ÇirkinlikAğaçlandırma

Ficus Benjamina: budama ve bakım

Ficus Benjamina neredeyse her evde bulunur. Birçok bakımın muhteşem bitkilerin görünüşü, hem de kolaylıkla ile çekilir. Ficus uzun ömürlüdür. Düzgün bitki değer veriyorsan maksimum yükseklik 2 metreyi geçmeyecektir. Bu doğru budama ficus Benjamin ile mümkündür. Bu nedenle, bu prosedürün birkaç temel kural seçmelidir.

Hangi budama gerektirir?

Budama Ficus Benjamina çeşitli nedenlerle yapılır:

 • Gençleştirme. Eski bitki dalları budama yeni güçlü sürgünlerin büyümesini hızlandırmak. Bu ficus daha da geliştirilmesi için güçlü bir teşvik olarak hizmet vermektedir.
 • Güzel bir tasarım oluşturma. Bitkinin taç hemen her şekil verilebilir. Bu ficus iç kabuğunu yapacaktır. Bitkilerin görünüm önceden düşünmelidir. Bir sürgün gelişiminin hesabı özellikleri içine almalıdır.
 • Sanitization. Gereksiz sürgünlerin alınması işleminde, genellikle tüm yukarı ve hasta yaprak kurutuldu kaldırır. Ayrıca, haşere varlığı için bitkilerin tam bir denetim. Bu böcek işlemek için zaman tanır.

Budama ficus Benjamin bitkilerin görünümünü iyileştirir, aynı zamanda sürgünlerin büyümesi geliştirmek ve bir bütün olarak geliştirmek için değil sadece.

Bir süre Seçimi kırpmak için

Bitki hareketsiz iken evde Budama ficus Benjamin bir anda yapılmalıdır. Aksi takdirde, işlem büyük ölçüde zayıflatmak olabilir. incir aktif büyüme döneminde sürgün budama için önerilmez.

prosedür için en uygun zaman - Aralık başlangıcıdır - Mart sonu. budama sanitizasyona yürütülen ise, yıl boyunca yapılabilir.

Ne gerek

ev ihtiyacı en budama ficus Benjamin yürütmek için:

 • keskin bıçakları ile donatılmış budama;
 • Daha küçük çekimleri kesmek için tasarlanmış Makas;
 • Var yarda veya aktif kömür;
 • Alkol bazlı çözelti.

İşleme başlamadan önce, kesici aletler dezenfekte edilmelidir. Bu amaçla, bıçaklar herhangi alkol solüsyonu işlenir. Bu bakteri ve virüslerin kendi doku penetrasyonu gelen bitkiyi korur.

bazı tavsiyeler

Evde budama ficus Benjamin yürütmek mümkün mü? Foto temiz ve düzenli bitkiler hemen bahçıvanlar dikkatini çekti. Ve bu sonucu elde etmek için, şu önerileri uygulamanız gerekir:

 • İsterseniz kendi yaş yaş 3 yıl ulaşmamış kadar taç gerekli budama ficus Benjamin yürütmek için, belirli bir biçimi edinmişti. Yaşlı bitkiler restorasyon ve titiz bakım için çaba gerektirir.
 • Önce ficus prosedürleri hazırlanmalıdır. Bu amaçla, bitki iyi, kirletici maddelerin temizlenmesi yaprakları sulanan.
 • eğik - ince çekimleri kesme zaman kalın düz bir kesim yapmak için tavsiye edilir ve.
 • sıhhi veya bahar budama ficus Benjamin gerekli Sonuçta kesim bölgesini işlemek için. Bunu yapmak için, bir bahçe sahası veya aktif karbonu kullanabilirsiniz. Yaranın gelen suyu, ıslak bez almak gereklidir. bitkiler önleyecektir Bu prosedür enfekte olma.
 • Eğer kaçış hızı sonucunu kesmek önce. Herhangi bir zor hareket taç şeklini bozabilir.
 • İlk sürgünler bitkilerin görünümünü bozar ve kalınlaştırmak hangi kaldırılır. Ayrıca tamamen tüm kuru dallar kesti.

