SağlıkMüstahzarlar

"Korvaltab": kullanım talimatları, gerçek

Stresli durumlar birçok kişi ortaya çıkar. Bu çok sık nevroz, taşikardi, uykusuzluk ve diğer hastalıkları gelişebilir itibaren. Bu durumu önlemek için, doktorlar alarak sakinleştirici veya sözde sakinleştirici önerilir.

Onlar ilaçlar "Korvaltab" en popüler tür ilaçlar yer alır. Aracın kullanım endikasyonları sonra biraz sunulacak. Ayrıca reçeteli ilaçların hangi dozda öğreneceksiniz, o herhangi bir yan etkisi ve kontrendikasyonlar olsaydı o, ne kadar değerli olduğunu söyledi.

Kompozisyon, açıklama, bir bileşim ve Paketleme

Belirli bir koku ve yamalar ile, beyaz, şevli olan yuvarlak, düz tabletler biçiminde salınan ilgili bilgileri içeren ilaç "Korvaltab" el ile.

ilacın aktif maddeler şunlardır: alfa-etil bromizovalerianovoy asit, nane yağı ve fenobarbital. Gibi ek bileşenler SSC, patates nişastası, beta-siklodekstrin, magnezyum stearat ve laktoz monohidrat kullanılır.

"Korvaltab" Tabletler sırasıyla kabarcık ve karton kutulara (100 ya da 20 parça) pazarlanmaktadır.

farmakodinami

Nasıl "Korvaltab" tablet mi? Bu ilaç kullanımı yatıştırıcı etkiye sahiptir. Hazırlık işlemi daha kolay uykuya dalmak için yapar ve merkezi sinir sistemi uyarılabilirliğini azaltır.

Yatıştırıcı ve bu ilacın spazm eylem etkisine benzer kediotu ekstresi. Tüm a bromizovalerianovoy asit formülasyonu sergileyen yüksek dozda hipnotik etki ifade edilmemiş.

küçük dozlarda, bir damar genişletici ve sedatif etkisi vardır.

Ayrıca nane yağı sayesinde bir ilaç damar genişletici ve antispazmodik etkileri kabul edilir unutulmamalıdır.

İlacın kullanımı için endikasyonlar

aşağıda listelenmiştir fiyat hangi İlaç "Korvaltab", için reçete edilir:

 • taşikardi;
 • heyecanlanma artış;
 • işaretlerle sinirlilik sinirlilik;
 • Nöro distoni;
 • uykusuzluk;
 • koroner spazmlar (kötü tanımlanmış);
 • (Gelişiminin erken aşamasında) hipertansiyon;
 • bozulmuş otonomik sistem tarafından tetiklenen mide-bağırsak yolu, spazmları.

İlacın kontrendikasyonlar

talimat aşağıda verilmiştir İlaç "Korvaltab", kontrendikedir:

 • tabletler bileşenlerine aşırı duyarlılık;
 • hepatik porfiri;
 • emzirme;
 • Ağır faz içinde böbrek ve karaciğer bozukluklarının;
 • gebelik;
 • reşit.

Tabletler "Korvaltab": alınması için talimatlar

yeme aracı olarak kabul edin.

İlacın günlük dozlarda al, hem de sadece analiz ve hastanın genel durumuna dayanarak, deneyimli bir hekim olmalıdır tedavi süresini belirlemek için.

dil altında, bu ilaç koymuyor. Sade içme suyu, ağızdan alınır.

talimatına göre, fonların (18 yaşını ulaştıktan sonra) yetişkin iki kez veya günde üç kez 1-2 tablet bir miktarda uygulanır. İlaç uygulamasından Arasında aynı sonları yapmak istenmektedir.

taşikardi ve koroner damar spazmlarının ve tedavi tedavi edilirken tek doz üç tabletlere arttırılabilir.

Olumsuz olaylar

Hangi yan etkiler bir yatıştırıcı "Korvaltab" neden olabilir? Kılavuz bu ilaç genellikle oldukça iyi tolere edilir bildirir. Ancak bu madde alan bazı insanlarda gündüz uykululuk, hazımsızlık, baş dönmesi, hafif ve alerjik deri reaksiyonları gelişimine katkıda bulunabilir.

