HobiFotoğraflar

Kumaş arka plan ve bir dokuma olmayan bir arka plan. Ne fark olduğunu ve hangisinin seçilir?

Bir çoğu soruyu duyar: "seçmek için arka plan nedir - veya dokunmamış kumaş?" Onlar, ortak olsa epeyce farklılıklar bol var. Ev ya da profesyonel stüdyoda background önce, belirli bir stüdyoda daha uygun olan bu stüdyo kökenden olduğunu anlamak için şarttır. seçim ve bir stüdyo arka plan, nüanslar bazı fotoğrafçı yararlı bilgi almak için.

  • Bu farklı kökenden doğası. bu, saf sentetik - netkanka iken, kumaş, pamuk üretiminde - kumaş arka üretimi için genellikle muslin kullanın.
  • Doku kökenden. Arka planda net dokunmamış doku ile aynı brüt yaklaşık iplik kumaş arka plan Dokuma, ama burada çünkü onlar aynı olarak kabul edilebilir.
  • yaklaşık olarak aynı dokuma olmayan kumaş ve arka saydamlık. Ama kumaş arka farklı yoğunluktaki vardır ve fotoğrafçı kendi amaçları için gerekli alabilirsiniz. Netkanka tek yoğunluk bugüne kadar üretilir. İşte zaten, ne budur.
  • Kırma, kırılganlık ve ütüleme. Burada kumaş ve netkanki arasındaki temel farklardan biri yatıyor. kumaş her yüzeyde düşme kolay ise, şeklini alarak (sen, bir tabure veya kanepe asmak için küp modeline bez koyabilirsiniz). dokunmamış fon ile bu sonuç çalışmaz elde etmek. Tabii ki, o biraz deforme ne bir kağıt arka plan gibi, kırılmaz, ancak ezerek ve doku arka plan olarak netkanku pat için çaba eğer, dışarı çıkmadı.
  • Pürüzsüz yüzey. Bir sonraki kumaş ve dokuma olmayan bir arka plan asmak ise görsel olarak az ya da çok düz bir yüzey sadece dokunmamış arka plan sağladığını görebiliriz. Hatta en yoğun doku arka plan, bir yerlerde arka plan üzerinde bitkinin kapısı üzerinde asılı, bu nedenle dalga gidin. Ne yazık ki, yapılacak bir şey yok.
  • aşınma direnci. ve kumaş ve netkanka oldukça dayanıklı - hayır arka hiçbirinde avantajı vardır. Kumaş arka yıkandı, ve genel olarak, bir bez ile silinebilir az kir ve hemen hemen tüm normal kirlenme netkanku prensip olarak edilebilir.
  • Su tedavileri. Akvasemki hem arka plan, iyi olacak. Kumaş sadece kabarma ve hafifçe özelliklerini değiştirmek olan suyu koyulaştırabilirsiniz. oldukça kolaydır ve su seviyesi sıfırın üzerinde ise, bu da yüzebilen - Netkanka herhangi bir sentetik olarak, daha az hassas sadece suya. ağırlıkları hazırlayın!
  • arka plan olarak ayarlayın. Arka plan kapı sistemi kurulumu - Bir kumaş arka plan için Seçeneği. o çubuğunda yüklü olması için arka plan dokusu için çok önemlidir. Ama alternatif olarak, perdelerin için normal çubuğunda yükleyebilirsiniz. Dokusuz arka genellikle kutuyu gelir. Böylesine özel bir karton borular var. Onlar kapısı üzerinde ve destekleri ile sistemin kaldırılması arka plan üzerinde kurulabilir.

Her amacı ve nasıl düzgün Fotogora sitesinde yazılı seçimi yaklaşım hakkında stüdyo geçmişleri hakkında daha fazla bilgi. fotoğrafçı açıkça bir stüdyo arka plan kullanacağız ne amaçla anlaşılırsa, o zaman seçimi ile bir hata yaparsanız asla.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.