ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kompozit malzemeler, üretim ve uygulama

Bu yüzyıl, bronz ya benzerliğiyle demir çağında, biz güvenle kompozit malzemelerin yüzyıl çağrılabilir. terimin ortaya çıkması son yüzyılın ortalarına işaret eder, ama çok kavram yeni değil - evleri inşaatçılar yapımında kullanılan farklı malzemelerin kombinasyonlarının kullanılması antik Babil ve Roma antik Yunanistan ve Moskova mimarların ustaları. Buna ek olarak, doğasının çok çeşitli kompozit malzemelerin örnekleri - bir kemiğin, ahşap, hayvan kabukları, vs. Kompozit malzemeler kaliteli özellikleri ve çekici bir görünüme sahiptir.

Bu maddeler, pek çok bileşenden oluşur: matris olup buna ilk olarak belirli orijinal özelliklerini bir başlangıç karışımı elde izin dolgu olarak adlandırılan bir plastik taban,. Kompozit malzemelerin bir özelliği fazları olarak adlandırılan bileşenler arasındaki sınırları varlığıdır.

Bunların üretim elemanlarının en yüksek kalitede modern bilim ve üretiminin geliştirilmesi için gerekli olan yeni ürünlerin yaratılması amaçlamaktadır. matris ve dolgu maddelerinin oranı değişikliği kullanarak, istenen sonucu elde etmek için, özel ajanlar aktif olarak kullanılmaktadır. kompozitlerin üretiminde kadar önemli bir malzeme elemanlarının, birbirine göre ve yük etkinin istenilen yönde sırasına bir düzenlemeye sahiptir. Daha yüksek bileşik gücü, yüksek bir sipariş, bir yapıya sahiptir.

Günümüzde terimi insan yapımı ürünlerin tüm kompozit malzemeler çeşitli ifade eder, bunların üretimi süreci kompozitlerin oluşturulması temel ilkelerini karşılamasıdır. yeni malzemelerin geliştirilmesi ve üretiminde ilgi büyük oranda artırdığı Modern mühendislik uygulamaları gereksinimleri geleneksel tasarımların uyumsuzluğu katkıda bulunur.

kompozitler neler oluşur

bunların üretimi bir matris, yaygın olarak kullanılan gibi: çimento, metaller, polimerler, seramikler. Dolgu maddeleri, böylece lif, bir levha, bir dağılmış, büyük boy formlarını (yakın zamanda mikro-parçacıklı ve nanotanecikler kullanılmıştır oluşturur) sahip olan doğal ya da yapay bir madde olabilir.

bileşimi daha farklı dolgu maddeleri de dahil olmak üzere, bir karma ve bir malzeme bir kaç matrislerde birleştirerek polimatrichnye: çok bileşenli kompozit malzeme ayrılır.

Uygulama alanı kompozit malzemelerin

kompozit oluşturma için, kasıtlı olarak onları farklı özellikler verir, ve uygulama alanı geniş olduğu varsayılır. yapı ve bileşime bağlı, kompozitler radyo emici özellikleri olabilir veya radyotransparan olması, kolayca yer istasyonları termik koruma başa çıkabilir. Kompozit malzemeler, dayanıklı ve güvenilir inşaat malzemeleri ve güzel dekoratif yüzeyler olarak kullanılmaktadır. Elektronik, tıp, endüstri, spor, sanatta kompozitlerin kullanılmasına olanak üretim ve teknolojinin gelişmesi ve iyileştirilmesi, olasılığını olduğundan fazla zordur.

Şimdi kompozit malzemelerin üretimi ne olduğu hakkında çok şey biliyorum!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.