Gıda ve içecekYemek tarifleri

Patates Dauphine. Basit malzemelerle Olağandışı yemekler

Dauphine patates - Fransa'da aynı bölgenin kartı. Sadece başka bir ile karıştırmayın pişirme için tarifi "Graten" denilen patates, üstte patates (casting) kapsayacak şekilde bir fark. krem, süt - ikinci başlık kaplanmış peynir, ekmek kırıntıları ve (belirgin bir kabuk ile sonuçlanan) yumurta-krema karışımı patates Dauphin ile Patates. Her durumda, çok lezzetli olduğunu ve tatlar özeldir.

patateslerini Dauphine formu pişirmek için, bizim çarpıcı olacak Fransız tabak, sen tereyağı ile yağlayın ve sarımsak ince doğranmış 1 karanfil yüzeyi üzerinde eşit biçimde yayılmasına gerek. Daha sonra, yaklaşık bir kilogram ince dilimlenmiş patates dilimleri hafif tek bir kat üst üste yayılmış. Paketlenmiş patates tuz lazım ve biber, biraz Hindistan cevizi ve yere biraz tutam krem yarım fincan serpin. Son fazla akma krem tabakası ilave kaşığı yağı içinde 3 ya da 4 olduğu diğer tabakalar ile tekrarlayın. folyo formu ile örtün ve 30-40 dakika boyunca fırında göndermek ve ardından folyoyu çıkarın ve bizim patates 15-20 dakika usanmış ver. Patates Dauphine o pişmiş edildiği aynı formda teslim edilebilir, hazırdır.

Sen süt ile krema yerine de çok lezzetli peynir, patates pişirebilirsiniz. ince dilimler (yaklaşık 1.5 kg) halinde dilimlenmiş patates tuzu ilave hindistan cevizi, biber, 1 yumurta ve rendelenmiş peynir 100 gram. Ayrıca, bardak süt dökün karıştırın ve rendelenmiş peynir 100 gram üst ve doğranmış tereyağı 30 gram üzerine serpilir yağlanmış ve rendelenmiş sarımsak (3-4 diş) formu, içine çıkan kitle yerleştirmek için var gerekiyor. Fırında formu koyun ve sunum için 40-45 dakika sonra peynir ile patates hazır. Bu yemeğin hazırlama işlemi tümüyle bir saat civarında bir yere götürür.

Biraz da göz ardı edilemez, bu yemeğin tarifini değiştirdi. Bunun için peynir 100 gram ve peynir 60 gram gerekecektir. sarımsak ve rendelenmiş sert peynir 3 karanfil ile tuzla kıyılmış dilimlenmiş 8 patates, karıştırın. Bir yağlanmış bitkisel formu tabakalarına yayılması, süt püskürtme her katman (süt cam gereklidir). En rendelenmiş peynir haddeleme ve 45 dakika boyunca fırında ürünü koydu. Peynir kabuk ve unutulmaz aromalı lezzetli bir tabak çıkıyor.

Sen en basit tarifi sütünde bir değişiklik için patatesleri pişirebilirsiniz. çanak diyet çıkıyor ve hatta küçük çocuklar için pişirin. 10, soyulmuş ve (emaye olan) ufalanabilir çeşitleri kalın duvarlı bir kap içine yerleştirilmiş ve bu husus parçalar halinde patates kesti. Bir patates süt veya krem (0.5 litre) Körfezi hafif ateş koymak sıvı, yukarıda çıkıntı yapar. kaynatıldıktan sonra minimuma düşürün ve söndürmek buçuk saat için. patates için kapağına önerilmez edinilmiş "oksijensiz" koku, kapsamaz. 30 dakika tuz su verme ve önlemek başladıktan sonra. Bu tür patates her bir levha parçasına yağ ilave, sıcak servis. eğer Özellikle lezzetli yeni patates.

et yemekleri ile servis edilir sütte bu tarifi patates için hazırlanmıştır. 1 kısım doğranmış 140 gram alma ve tuzlu su patates 8 dakika daha kaynatıldı istinaden. su boşaltma ve sıcak süt 60 gramının ilave edilmesiyle, un passirovku tereyağı ve un 2 gram, ve ısıtılmış 8 gram koydu. tereyağı 2 gram ve yeşilin 3 gram tepesinde.

Patates bunun dışında, dünyanın birçok ulusların mutfaklar kullanarak o güzel, yiyecek inanılmaz bir miktar pişirebilirsiniz. Her zaman yeni bir şeyler yaratabilir sıradan patates bilgi ve hayal bazı huzurunda. kesinlikle lezzetli olacak, merak etmeyin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.