ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Motor RMZ-640: Cihaz modernizasyon

RMZ-640 "Buran" bir itme-çekme yapılandırmasıdır. bir karbüratör sahip krank bölmeli tasfiye içerir. Bu bir çift silindir motor içermektedir.

motorun temeli olan bir krank mekanizması, atanması, krank milinin dönme içine pistonların ileri geri doğrusal hareket dönüştürmektir.

Bu yazıda, her vites maddesi ayrı ayrı ele alınacaktır.

Krank mili aparatı

Tripodal krank mili 46 bağlantı pres ile sabitlenir bağlantı olan krank pimi ve ikinci şaftlar 49, sol yan yanaklarda 8 yan trunyonları ve muylu 23, bir doğru içerir. mekanizma desteği orta şaft ve muylu dergi üzerine monte edilir hareket üç rulman, içinde. Halkalar dışında yataklarından labirent tipi kafeslerde oluklarına ve mühürler getirilen yükün hizalamak için tasarlanmıştır basınç yatakları , krank milinin.

Hareketli parçalar eksenel emniyet halkaları amaçlayan dayanak rulmanlar korudu. Bunlar özellikle konut oluklar bulunmaktadır. sarmal parmak yay tarafından sağlanan tüm ayrıntıları kapatın.

cranks

Bağlantı çubuğu motoru krank miline piston bağlantısı için kullanılmaktadır. Ana bileşen kısmı, daha sonra yer alan bir kafa, üzerinde yer alan, krank başıdır. I-bölümle Onların biyel kolu.

Motor bağlantı kolu, deliklere sahip, üst ve alt kalıp içerir. Bu monte edilmiş bir iğne yatakları. Gösterge radyal boşluk 0.012 den 0.024 mm'dir. boşluk (makaralara, piston ve krank piminin farklı boyutlarına göre) çapı sıralama ile sağlanır. grupları etiketleme kafasının altında şaft bölümü üzerinde bulunmaktadır. çubuk altında delikler, yağlanmış yataklar vardır.

piston halkaları

Mevcut motor yapısında, pistonlar. Onlar birbirlerinin yerine kullanılamaz. Bu aşınmaya dayanıklı döküm demir dayanmaktadır segman, bir çift monte edilmiştir. devre, bir yamuk ve bir dikdörtgen şeklinde kilitleme halkası bölümü ile kullanılabilmektedir.

halkanın arka kısmında bir ısı aralığına sahiptir. Çalışma sırasında, bu ısıtılarak genişletilmeden tabidir. Montajdan sonra, bir yamuk biçiminde bir enine kesite sahip halkalar için boşluk çapı 0.40 0.55 mm'dir. Bu boyutu için kale uç kısımlarını dosyalama olabilir.

bir dikdörtgen şeklinde enine kesite için - bir yamuk ve 0,080-0,115 mm kesit şeklinde 0.06-0.15 mm'ye eşit olmalıdır çapı 76 mm 'lik bir değere sıkıştırılmış uçları ve halkanın oluklar arasındaki boşluk.

bir kilit halkası yüksek bir sıcaklıkta çalıştırılmaktadır. Sıcak ve piston halka oluğu arasındaki boşluğa girer yağ koklaşma tabi tutulur. Diğer bir deyişle, katran gibi maddelerden çamur oluşumu ve birikimi halkaları yapışma neden olur. Bu performans başlamadan bozulmasını ve düşük birim güç seviyesini arttırır

mevduat zamanında silinecektir değilse, cihaz zarar görebilir. En üst halkanın overcooking eğilimini işaretlenmiş. genellikle yanı sıra nedeniyle silindir ve halkaların yetmezliğine, kötüye zaman motorun aşırı ısınmasına tetiklediği sıkışmasına.

piston pimi amacı

piston pimi, piston ve bağlantı çubuğunun menteşeleri bağlamak için kullanılır. iki boyutta bölünmüş piston pimleri dış çapının indeksi hesaplanmıştır. grup son kısmında beyaz veya siyah işaretlenir. toplarken, parmak Aynı etikete sahip seçilir.

silindirinin yapısını

Silindirler birbirinin yerine kullanılamaz. Bunların tabanı gömlek dökme demir kovan içine bastırılır alüminyumdan yapılır. Piston silindir seçici düzeneği kavrama manşonu sağlamak amacıyla üç boyutta imal edilmiştir. Göstergeler harfler "M", "C", "B" ile işaretlenmiştir. Bunlar altında bulunan kemerler silindir flanştaki perküsyon tarafından uygulanır. silindir değiştirirken aynı boyut parçası yerleştirilir.

