ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Yalıtım montajı. Strafor için Yapışkan

Expanded polistiren en popüler yalıtım malzemelerinin biri olarak kabul edilir. O cephenin yalıtımı için başvurmuştur. Farklı kalınlıklara sahip düzlem şeklinde mevcut malzeme. yalıtımı satın alarak, hemen tutkal satın önerilir. Bu karışım, cephe panelleri monte gerçekleştirilir ile.

ekstrüde polistiren tutkal için yüksek kaliteli Portland çimentosu bazında yapılır. katkı maddeleri ve dolgu maddeleri, kuvars modifiye ilave edilmiştir. genişletilmiş polistiren için tutkal rahat ve kullanımı güvenlidir. Çözelti, organik ve inorganik bazlar, yüksek yapışma özellikleri vardır. Karışım cephesinde yalıtım güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur. Sertleştirme sonrası, çözelti bir buhar, sıcaklık değişimlerine bir su geçirmez ve dirençli hale gelir.

Montajdan önce yalıtım zemin hazırlamaya gereklidir. Yüzey kir, toz, yağ ya da yağ lekeleri ve yapışmasını azaltmak için diğer maddelerin boya izleri temizlenir. polistiren yapıştırıcı için kuru ve güçlü baz uygulanması gerekir. Tamir karışımı kullanılarak kusurları (çatlaklar, çukurlar) montaj tabanını sızdırmaz önerilir.

kuru karışım uygulamadan önce, oda sıcaklığında, su ilave edildi ve bir ağızlığı olan bir matkap ile karıştırılmıştır. Su kuru karışımın kilogramı başına 0.18 litre hesaplanması alınır. Sonuç üniform kıvamda bir çözüm olabilir. Karışım beş dakika beklemeye bırakıldıktan sonra, tekrar karıştırılır. polistiren için hazır yapışkan, iki saat içinde kullanılabilmektedir. Malzeme tüketimi metrekare başına beş buçuk kilogram olduğunu.

Polistiren levhalar çeşitli şekillerde cephesinde monte edilebilir. Işaret fan yöntemi, bir santimetre bazında düzensizlikler olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda, yapışkan bileşimi, yüzey üzerine eşit olarak dağılmış olan işaretleri formunda uygulanır. Bandpass uygulama yöntemi 0,5 cm'lik bir pürüzlülüğe sahip olan bir yüzeye panelleri monte etmek için kullanılır. Bu durumda, polistiren köpük için yapışkan yalıtım levhasının çevresinde ve merkezinde uygulanır. Çizgiler gözyaşları ile çevre boyunca çizilir. Bu, montaj esnasında hava cepleri önler.

telafi yapışkan yüzey düzensizlikleri karışımının sağlanması, bu iki yöntem kullanılarak. Bu çözelti köpük levhanın yüzeyinin yüzde altmış kapsamalıdır.

Isıtma malzeme üzerinde katı bir çözelti uygulamak için bir yöntem de bulunmaktadır. Bu yöntem üç milimetre bazında düzensizliklerin varlığında kullanılır. Bu durumda karışım, bir dişli mala ile tüm yüzey üzerinden eşit plaka uygulanır.

plakaları Montaj doğrudan onlara tutkal uygulamadan sonra yapılır. bazla çözelti daha iyi yapışma için ısıtıcı yüzeyine karşı bastırılır. Köpük plakaları aynı düzlemde birbirine monte edilir. kaynak genişliği iki milimetreyi aşmaması gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.