Sanat ve EğlenceTiyatro

Volkov Fedor Grigorevich: Kısa biyografi

Fedor Grigorevich Volkov (1729-1763) - kültürün evrensel bir adam: Rus tiyatro, aktör, yazar yaratıcısı. O sadece 34 yıl yaşamış, ancak onun yetenekleri manifoldu idi. Onun enerjisi, zeka, kişisel yetenek başkentte ardından eyalette Rus aşamanın organizasyonu gidin ve. O zaman, A. Losenko en iyi ressamlardan biri tasvir. sanatçı portresi başardı. Volkov Fedor olan portre resim Burada sunulan Grigorevich, sakin ve berrak izleyiciye bakarak. onurunu, canlı istihbarat faaliyeti: ruhsal bu olağanüstü adamın zenginliği Açığa.

erken yetişkinlik

aile Kostroma tüccar Grigory Volkov ve eşi Matrona Jakovlevny beş oğlu vardı. Elder Theodore adında. babası öldü ve annesi bir, enerjik girişimci ve yaşlı Yaroslavl tüccar FV Polushkina için yeniden evlendi zaman o sadece 7 yaşındaydı. O fabrikalar kurdu ve bir arkadaşı arıyordu. Ve yardımcıları onun üvey tüm yaptılar. Şu anda, Feodor 14 yaşındaydı. fabrikaları çalıştırmak için, Fedor Yaroslavl eğitimi almış yoktu ve üvey babası Moskova'ya yolladı. Örneğin, biyografisiydi tüccar Fedor Grigorevich Volkov, yazılarında, görünüşe göre, çok kesinlikle, ben antik başkenti okumak geldi.

Moskova'da

Sadece üç yıl aynı doğal beceri ve yetenekleri de ifşa Kurtlar Zaikonospassky Akademisi okudu. Bu süre zarfında, o sadece temel konuların temellerini öğrendiği ve ek olarak ciddi müzikle karışan: arp ve keman çalmak, notlar şarkı.

eve dönüş

Geri Yaroslavl, Volkov Fedor Grigorevich Mastır mükemmel Alman dilini sürgünde E. I. Birona eşlik papaz, çalışmalarını sürdürdü ve. Aynı zamanda o da çok yararlı olduğu boya ve çizmek için öğrenir. Ama St. Petersburg onu gönderen evde yılların Fedor çift tutarak üvey babam ticaretin modern yöntemleri incelemek için.

tiyatro ile aşinalık

işlere bakar ciddi bir Alman ticaret şirketi Enrolling ve, Volkov Fedor Grigorevich yanlışlıkla İtalyan opera performansını mideye. Genellikle makine ile değiştirilir muhteşem süslemeleri ile muhteşem bir gösteri oldu. Sonra Fyodor sadece tiyatroya gitmedi ve tüm dikkatle çizdi. Ama oyunculuk zayıftı. Ardından, anlamak için, bu St. Petersburg geldi özel Alman tiyatro, gelir. Orada dram ve komediyi izlerken ve hızlı bir şekilde bir tiyatro eseri rol adı lider oyuncularla bir araya geldi. yaklaşık iki yıl sürer beri.

Yaroslavl dön

üvey babası öldüğünde, Volkov Fedor Grigorevich fabrika ve ticaret öncülük etti. Kendisinin St. Petersburg oldu hangi dava ve vakalarını savaşmak zorunda kaldı. Orada bir performans katıldı Gentry Kuvvetleri. Rusça dram Sumarokova verdi. Ve o Yaroslavl bir tiyatro başlatmak için bir fikri vardı. Birlikte kardeşleri ve arkadaşları evde birlikte, o bir performans vermek mümkündür yerde bakan, provalar başlar. o üvey babası sadece bir taş ambar, başlamak için. Ama fikri başarılı oldu ve kurt tiyatro inşası için abonelik para toplamak başlar. Kendisini karşılamaya gider. Ve gelecek yıl, ilk kamu tiyatro ahşap bina inşa eder. Volkov birçok yüzü birleşmiştir. O ve yönetmen ve yapımcı ve ressam, ve aktör. Her zaman Fedor Grigorevich Volkov oldu genç 22 yaşındaki bir çocuğun özgün yetenek kucaklamak. Tiyatro başarıyla bir yıldan uzun süredir faaliyet gösteren. Ama Petersburg denetçisi kim gönderilen vilayet, tiyatro sunumu ziyaret süresi aydınlatmak için. Bu Yaroslavl kullanılabilir olduğunu şanlı kurumun İmparatoriçesi, rapor oydu. Volkova birlikte İmparatoriçe Elizabeth Petrovna bir trupuyla Petersburg'da olduğunu.