Silindir alt muhafaza flanş üzerine monte edilir. Silindir kafasının üstten yerleştirilmiş flanş üzerinde monte edilir. Silindir kafası ve conta Arasında asbest serilir. Ne zaman conta tekrar kullanılabilir bölme düzeneği.

Silindir krank karteri ile referans düzleminin alt flanşın bağlantı paronita tarafından sıkıştırılmaktadır. silindir üzerindeki her bir krank Tespit dört pim ile donatılmıştır.

silindir kafaları tasarım

Silindir kafasının taban alüminyum alaşımından imal edilir. Bujinin monte etmek için bir vida dişi deliği ile donatılmış yanma odası başın kaide. İki kez çapraz sıkılması montaj damızlık fındık, silindir kafası deformasyonunu önlemek ve belirleyin. Öncelikle son bir 2,0-2,5 kgf-m sonra orada bir ön sıkma ve.

Öncelikle somun egzoz manifoldu sabitlenmelidir belirtilmelidir. Sıkma ve somunları sıkma soğuk makinesi üzerinde gerçekleştirilir.

karter

Carter motor parçalarının ana gövdenin rol oynamaktadır. Bu alüminyumdan yapılmış iki bölümden oluşur. üst kısmına vidalı saplamalar vasıtası ile monte edilmiş bir devre arasında. somunlar 3.0-3.5 kg-m tork göstergesi sıkılır.

mahfazanın her iki parça paralel işleme maruz kalır ve bu nedenle birbirinin yerine edilir. Her bir silindir kafası flanşı dişine vidalanır dört pim vasıtası ile krank karteri tespit edilir. Düzlem bağlayıcı parçası mastik işareti özledim.

krank odasından uzanan krank mili uçları, hareketli manşetleri sızdırmaz. İzolasyon krank bölmeler orta yatağın iki ucuna yerleştirilmiş labirent conta ile gerçekleştirilir.

Motorun soğutma nasıl?

Motor sistemi, kullanım sırasında, baş sıcaklık göstergesi olmamalıdır daha yüksek, 200 ° C

Davlumbaz düzeneği kapalı olduğu için, soğutma havası istenen sıcaklığı normal sürdürmek için kafes yoluyla yetersiz akar. Bu sorunu, hava soğutma sistemi, bir eksenel fan oluşan ve kılıf üfleme çözmek.

baz levhası üzerinde sabit bir pozisyonda monte edilmiştir fan pervane vardır. durumunda pervane, iki taraflı bir contaya sahiptir rulman, bir çift üzerine monte edilir. Onların fabrika gres çalışma ile doludur.

Pervane yardımı ile çalıştırılır V kayışı tahrik kasnağından. Üç Çıtçıt takılır. silindir sonunda profil diskler polushkivnyh bir çift oluşan bir tahrik edilen makara vardır. Sıkma kasnak fındık torku 5-6 kgf-m gerçekleştirilir.

konut karterden sağındaki flanş dört Çıtçıt üzerine monte edilmiştir. plastik hava girişine monte edilmiş fan cihazı girişinde. Kayış gerginliği nedeniyle polushkivami arasındadır ayarlamak için aktarılması yıkayıcılar, hiç gerçekleşir.

akımın tepe açısı merkezine hareket ettirilir. Bu nedenle, tahrik edilen kasnağın kayış gerilim çapını arttırır. Ne zaman sürekli fan kayışı gerginliğini kontrol etmeli motorunu kullanarak. 4 ± 0,5 kgf göstergesi katlama bandının hızı ile kuvvet altında 6-15 mm'ye eşit olması gerekir. Çok zayıf göstergesi gerginlik yüksek hızlarda bant kaymalarını neden olur. Isı ve yüksek gerilim zehirleyen pervane yatakları His ayrılması. Bu yıkılmadan katkıda bulunur ve arızaya sebep olarak, kayış üzerinde yağlayıcı madde girişini var izin verilmemelidir.

Nasıl gıda sistemini yapar?

Aşağıdaki öğeleri içerir:

 • Yakıt deposu;
 • emme filtresi;
 • karteri filtre;
 • pompalama için el pompası;
 • bir yakıt pompası ile bir karbüratör;
 • hava temizleyicisi.

modernizasyon

RMP-640 motoru, büyük yedek güç litrazhnoy sahiptir. Biz inşaat sert karter düzgün monte diz mili destek yatağı yapmak ve yüksek kaliteli malzeme ile motorun bileşenleri üretmek, bu uzmanlar tahmin edilmektedir, bu birim 62 litre daha az verebilir. a.

Cihazın gücünü artırmak için faaliyetler nelerdir?