Düzgün yapılan budama ficus Benjamin daha çekici görünmek, hem de haşere ve hastalıklara karşı korumak için yapalım.

budanması türleri

Şekillendirme ve budama Ficus Benjamina çeşitli şekillerde yapılabilir. Her yöntemin kendine özgü özellikleri vardır. Düzgün yapılan prosedür bitki sağlığı, hem de onu gençleştirmek için izin üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. budama aşağıdaki türleri:

 • anti-aging,
 • sıhhi,
 • oluşturur.

Kesitli dışa levha üzerinde öneriyoruz. Düzgün prosedürü yürütülen Aksi halde, genç sürgünler taç içine büyüyecektir. kesim yapma birkaç milimetre böbrekler üzerinde önerilir.

yetişkin bitkilerin Sıhhi budama

Ficus Benjamina periyodik hasarlı, kuru yaprakların temizlenmesi gerekmektedir. Bu olay bir sıhhi budama denir. onun çekimleri yürüten ve yapraklar kaldırıldığında, onların sağlıklı bir görünüm ve sararmış kaybetti. Bir dereceye kadar, bu, bir kesme ve oluşturmadır. Zayıf ve yaşlı sürgünler bakteri ve zararlıları çekmek unutmayın. bitkinin görünümü, belirli bir hastalığa işaret edebilmektedir. Zaman sinyaline yanıt vermezse, o zaman hastalık yavaş yavaş sürgünlerin sağlıklı kısımlarına yayılır. Bu ficus sonucunda kaybolabilir.

Sıhhi budama yıl içinde yapılmalıdır. Bu prosedürün ana kural ağacının hasarlı hasta ve yaşlı parçaları kaldırmaktır. kesme, sağlıklı dokunun yakınına konumlandırılmalıdır. hasarlı bölge kısmen toprak altında ise, o zaman onun çok temellerine kaldırmak gerekir.

Gençleştirme budaması

budanması Bu tip uzun büyüyen dalları ile Ficus Benjamina için uygundur. Bitki sonunda neredeyse tüm yaprakları kaybetmek sürgünler. Bu yetersiz yüksek sıcaklık ve neme bağlıdır. Onları neredeyse tabana olmalıdır çıkarın. Kalan kısım en az iki tomurcukları olması gerekir. Gerek neredeyse tamamen korku eski kaçış kaldırın. Kalan kısım tüm uzunluğunun% 10 olacaktır bile. Daha iyi ve daha yoğun kırpma daha iyi ficus büyüyecek olacak.

Ağaca zarar korkuyorsanız, aşamalı olarak sürgünlerin kaldırılmasını geçmektedir. İlk olarak, sende dalları birini kesebilir. geri kalanı için olduğu gibi, daha sonra bir süre silebilirsiniz. Davranış gençleştirme ficus aktif büyüme başlamadan önce önerilir. manipülasyon sonra bitkiyi döllemek için tavsiye edilir.

Doğru budama ficus Benjamin sadece güzel bir taç oluşturmak ve bitkiye bakımlı bir görünüm verir, ancak sağlıklı kesimler aynı zamanda güçlü bir kaynağı olarak hizmet eder ve en önemlisi, olamaz unutulmamalıdır. Bunlar üreme ficus için kullanılabilir.

kapak oluşturmak için budama

Bu işlem, tesis, belirli bir şekil ve form tacını vermek üzere gerçekleştirilir. Bir zahmetli süreci - O budama oluşturan unutulmamalıdır. Bu prosedür yaratıcılık yanı sıra örneğinin sürekli izlenmesi gerekir. En yüksek sahne Ficus Benjamina bonsai böyle kırpma olduğunu. Dairenin koşullarında, uzmanlar şiddetle kollara bitkilerin tedavi önerilir.

buna özellikle dikkat etmelidir Döşeme oluşturma sürecinde, herhangi bir yöne büyümeye vurur. dal yatay pozisyon vermek gerekirse, son tomurcuk üstü veya yan dönük olmalıdır. Her şey son hali görmek istediğinize bağlıdır. Geçen tomurcuk "bakar" Eğer yukarı, şube dikey yönde artacaktır.

Ne biçim taç verilebilir

Bazı uzmanlar bitkiler tel yardımıyla tacını değiştirebilir savunuyorlar. Bu evde yapılabilir. Ancak, doğal bir süreç zorla daha bitki için en iyi seçenektir. Ficus taç şeklinde yapılabilir:

 • gövde,
 • çalı,
 • yay,
 • piramit.