Yeni yerde

Elizaveta Petrovna balolar sevilen ve yeni bir fikir onu sevme geldi. Daha önce, değil ve yine Yaroslavl tiyatro bir yıldan fazla çalışır oldu hararetle söyledi başkentte opera ve bale, ancak kalıcı Rus topluluğu sevilen edilebilir, onu tanımak gerekir. Ve 12 kişilik Kışın bir ay sonra St. Petersburg geldi. İmparatoriçe önce Mart 1752 ve aktörlerle onun yaklaşık Volkov sonunda bir sunum yaptı. Elizaveta Petrovna ayrıcalıklı soylulara konut aktörleri, dilleri, dans, müzik çizim öğretmek için emretti. Ve sadece para cezası öğrenirler. İki yıl sonra, her şey yeterince hazır olduklarını karar verilir. 1756 yılında Rus İmparatoriçesi Tiyatrosu'nun kurulmasıyla ilgili bir kararname yayınladı.

kamu tiyatro

tiyatro mali hükümet tarafından desteklenen çok kötü. Her şey yönetmeni ve aktör A. Sumarokov F. Volkov coşkusu bağlıydı. Buna ek olarak, ve bu o zaman çok önemliydi - kadın girmiş de. Tüm kadın rollerinden İlk erkekler tarafından oynanan bulundu. Onun binaları Rus tiyatro ve başka bir odadan gezinti yapmış ve yönetmen ve aktörler maaşları aylarca ödenmedi. Bu durum sadece dramatik sanatın gerçek severler yapabilirsiniz. Buna ek olarak, onların performansları İtalyan opera ve Fransız bale ve aşağılayarak Rus aktörler bakarak tercih sadece asalet izin verildi. Sunum kendi av üzerinde değildir ve İmparatoriçe zorlayarak üzerinde seyirci gitti. Sipariş seyirciler arasında değildi. Bu nedenle, polis mangaları tarafından korunan. Bu gibi durumlarda, Rus tiyatro çalışmaya başladı.

Kader ve maskeli

1761 yılında F. Volkov müdürü oldu. O, hala bir aktördü onun yaratılması için oyunlar yazdı, o yüksek mahkeme sıralarında ve ödüllerle geriledi ve sadece ruhunu çeken şey meşgul oldu. 1762 yılında Catherine II taç giymesinden sonra, o bir rapor olmadan girmek için hakkı vardı. Bu Volkov büyük günlü görülmemiş görkemini taklit düzenlemek için Moskova'da İmparatoriçe taç giyme onuruna emanet edildi. Volkov heyecanla düzenleme hakkında ayarlayın. insanlar için, sokakta çalışmak - yüce yaratıcısı rüya. sokak görünümü süren üç gün boyunca, insanlar sokaklara döküldü ve çatıda yer kaplar. Bu muhteşem zengin ve öğretici oldu. Volkov hep kulak ve tüm yönetme, sokakta, rüzgar harcanan her üç kış günleri. Ancak, maskeli sona ermesinden sonra, o yorgunluk ve keyifsizlik hissetti, sonra yatağına aldı ve ayağa kalktı asla. 4 Nisan 1763 dünyevi yolculuk Fedor Grigorevich Volkov sona erdi. Rus tiyatro yarattı dahiyane bir adam, kısa özgeçmişi, bu makalede kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.