OtomobilArabalar

"Toyota Opa" (Toyota Opa): özellikler, yorumlar, fiyat ve fotoğrafları

2000 yılında Japon şirketi Toyota Motor Corporation belirlemek çok zordur kamu araba sınıfına tanıtıldı. Bu model çünkü sadece iç piyasaya yönelik, Uzak Doğu ve Yeni Zelanda'dan birçok sürücü takdir olmasına rağmen, kullanıcılardan gelen olumlu geribildirim bir sürü aldı.

Nedenleri ve özellikleri

Vücut araba "Toyota Opa" bir minivan ve herhangi bir zorluk olmadan yolcu ve bagaj yerleştirmek için izin veren bir beş kapılı hatchback, arasında bir simbiyoz olduğunu. teknik Birkaç yayın kei-arabalar hakimdir Japon makine pazarı için bir vagon olarak sınıflandırmak için tercih ediyorum. Bu modelin geliştirilmesinde nedeni bu süre içinde bütün aile için en iyi arabalar gibi konumlandırılmış olduğu, tam boyutlu sedan ve Corona Premio Carina olan talepteki düşüş oldu. Onlar 90'lı yılların sonunda popülerlik kaybetmeye başladı, ancak sebebiyle şirketin yönetim piyasa tercihlerine takip etmek olması nedeniyle, bu onlar için bir sürpriz olmadı.

Bir model geliştirilmesi

araba gelişmesi "Toyota Opa" nin mühendislik araştırmaları ve tasarım başarıyla çok popüler bir proje Dinlenme VehileRAV4 uygulamayı başardığını da kurum, birimleri birine emanet edilmiş - konfor ve kompakt ile mükemmel geçirgenliği birleştirecek makineleri ve alakalı olacağını şehirde, doğayla iç içe. Bu nedenle, tasarımcılar ve mühendisler onun ilke ve Kiichiro Toyoda tabanlı şirket geleneklerini değişmedi ve çoğu yerel koşullara, Japonya'da otomobil yığılmaların adapte.

modeli kolaylıkla yoğun kentsel ve devlet düzenleyici politika için Rising Sun Land kadar popüler çok düzeyli otoparklara aramak için izin 1695 × 1525 mm, × 4250 boyutlarında küçük ama çok düşünceli vücudu almıştır. Japon şehirler en az bir lüks görünüyor apartmanlarda koşullarında alıcı bir araba satın alma hakkına sahip olduğu olmaksızın aracın ve büyüklüğü yüksekliğine sert kısıtlamalar yanı sıra zorunlu depolama alanı bir dizi kapsar. Sonuçta, nedeniyle park yerleri geçit parçası, SUV veya talep etmedi ferah minivan sıkıntısından - onlar çünkü pahalı geçiş ücretleri ve yüksek işletme maliyetleri büyük şehirlerde açısından kabul edilemez.

teknik detaylar

otomobiller için Platformu "Toyota Opa" tam nüansları tatmin araba "Vista", seçilen teknik proje. Onun tuhaf adı bu yeni araç aşırı sürpriz demektir Portekizli ifade için gereklidir. Rus çevirmek çalışırsanız, böyle bir şey olsun: Toyota "Ah, gerçekten bir" "?".

o tüketimi önemli ölçüde azdır yakıt, çünkü sistemin V Flex Zaman ve ön tarafından sağlandığı, tam ve sipariş üzerine yol yüzeyi dik ve kaygan bölümlerinde sürüş rahatlığı: Teknik uzmanlar yeterince iki sürücü seçenekleri verilmiştir kendisi için, taşıma halledilir daha iyi.

Hareket dinamiği 1.8 veya 2.0 litre motora ayarlanır sağlamak. daha az verimli güç ünitesi 4-hızlı otomatik şanzıman monte ederken daha yüksek bir ses iletim "Toyota Opa", bir CVT gelir. Zor meşgul noktalarına geçmeden sürüş kentsel ortamların ergonomi azami dikkat işlerini, teşekkürler.

Atama, dış ve iç

Biz farklı bir açıdan arabaya bak, sonra onun bağlılığı konusunda hiçbir şüphe yoktur "kentsel orman." Sadece 12 santimetre önceki modele, bu "Karina" daha uzun, tarafından değil, çünkü iç ve düşük vücut yüksekliğinin iç dekorasyon düzeni taban araba "Toyota Opa" Bu sınıf için muazzam bir rezerv alanı açılır. Arka koltuklarda birkaç kişi rahat hissedeceksiniz, ancak bunları koymak gerekirse, gövde boyutu birçok etkileyecek. arabalarda gecede durumda malzemelerin taşınması için kullanılan ve içinde edilebilir en az 1.70 metre, mevcut düz bir yüzey sonra.

ferahlık

arka koltuklar kendi ekseni etrafında 180 derece döndürülür ve gerektiğinde hareket ettirilebilir. Diz bölgesinde Arka koltuk sırasındaki yolcular stil sandalyeler üretilen aynı yönde olarak, yeterli alan daha fazladır. Sonuç olarak - ferahlık ve araba "Toyota Opa" birçok iş sınıfı sedan ve minivan kıskançlık kolaylık. Ve bu bedenin köşelerinde toplam platformu modeli aralıklı tekerlekleri tanınmayacak yeniden şekillenen ve ilk bakışta bir fütüristik dış mutlak inşa edilen bir rasyonalite ve pratiklik olduğuna inanmak zor olmasına rağmen.

emniyet

otomobil "Toyota Opa", sadece genç ailelerin ihtiyaçlarını karşılayan veya ikinci bir araç olarak kullanmak içerir hangi özelliklerine durumunda, ihmal ve güvenlik değil. Model ayağı ve cam üniteleri yaralanma ve çarpmasını önlemek için amaçlanan sürücü ve yolcu, fakat isteğe bağlı ve yan kalkanlar ön hava yastığı, bir çift ile donatılmıştır. birlikte deforme olabilen bölge ve amaçlanan güvenilir gövdeli kazaları önlemek ya da bir olayda olumsuz etkilerini en aza indirmek için bir yol dahil ABS sistemi ve EBV ile sürekli bir temas sağlamak.

Japon pazarında, otomobil arasında rekabet çok yüksek, ama modeli "Toyota minnet dolu yorumlar hangi Opa", 2005 yılına konveyör kadar çıkarmak için değil izin yüksek talep niş aldı. Aynı zamanda, çevre ülkelerde bir dizi tüketicilerin de bu makinenin avantajları takdir başardık. İkincil otomobil pazarı onlarla doymuş gibi sağdan direksiyonlu araçlar hala hakim Uzak Doğu,, bu araçların bir sürü hala var. Bu kolayca "Drôme" nin web sitesini ziyaret ederek kontrol edilebilir. "Toyota Opa" yaygın orada temsil edildiği, ancak acele sahiplerinin birkaç satmak. Sonuçta, bu makinelerin fiyatı 300 000 ruble başlayacak iyi bir teknik durumda. hizmet ve işlevsellik düşük maliyetli göz önüne alındığında, bu model uzun süre talep olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.