Birkaç gerçekleri dikkate değer. Ağaç genç, o kadar kolay tacını oluşturmaktır. Ficus benjamina birçok türü budama gerekir. Eğer böyle bir prosedürü yürütmek yoksa, onların dalları kaotik bir şekilde büyüyecek. Doğal olarak, bitki düzgün bir görünüme sahip olacaktır.

Şekillendirme shtamb

incir tacı için şekil seçimi özel bir önemi vardır. o kesim yöntemini etkiler çünkü. Bagajda şeklinde bir kapak oluşturmak için isterseniz, ficus ana gövdesini seçmelidir. Paylaşım de, güçlü ve dik kökü kazınmalıdır. Sürece kök istenilen yüksekliğe ulaştığında tüm genç sürgünler kaldırmak için gereklidir. Bundan sonra, kesme ucu kesilmelidir.

Kök formu shtamb tarafında meydana gelmesi 5 vurur sonra gerekli. Bu ficus ucu olacaktır. Bu durumda, bunu bir kaç kez çimdik gerekir. Düzenli aynı zamanda gövdenin tabanı görünen yaprakları kaldırmak için tavsiye edilir. Böyle manipülasyon sonra güçlü ve güzel Kroon oluşturmaya başlar.

Bir ficus çalı nasıl yapılır

Gösterilen kırparak prosedür Ficus Benjamina resim yukarıda sundu. Bitki küçük çalı gibi olduğunu, birkaç basit kural uyulmalıdır. Başlamak için bitki almak etmektir. Şekil yüksekliği 7 cm aşmamalıdır. Bir örneği daha sonra, ana sapı tespit Tepesi budamak gerekir. özel ilgi ve yan sürgünler gerektir. Bunlar ana kesme yüksekliği 12 santimetreye eşit olacaktır zaman, çimdik başlamalıdır.

Bush oluşmasında tamamen ficus dönüşebilir bu sürgünler kaldırmak gerekir. Yavaş yavaş kırpma sonuç daha belirgin olacaktır.

Nasıl yay şeklinde

Ficus Benjamina birkaç çeşidi vardır. Büyümek sadece güzel örnekler olduğunu. Aralarında sarkan bitkiler. Bir ficus düzen için, onu yay boyunca büyümesine izin edebilirsiniz. Tasarım telden imal edilebilir. nerede bitki bir kap içinde ayarlayın. Sürgünler dikkatle yapı etrafında dağıtılmalıdır. Gerekirse, şube Ficus Benjamina bağlayabilirsiniz.

bir taç, bir piramit nasıl yapılır

İstenilen taç Ficus Benjamina bir piramit şeklinde olabilir edin. Asıl - onun Döşeme yürütmek hakkı. Crohn bir çalı yaratılışında olduğu gibi, oluşturulur. Periyodik şekli düzeltilmesini ve fazla sürgünlerin kaldırılmasını gerektirir. Ayrıca obschipyvanii üstleri hakkında unutma.

Ficus Benjamina: Evde bakım

Budama uzakta santrallerden sürer. Bu nedenle, işlemden sonra dikkatli bakım gerektirir. Bunun için:

 • sulama azaltın. Aslında, kesim sonrası bitkinin bir zemin parçası daha az olur. Sonuç olarak, ficus nem çok tüketmek olmaz.
 • bitkilerin büyümesini hızlandırmak için uygun bir büyüme düzenleyicileri püskürtülebilir. "Appin" çok etkilidir. İlaç talimat doğrultusunda olmalıdır uygulayın.
 • Ficus direkt güneş ışığından korur. Bitki zayıflaması kestikten sonra. Doğrudan güneş ışığı genç dallar yanıklara sebep olabilir.
 • büyüdükçe filizleri sıkıştırın. Aksi takdirde, üretilen bir şekilde bozulur.
 • Zamanında sosu. gübre bitkilerin aktif büyüme döneminde olmalıdır olun.
 • Sürekli hareket ve işlenmiş örneklerin ile pota yeniden düzenlemek için tavsiye edilmez. Ficus Benjamina - kaprisli bitki. yapraklar durumunu etkileyen koşullarda herhangi bir değişiklik.

Tüm bu kurallara uyum uzun süre ficus Benjamin taç şeklini koruyacaktır. Bu tesis ile oturma odası için mükemmel bir dekorasyon olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.