ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Elektrikli hava perdesi: seçme ve yorum ipuçları. elektrikli perde ana dezavantajları

Şematik Platten dışarıdan içeriye ısıtılmış boşluk, havanın, nüfuz koruma sağlamak üzere tasarlanmış bir cihazdır. Bu tür cihazlar yıl boyunca kullanılabilir. odaya ısıtılmış havanın akışı dışında geçmedi nedeniyle Kışın, onlar, ısı kalkanlarının işlevini yerine getirir. Yaz aylarında, benzer görevleri yerine ancak iç mahal serin kaydedebilirsiniz. Şematik Platten bir yandan ya da iki dikey açıklığın üstünde yatay olarak monte edilmiş ya da. Bu çözümler mağazalar, depolar, tezgahları, eğlence merkezleri ve kültür tür kamu hizmeti tesisleri için oldukça ilgilidir.

avantajları

Bunun dışında ekipmanın önüne set ana görevden, dışarıda odasında taslakların önlenmesi, hem de toz tutma ve koku içeren, henüz karar ve bazı küçük olduğu. onlar sadece odasına alınamıyor çünkü Elektrikli termal perde can sıkıcı böceklere karşı koruyacaktır. Onların yardımı ile önemli ölçüde sürekli açılış kapı tesislerinde ısı kaybını azaltmak mümkündür. insanlar için herhangi bir tehlike teşkil etmez Bu göze çarpmayan cihazlar. termostatın varlığı size oda otomatik sürekli olan optimum sıcaklık seviyesini devamlılığını sağlamaktır verir. Bu, hemen aşırı ısınma durumunda kapalı bir güvenlik aygıtıdır. Hava Elektrikli içinde ve dışında büyük sıcaklık farkı ile açık pencere veya kapı kaynaklanan taslaklar engeller perdeler.

tür

karıştırma ve Schieber: Bu tür ekipman birkaç türde olabilir. Birinci tip soğuk havanın ılık akış seyreltme perde içerir. Schieber açık kapı koymak ve sıcak havaya güçlü bir muhalefet var.

Isıtma olmadan elektrik, su ve hava: Tüm perdeleri üç tipe ayrılır. Bu durumda, ilk tip düşünün. Cihaz seçim parametreleri bir bütün seti, esas alınmalıdır daha uzunluğu olan birinci - performansı, ısıtma elemanlarının monte edilmesi için güç kontrol yöntemi, tür ve çeşitli.

uzunluk

Platten Elektrik (fiyatları en az 4,500 roubles muhasebe, marka ve kapasitesine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir) 600-2000 mm bir uzunluğa sahiptir. Standart bir kapı açılması üzerine monte edilebilir 800-1000 mm içinde en yaygın çelik cihazları. Perde doğru uyumlu ise, uzunluğu kapı ya da pencere açma veya hafifçe üst üste genişliğine eşit olacaktır. Eğer kapı açma çok büyük, istenilen sonucu elde etmek için birden fazla cihaz birleştirir. tek yolu dışarıdan hava akışına girişine karşı açılması korunması emin olmak için.

verimlilik

hava akış hızını hem de en uygun montaj yüksekliği belirlediği için, her perde Bu parametre, temel. Örneğin, koruma görevi standarttan kapı 2.0-2.5 m 0,8-1 metre yüksekliğinde genişliği 900-1200 m3 / saat pompalama ile platten elektrik BALLU baş edebiliyor. bu durumda hava akış oranı çıkışında 8-10 m / s, ve taban seviyesinde - 2.5-3.5 m / s. Ama böyle özelliklere sahip cihazlar 500-700 dolar ve daha fazlası. Bu yüzden 1.5 metre açılış yüksekliğini korumak için tasarlanmıştır zayıf özelliklere sahip sıklıkla yüklü cihazlar kurtarmak için olduğunu. Bu durumda, diyafram alt kısmı dış hava sızması için bir ağ geçidi olarak görev yapacak, böylece ekipmanın kullanımı için istenilen etki, sadece kısmi olarak elde edilir. Vestibül varlığında olduğu gibi, "Teplomash" kötü performans elektrikli perdeler kullanmak için izin çift kanatlı ve o soğuk havaya bariyer olarak hizmet etmeden.