Uzmanlara göre, bu tür olgular kalıcı nitelikte değildir ve genellikle azalan dozlarla kaybolur. Ayrıca, nadiren hap geçici olarak bırakılmasını gerektirir.

Hastalarda bir süre boyunca ilacın yüksek dozların kullanılması bromism gelişimine tanık olduğu gerçeğini belirtmek mümkün değildir.

aşırı doz vakası

ilaç kazara aşırı doz hastanın gelişmiş yorgunluk, aşırı uyku, hem de baş dönmesi güçlü bir anlamda kabul edilir. Bu durumda, kurban gastrik lavaj ve semptomatik tedaviyi gösterilmektedir.

Diğer ilaçlar ile uyumluluk

Birleştiren istenmeyen reaksiyonların gelişmesine neden olabileceğinden diğer ajanlarla ilaç, çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

karartıcı merkezi sinir sistemini etkileyen diğer ilaçlarla tabletleri "Korvaltab" alarak aynı zamanda, ikili tedavi edici etkisi gözlenebilir artırır.

Bu alkol ile eş zamanlı olarak uygulanan bir ilacın ve eylem valproik asit önemli ölçüde artırır.

ilaç alma "Korvaltab 'glukokortikoid etkisini zayıflatabilir," griseofulvin 'kumarin türevleri ve oral kontraseptif hazırlanması değil, aynı zamanda bu gibi bir maddenin toksisitesi artmış' MTX ".

belirli tavsiyeler

"Korvaltab" ile terapi sırasında araçların sürmek için, hem de psikomotor reaksiyonlarının hızı ile ilgili faaliyetlerde tavsiye edilmez.

Üstelik bu ilaç etanol ile birleştirmek ve hamile kadınlar, küçüklerin ve emziren anneler atamak için yasaktır. Ayrıca laktoz ve galaktoz tolere edilemediği için tavsiye anlamına gelir. Bu kabul formülasyonda laktoz içerir olmasından kaynaklanmaktadır.

satış, depolama ve raf ömrü

Tabletler "Korvaltab" doktor reçetesi olmadan satın alınabilir. depolama sıcaklığı 25 derece geçmemelidir.

Hazırlık üretim tarihinden itibaren yıl ruhu içinde kullanılmak için uygundur.

İlaç "Korvaltab": Fiyat ve analoglar

ilaçlara prensipte benzer hastalarını tavsiyede bulunmak için elinden doktorlar alma aracı, hem de kontrendikasyonların Hoşgörüsüzlük. Bu benzerler aşağıdaki ilaçları içermektedir: "Korvalkaps", "Barboval", "Valekard", "Valocordin", "Korvaldin". Bu fonlar dozlar ve yan etkileri çok farklı olabilir. Bu nedenle, onları almadan önce, talimatları mutlaka okuyun.

Fiyat olarak, o zaman ilaç çok yüksek değildir düşünülmektedir. 60-80 ruble yapabilirsiniz 20 tablet satın alın.

tıpla ilgili Görüşler

fonların uygulamadan sonra hastalar tarafından gönderilen Hemen hemen tüm yorumlar, olumludur. Onlar bu ilaç çok etkili ve görevleri ile başa çıkmak için nispeten kolay olduğunu bildirmektedir.

Bu memnun etmek başarısız ve bu ilacın alımı advers reaksiyonlar son derece nadir nedenleri olması mümkün değil. advers olaylar hala göründü, sonra, bir kural olarak, bunlar geçicidir ve tedavinin kesilmesini gerektirmez.

Mutlak avantaj "Korvaltab" tabletler nispeten düşük maliyetli, ve aynı zamanda dozaj formudur. damlacıklar formunda üretilir, kullanımı daha uygun bir ilacın (örneğin, "Barboval" ve "Valocordin" olarak, örneğin), benzer bir ilaç etkisinin ile birlikte.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.