ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Nasıl bir su ısıtma konvektör duvarını seçin. Isıtma konvektörler Su: özellikleri, montaj, yorumlar

Isıtma konvektörler su bugün daha yaygın hale gelmektedir. Buna ek olarak, bunlar takdim görünüm ve kabul edilebilir bir maliyetine sahiptir, bu standart ısıtma için etkilidir. dükkanlar zamanki tamamen farklı daha cihazlardır.

fonksiyonlar

özü havanın dağıtılması için ısıtma cihazının ısı konveksiyon oluşur. Daha sonra soğutulmuş ve geri dönen, fizik bilinen tüm yasa için, radyatör tarafından ısıtılan hava, yükselir ve soğuk ile karışır. işlem sürekli olarak tekrar, oda sıcaklığı ayar modunun boşlukta desteklemektedir. konvektör çalıştırırken ise, su ısıtma duvar, bir sabit hava kütlesi değişim işlemi yoktur.

Bu tür sistemler kullanılarak Daha önce, bu odanın alt ve üst kısmı arasında yeterli büyüklükte bir sıcaklık farkı göstermektedir. Ve? bu farkı azaltmak için olanak sağlayan yeni bir cihaz oluşturmak için çalıştıklarını tasarımcılar, çabaları sayesinde, bir cihaz böyle oldu. Aşağıdaki işlevlere sahiptir:

  • pencere açıklıkları gelen tam kesme soğuk hava akışı;
  • Odaya rahat bir sıcaklık oluşturulması;
  • Proses slaytlar üzerinde yoğunlaşmasını önlemek;
  • düzgün ve verimli bir odanın toplam hacmi ısıtılması.

Eğer cihazın yapısal elemanlarına dikkat ederseniz, o radyatöre temel bir farkı olmadığı açıkça görülür.

haysiyet

ısıtma konvektörler su (Rus üretimi) Küçük boyutları ve orijinal tasarım, herhangi bir amaç odalarda kullanılabilir. tasarım montaj ve bakım kolaylığı sağlar ve bunların maliyeti olağan radyatörler ile karşılaştırıldığında daha düşük olan son derece basittir.

O tekdüze mümkün tasarruf yapar küçük soğutucu maliyetlerle odasında havayı ısıtmak oluşur. Hatta sağlamak bütün evi ısıtmak için birkaç konvektörler birleştirerek koordine düzeni oluşturabilirsiniz.

Sıcaklık tavana yakın aralık ve zemin iki dereceden daha fazla değildir. Bu gösterge, geleneksel radyatör yaklaşık + 7C olmasıdır.

bin 3 ortalama üzerindedir Konvektör fiyat, cihaz kaliteli işler ayarlanır hangi özel ısı sensörü ve termostat, inşa etti. Bazı düzenlemelerde Maksimum ısıtma hızı, + 80 ° C ulaşabilir, ancak birkaç sıcaklık için bir ihtiyaç vardır.

Eğer konumundan bağımsız olarak, üzerinde yanabilir çünkü cihaz, küçük çocuklar için tamamen güvenlidir.

tür

Su ısıtıcıları aşağıdaki göstergeler ayrılır:

  • sabitleme yöntemi ve kapalı konum seçeneği;
  • poligon bölünebilir uygulanan konveksiyon tipi;
  • düzenleme ve kontrolü için ek cihazlar varlığı;
  • tasarım;
  • cihazın boyutları arttıkça güç artar;
  • ünitenin yüksekliği.

Doğal ve zorlanmış hava sirkülasyonu olan Piyasada bugün en yaygın edinilmiş su ısıtma konvektör duvar. İkinci bir düzenlemede, fiziksel yasalara uygun olarak, hava akışı, O böylece doğal sirkülasyonunu sağlamak, ısıtma elemanları girmektedir.

Başka türlü yapının yerleşik fanlar ile cihazlardır. Bu ısıtma cihazına giren havanın toplam hacminde bir artış sağlar. Bu sistemin kendisi kalitesini artırır. Güvenli işletim garanti gerilim 12 volt olduğu fanlar, çalışması için gerekli.

duvar ünitesi

Düşük ağırlık, konvektör bu tip montaj herhangi duvar inşaatı mümkündür. Bu tip bir yük taşıma alçı malzemenin tek bir tabakası bile kolayca ince, küçük bölümü.

Duvar cihazları boyut olarak küçük olan, ve dolayı soğutucunun yüksek hızlı hareketine pencere açıklıkları, birim yeterli güce sahiptir, çünkü ısıtma pilin herhangi bir düşük olmayan bir değere ayarlandığında. Bu modellerin tasarımı genellikle ısı transferini artırmak için özel yüzgeçleri sayılabilir.

Ballu ev için Konvektör hem duvar ve yer montaj yeteneğine sahiptir. avantajları arasında uzaktan kumanda varlığını dikkati çekiyor, özel kolay hareket için tekerlekler, hem de aşırı ısınma durumunda don ve otomatik kapatma korunma işlevi. müşteri yorumları göre, bu cihaz ısıtma banyolar için idealdir ve ön tarafı neredeyse ısıtmalı değil çocuklar için hem de cam seramik kullanımı ile tamamen güvenlidir.

girintili bir model

tasarım ve Isıtma - Bu yeni yaklaşımda aynı anda iki problemlerini çözer. kurulum için cihaza belli yapım işi öylesine belirgin değildi gerektirir. katta pencere veya özel kanal cihazın altındaki küçük niş Olası yapı. Her durumda, tasarım konvektörün parçalarını gizleyerek, hazırlanabilir.

her boyuttaki mekan ısıtma için gerekli olan gücün uygun tanımı, çevre koşulları ne olursa olsun çalışacak etkili bir sistem oluşturur. Örneğin, bu yolu büyük spor salonları veya havuzlar odaları ısıtabilir.