Böyle bir dişli RMZ-640 olarak cihazın güç seviyesini artırmak için, aşağıdaki işlemlerinin gerçekleştirilmesi için önerilir:

 • (Omentum "Moskof-412" den alınmıştır) diğer değişikliğe yedek diz şaft mühürler yürütmek.
 • bunların malzeme D16T veya analoğunun kullanımı ile yeni bir doldurma kutusu üretmek.
 • havalandırma için ek kanallar delin.
 • orta boy rulman yerine orta volanlar arasındaki diz mili üzerinde biri fazladan bir çift.
 • Hava akımı çıkışı silindirler arasında ayarlayın deflektörler.
 • ağırlık farkı Dengeli piston fazla 1,5 g değil
 • egzoz manifoldu için ısı yalıtımı sağlamak asbest kablosu.
 • Silindirin çıkış ağzı, ve giriş portlarının kenar kenar ve piston alt kenarları ile denk olacak şekilde yüksekliğinde silindir takın. Her iki silindir üzerinde hava tahliye aşaması denk beri.
 • gürültü bariyerli rezonans tüpünü monte edin.

Nasıl karterden işlevselliğini artırmak için?

sebebi üç ayağı arasında mahfaza şekil değiştirme rijitliğinin ve büyük konsol diz milinin zayıflığıdır. Bu, uygun bir yağlama olmaksızın direncinde artışa katkıda rulmanlar, artan yük ve sürtünmenin neden olur.

Aynı etki söz konusu yuva içinde diz mili yer değiştirme açısı segmanlar kaynaklanır. Bu durumda, rulmanlar bir boşluk yok. ısıtıldığında Diz mili genişletir ve temizleme, ancak yatak dilimleri arzu edilmez. Diz mili aşırı ısınmasına başlar ve gerekli ivmeyi geliştirmek mümkün değildir. rulman bir çift ayrıntıları optimal çalışması için yüklü ve aralarındaki petrol mühür yüklemeniz gerekir.

Diz yağlanması gerek kalmadan Titreşim mil konsolları Salmastraların bir bulanıklık neden olur. Aşırı ısınma onları mühürlemek neden olur. Sonuç, motorun krank kasasında bezi ve yakıt ve hava karışımı tükenmesi içinden bir hava buluştur. sonuçları korkunç olacaktır - Piston yakıldı veya onun alt eridi. Aparatı RMZ-640 reçel.

Ne üflemeyi iyileştirmek için neler yapılabilir?

Bulunan arka silindir üfleme optimize kendi silindir her üfleme soğuk hava akımı oluşturan ek saptırıcıları gerekmektedir. Silindir, ön tarafında bulunan, arka ısıtın. silikat asbest yapışkana egzoz manifoldundan ek sarım kablosunun ayrıca silindir üzerinde fan tarafından tahrik edilen havanın daha az ısıtma sağlar.

Nasıl pistonları çalışmalarında dengesizlik sorunu çözmek için?

ağırlık ortalama pistonlar fark yetersiz sağduyu montaj parçaları neden 20 gr. Bu dengesizlik suçlu bozukluklar, yüksek titreşim seviyelerinin neden motoru, düzgün ve kararlı bir işlem haline gelir. pencereli bir baypas silindir etek pencere boyutunu ayarlamak için, piston ağırlığı etek aşırı metal tabakanın içinden çıkartılmalıdır sığdırmak için (kendi tesadüf ulaşılacak). Bu pencerelerin uçlarında yuvarlaklık, hem de sökme yiv 0,5 mm çapındaki uygulamalıdır.

silindir ve motor titreşim azaltma düzgün çalışması hava karışımının emme ve egzoz fazlar bir araya doğru tesir etmesiyle oynadığı önemli rolü. Bu oldukça kolay yapılır. Altta olan silindir altında ek bir conta döşemek için gereklidir. pistonun alt çıkış penceresi silindirin alt kenarı ile aynı hizada ise daha iyi olur. Rezonans tüpü ve susturucu takılması önerilir.

elektronik ve ateşleme bazı iyileştirmeler karbüratör ayarlamalar yapmak ve uygulamak sonra, çalışmasından duyarlı, yeknesak ve ekonomik yakıt tüketimi olacak ünitesi, alacaksınız. arka arkaya yerleştirilmiş mum silindir altında maksimum devirde görüntü sıcaklığı 190 ° C repartitions dalgalanma kalkış bileşeni sırasında devir diz mili düzeneği 4700 dönüş / dakika 5200 devir / dk için vardır.

Nasıl elektronik ve ateşleme alanında iyileştirmeler yapmak için?

