iletişim fonksiyonları için tasarlanmış Oyun sunucusu. Yani, bunlar oyuncuların veri almak olduğunu bunları işler ve oyun istemcisi için bir güncelleme gönderir. Ayrıca, bu özelliklerin ayrılması veya kombinasyon sürekli belirli bir fiziksel küme içinde değişmektedir. sunucu ve kullanıcı tarafından alınan tüm mesajlar böyle alındı saati gibi, ek bilgilerle birlikte kaydedilir. Sistem oyunun müşterinin durumunu güncellemek için nasıl belirlemek için bu verileri kullanır. Örneğin, sunucu sistem güncelleme aralığı için telafi, bu durumda, 100 ms içinde işlenmemiş olan bir mesajı almıştır.

Deney sunucu WOT 08.6

Bu sistem planlanan oyun güncellemeleri bir ön testi gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Testi sunucuları geliştiriciler, oyuncular sayesinde oyunda daha sonra pazara sunulacak yeni ürünler "çalıştırmak" bu süre boyunca kısa bir süre için çalıştırın. Böylece, genel testin içinde farklı bir versiyonu ile özel müşterilerdir. 0.8.6 Test sunucusu. ilk olarak Haziran 2013 yılında başlatılan ve 6 gün geçti. Bu dönemde, yeni kartın "deneme çalışması" "Kutsal Vadisi" gerçekleştirildi, bazı eski haritalara değişikliklerinin yanı sıra onuncu seviyeye AKS dallarının genişlemesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.