BilgisayarlarEkipman

PC çevre birimleri: NE, NEREDE ve NASIL

Biz şimdi yan cihazların kaygılarını dikkate sorusu PC: Ne bazı bağlantılarıyla, ne gerek nasıl göründükleri çevre birimleri,, arabada bağlanabilirsiniz. Hazır? Gidelim ....

Soru №1. Bir periferik cihaz nedir?

Bizim bilgisayar birkaç bloktan oluşur:

 1. Sistem birimi.
 2. Izleyin.
 3. Klavye.
 4. Fare.
 5. ses oynatımı için Hoparlörler.
 6. Web kamerası.
 7. Mikrofon vb ...

Bilgisayarınıza bağlı cihazların listesinde, uzatabilirsiniz. "Çevre birimleri" kategorisi altında sistem birimine bağlanır tüm ekipman alır. Sistem biriminin içinde belirli bir donanım vardır. Tüm bu harici bir bilgisayara bağlı (ya da daha doğrusu, sistem ünitesi), aynı zamanda, bir PC, harici cihaz olarak karakterize edilebilir.

Soru №2. Neden ihtiyacımız var?

Sistem birimi, ana bilgisayar donanımı kendisi evler kullanıcı için herhangi bir değeri temsil etmez. Sadece demir, dolma plastik ve metal parçaları, büyük pahalı ve yararsız bir parça. Opsiyonel aksesuar olmadan sadece tamamen çalışamaz.

Böylece, sistem birimine anlamıştır - yani araba ile benzerlik görüp, bizim PC ve çevre birimleri motor - kontroller ve girdi, çıktı, depolama için aksesuarlar ve bilgileri görüntüler. Buna ek olarak, bu işlevsellik ve kullanıcıya ek tesisler oluşturmak genişletmek için kullanılır.

Soru №3. Nasıl bağlamak için?

Bilgisayarınıza bağlı tüm çevresel aygıtlar, belli bir standart konektörleri vardır. aşağıdaki gibi periferik arayüzleri:

 1. Monitör - VGA / D-Sub veya HDMI üzerinden bağlanan;
 2. klavye ve fare PC / 2 veya standart bir USB soketi üzerinden bağlanır;
 3. benzeri depo, ekran ve veri depolama, yazıcılar, tarayıcılar, çizici, harici HDD ve cihazları - Standart USB bağlantı çevresel aygıtların büyük çoğunluğu ile bağlamak için kullanılır.
 4. Bir mikrofon bağlamak ve hoparlör konektörü "mini jak" 3.5mm kullanın. Aynı zamanda, bir kulaklık (mikrofon + kulaklık) bağlamak için standart bir USB konektörü kullanılabilir.
 5. Bazı çevresel aygıtlar, bir seri arabirim üzerinden bağlanabilir port (COM portu). Bu seçenek giderek yok oluyor.
 6. RJ-45 ağ kartı ve kablo İnternet'e üzerinden erişim bağlayın.

Son zamanlarda, yaygın kablosuz bilgisayar bağlantısı yöntemleri ve çeşitli çevre birimleri geniş. Biz kablosuz bağlantı ve veri aktarımı için seçenekleri gözden olacaksa, resim aşağıdaki gibi görünecektir:

 • Wi-Fi - bir yol bu protokolü destekleyen çeşitli ağ cihazları için İnternet'i ve paylaşılan erişimi erişmek için bir kablosuz ağa bağlanmak için.
 • Bluetooth - En sık Modern fare, klavye, kulaklık, diğer cihazlara veri, modem, vb bağlamak için kullanılan
 • yavaş yavaş, düşük ölür varyantı kablosuz bağlantı - IR (kızıl ötesi) veri hızı, işlem ve sonlandırma destek cihazı üreticilerin küçük yarıçapı.

Dijital konektör HDMI - yüksek çözünürlüklü dijital video ve çok kanallı dijital ses aktarımı için evrensel bir yol düşünün bu durumda tek lider dikkati çekiyor. Bugün en popüler yöntem veri iletimi, ek yerinde muazzam hızı ve pratik olarak hiçbir zararı temin edildiği.

Yolda o bilgisayarı ve yüksek çözünürlüklü video ve çok kanallı dijital ses kablosuz iletimi için monitör / TV bağlamak mümkün olduğu kullanarak yeni kablosuz veri iletişim protokolleri bir dizi seçenek.

Daha sonra tüm üreticiler için standart haline gelecek çok yönlü bir ürün pazarlamak FİMSİAD geliştiriciler - Şimdi bu yönde önemli piyasa oyuncuları çalışır. Her durumda, sonunda bir PC ve çevresel cihazların çeşitli kullanımına daha kolay, daha rahat ve daha keyifli olacaktır kimin için tüketicilerin, yararlanacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.