Gömülü ısıtıcı Itermic iTTL su ısıtma nedeniyle soğutulmuş ve ısıtılmış hava arasındaki sıcaklık farkı nedeniyle hava akımının doğal hareketi esasına dayanan, minimum boyutlara sahiptir. Alıcıların çoğu sözü konvektör montaj kalitesi, geceleri özellikle önemlidir ve cihaz havayı kurumaz gibi bir nemlendirici kullanmaya gerek yoktur sessiz çalışma,.

Zemin konvektörler

sabitleme yöntemi bu tür cihazların ana özelliğidir. Onlar evde duvar ve diğer yapılar üzerinde yüklü, ve her yerde katta yüklü değil - çoğunlukla ön kapıya yakın veya pencerenin altında.

Zemin konvektörler duvar sürümünden çok az veya hiç harici farklar vardır. kullanılan soğutucu küçük bir miktar, standart dışı bir şekil ve küçük boyutu ile aynı önemli ısı çıkış gücü. Kurulum yöntemi yalnızca farktır. Bunun yerine parantez, tasarım bir ayak dayama ile donatılmıştır.

Electrolux ECH dış ünitenin bir nem bariyeri ve çok kademeli hava temizleme sistemi vardır. Tüketici yoruma göre odanın hızlı ısıtma boyutu, sezgisel ekranda orta dikkati çekiyor. ilk açıldığında çok parlak arka ışık ve koku tahsis çoğunluğun dezavantajları arasında.

Nasıl seçmek için

Ilk şey kardinalite göstergelere dikkat etmek. Hepsi seçenekler için aynıdır ve 10 kV 1 kW'a kadar yapmak. m uzay, tavan yüksekliği 3 metreden fazla olmalıdır. odasında her pencere açıklığı için 0.2 kW ilave edildi. Tam cam anda, bu kural geçerli değildir. daha güçlü bir konvektör seçimi, fiyatı ortalama daha yüksektir ve yaklaşık 5-7 bin ruble olacak.

Yüklü fan ile montaj için, cihazı montaj ve AC şebekesine bağlandığında transformatör olasılığını azaltmak için bir yer sağlar. Konvektör yakın trafo için özel bir yer hazırlamak için tavsiye edilir.

Cihazın yüksek zamanında özel dikkat gereklidir. Zemin niş yüklü olduğunda ilk kanal boyutlarının boyutlarıyla eşleşmelidir. Orta parametresi, yaklaşık 30 cm'dir. Ayrıca mahfaza malzemesi için kullanılan bir rol oynar. Zemin kutusu seçeneği yüksek kaliteli korozyona dayanıklı alaşımların oluşturulmalıdır.

Su ısıtma konvektör duvar: yapı

baz, bir mahfaza yapısı ve ilave elemanları içerir ek olarak ısı değiştirici birimi vardır. Isı değiştirici bunların üzerinden hareket soğutucu bir bakır bir tüptür. Bu ısı transferi kalitesi artar hangi nedeniyle alüminyumun yüzgeçleri, sabittir. Aralarındaki mesafe performansı üzerinde doğrudan etkisi vardır - bu orta büyüklükte olmalıdır. Bu bir rolü ve kenarları sayısını ancak aralarında boşluk kadar önemli değildir oynar.

Gömülü ekleme cihazı gizlemek için kullanılan dekoratif ızgaralar olarak kullanılan varyantları. o büyük alana sahip mevcut yarıklar veya delikler olmalıdır akış giden sıcak hava ile müdahale etmemesi - Özel önem kafesin seçimdir.

valf, termostat ile doğrudan bir bağlantı vardır ve ısı derecesini ayarlamak için kullanılan, gerekli bir bileşenidir. Sen tasarımına kanaması ekleyebilir. Ayrıca, güç ünitesi ilave ısı değiştiricilerin yüklemesi ile kontrol edilir.

Her madde konvektör cihaz için gereken süre kullanımının verimliliğini arttırmak ve azaltmak için ısı transferi yüksek derecede bir metalden yapılır. ön ve yan - O bağlamak için iki yol vardır dikkati çekiyor.

montaj Özellikleri

konvektör genel ısıtma sistemine tanıklık bağlıysa, kurulum dikkate eşanjörün en yakın konuma almalıdır. gövdenin alt kısmında özel ayarlama vidaları bulunabilir. Onlar yatay bir seviyede ve yükseklik üzerinde üniteyi ayarlamak için kullanılır.

Gerekirse bir ısı perdesi kutusu olarak kullanılması pencere açılması mümkün olduğunca yakın olmalıdır.

Sonuç

Modern ısıtma teknikleri hızla tüketicilerin dikkatini kazanmaktadır. Eğer anahtar nokta ekonomik tarafı oldu yardımcı programlarını kullandığınızda şey, bugün. Bu nedenle, ısıtma maliyetlerinde tasarruf amacıyla geliştirilen cihaz, her zaman ilgi çeker. Bu kategori sadece su ısıtma konvektör duvar uygular.

sıhhi tesisat armatürleri ile uğraşmak zorunda herhangi bir adam kuvveti altında duvar ve zemin seçenekleriyle montajı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.