kurulum yüksekliği

kataloglar genellikle belirtilen ve bu parametre vardır. Kurulum yüksekliği pompalama ve perdenin uzunluğuna tamamen bağlıdır iken, birçok üretici aynı tipte minimum yükseklik modelleri için farklı değerler belirtin. Yerli üreticilerin genellikle yabancı piyasa liderleri ile karşılaştırıldığında büyük bir yükleme yüksekliği gösterir.

türbin

Bu hava perdesi cihazın tasarımında önemli bir unsurudur. türbinin şematik devre düzenlemesi, cihazın tüm uzunluğu boyunca yerleştirilmiş olduğu içerir. Bu motor tarafında monte gerçekleştirilir. uzunluğu fazla 800 mm türbinin üretim tekniği açısından oldukça karmaşık bir süreç olduğundan, bazı üreticiler, iki radyal türbin bulunan tarafı da motorun merkezi yerleşimi, teknik çözümler kullanımına geçtik. Örneğin, bazı perdeler elektrik KEV bu ilkeye göre dizayn. Bu durumda, önemli ölçüde cihazın maliyeti azalır. Bununla birlikte, bu akış koruyucu özelliklerini daha da kötüye sadece bağlı olan bir hava jeti, orta kısmında oluşturulan bir bozukluklarının bir nedeni haline gelir, ayrıca düzensiz hava akımı ısıtma elemanının meydana gelir. Bu genellikle sonradan yetmezliği olan zarar yol açar.

Güç hava perdesi

Ayrıca fevkalade sorun - dış hava kesti, cihaz oda içinde havayı ısıtmak için yapabiliyor. Bir rehber 2,8-3 metre tavan yüksekliğinde hiçbir ısıtma ile 10 metrekare odanın bu ısıtma varsayılır gücün 1 kilowatt gerektirir edilebilir. geçici bir doğa binayı ısıtmak için neredeyse imkansız olduğundan, duvar ve tavan sağlanan yüksek kalitede ısı yalıtımı - Hepsi bu. elektrikli hava perdesi iyi ısıtılmış bir odada kurulacak Eğer en küçük kapasiteli, ya da sadece bir hava perdesi ile cihazda seçim durdurmak böylece, bu özellik, tamamen isteğe bağlıdır. En önemli parametre değildir - Bu, enstrümanın fonksiyonları tam hava akışı değil sıcaklığının, yani ısıtma kapasitesi gerçekleştirir olmasından etmektir.

ısıtma elemanları yazın

Burada PETN veya spiral bahsediyoruz. Spiral ısıtıcılar - bir sarmal şeklinde paketi olan bir metal tel,. Bu eleman örneğin "çanak" olarak yerli ısıtıcılar için birçok bilinmektedir. Bu tür bir ısıtma elemanının dezavantajı yüksek bir ısıtma sıcaklığı sağlar ve bu oksijen yanık ve azaltmasıdır kullanım cihazının.

TEN - Daha pahalı ve tercih edilen bir seçenektir. Bu ısıtma elemanı , çapı yaklaşık 10 mm olan, içi boş bir metal boru içine monte grafit veya bir telden yapılmış. boşluk, tipik olarak doldurulur , kuvars kumu ile yüksek ısı iletkenliği ile karakterize edilir. Nedenle, çalışma sıcaklığını düşürür ısıtma yüzeyi, alanında önemli bir artış elde etmek mümkündür. ayrıca, minyatür bir yuvarlak ısıtma radyatör gibi görünüyor yapar PETN ısı dağılımı, bunun çevresinde metal yara şerit geliştirmek.

eksiklikler

ısıtma fonksiyonu ile tüm perdeleri tek özelliği vardır - hatta en güçlü hava modellerinin çıkışını olacak sadece sıcak ama sıcak değil. yüksek hızlı hava akımı ısıtma elemanları açıklamak kolaydır, böylece, örneğin, giriş ve çıkışındaki sıcaklık farkı en, 21 dereceden daha fazla değildir. Alt zaman hava akımı hızı ve hava sıcaklığı çok yüksek olduğu hava perdesi ısı tabancası veya ısıtma için başka bir cihaz değiştirmek mümkün olmaz neden olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.