 • Demir magdino mıknatısların plakaları tespit vidalar pirinç yapılmalıdır. Onları Tespit farklı güvenilirliğe sahiptir. zayıflaması, en az bir küçük pervane ünitesinin durumunda da başarısız olur.
 • magdino Dengeleme yüksek kalitede olmalıdır. Bu üretilir ve fabrika ayarına sonra, optimum titreşim teşvik olarak. İyi dengeleme talepleri ve fan üfleme.
 • bobin lehim tabi tutulmalıdır. Vidalar bunları paslanmaz çelikten veya bir oksit ile kaplanacak olan. musluğunu bükerek onları önce, sabit kısım magdino dişin durumunu iyileştirmek için tavsiye edilir. musluklar üzerinde çok tozdur. Bu zayıf topraklama nedenidir. Belirlenmiş kontak pimleri sabitleme vidaları da lehim gerektiren bobinler.
 • Baz magdino için bobinleri vidalama Sonuçta saha temaslar ve erzak dolgu macunu ile kaplanmalıdır.
 • Önerilen topraklama için ek teli türetmek ateşleme bobini Mumlar altına.
 • Yüksek gerilim telleri eski arabadan alınmaz. Örneğin, uygun bir kıvılcım NGK dizi.
 • Ateşleme fabrika etiketinde uygulanmalıdır. Çakma cıvata iyi emniyet ateşleme açısı için iki katına olmalıdır.
 • "Buran" 2.2-2.6 m dişli redüktör şanzıman oranı ile motor tasarımı ekleyebilir ve iki ağızlı üniteyi tamamlayan Eğer pervane 1,65-1,8 m veya 1.45-1.6 m üç loplu modeli, bu mümkündür kaliteli çekiş istikrarlı olsun.

Orijinal cihazın Bileşenleri

Orijinal birimleri RMZ-640 Çek Cumhuriyeti'nde üretilen, pistonlar ve piston halkaları ile doldurulmuş. İğne rulmanlar Japonya'da mevcuttur. Sahte ünite RMZ-640 parça Çin'de yapılır. Böyle bir birim işlevselliği yüksek derecede değildir.

Elbette motoru "Buran" almanın, bunun şu dikkat etmek tavsiye edilir, bunun mekanizması monte nasıl görmek zordur:

 • "RM" logolu orijinal karton kutu içinde bayi ve dükkanlara sevk fabrikada üretilen motor,.
 • ambalajın üzerinde birimin seri numarasını içeren, şirket logosu ile işaretlenmiş olmalıdır.
 • Cihaz veri sayfası için eklenmiş olmalıdır. İçinde reçete sayısı, cihazın kendisinde sayısıyla eşit olmalıdır.
 • "Buran 640" Logonuz dışbükey vücut "RM" içerir. Marka adları geri tepme marş konut veya fan gövdesi üzerinde görülebilir.
 • Motorun altında yer alan baz, dikkat edin. birimlerin Şubat 2013'ten sonra yapılan RMZ-640, bu öğe geri çekildi.

motorun çalışması sırasında zorluklar

Bu ünite özellikle kar arabası için tasarlanmıştır, bu işlevselliği yüksek seviyede sahiptir. Bu makalede, motor RMZ-640 temel özelliklerini ele alındı.

Şu anda, operasyonda olan agrega, çalışma durumu parça tedariki sağladı ve kendi ellerini onarmak. Bu cihazın kullanımını zorlaştıran büyük dezavantajı, yedek parça bir eksiklik olarak kabul edilebilir. şanzıman kar motosikleti "Buran" için kullanılır Onlar, Rybinsk ağırlıklı tahakkuk eder. Ayrıca büyük bir eksiklik bu kullanım, tamir ve bakım ürünlerine ilişkin özel literatürü yayınlanan değildi gerçektir.

küçük uçakta ünitenin kullanılması

cihazın "Buran RMZ-640" modifiye tasarım yaygın küçük uçaklar kullanılmaktadır. Birçok taraftar Yedek parçaların üzerinde "kutu" RMZ olur. Yedi kat daha az pahalı özel bir redüktör daha maliyeti "Buran-hava." Düşük maliyet modeli 640-RMZ kullanmanın ana nedenidir.

Tabii ki, montaj ve yükseltme düzeyi bireysel yeteneklerine bağlı, ama havada makinenin kullanımı olumlu bir eğilim değildir. Bu kabul edilebilir bir fiyat ile uçaklar için özel donanım kurma konunun gerileme yol açar.

Kötü ve herhangi kurallara uymayan Havacılık meraklıları sürece düşük fiyata analog toplamak için fırsat var gibi özel motor kullanmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.