SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nasıl menenjit purulent ve seröz tedavisidir

Menenjit - özellikle beyin zarlarından bakteriyel iltihap durumunda, hemen hemen% 90 ölümcül olan işlem görmemiş bu kadar ciddi bir hastalıktır. Menenjit Tedavisi halk ilaçları sadece hekim danışılarak kullanılması gerektiğini burada daha iyi bu koşullara tahammül yardımcı olan bir ek olarak sadece uygulanabilir, sadece bir hastanede yapılmalıdır.

Tedavi günü nedir? beyin-omurilik sıvısı analizi sonuç (CSF) ile elde edilen LP, imkansız menenjit tedavisi için. Sadece bu analiz doktor ayırt etmesine yardımcı olabilir irinli menenjit , yani klinik semptomlar gibi seröz gelen, belirtiler her zaman (sırasıyla, tedavi yanlış olacaktır menenjit) anlaşılır olmayabilir. Ayrıca, bazı hastalıkların artan intrakraniyal basınç ve yüksek sıcaklık ile ortaya çıkar ve aynı zamanda olumlu olması zarı semptomları, ancak, bu düzenleme, bir doğru tanı için gereklidir.

Çalışmanın üzerinde delinme sırasında beyin omurilik sıvısı birkaç mililitre sürer. seröz veya pürülan - - bu karaktere sahiptir Bunlardan biri ve sonuçlar da inflamasyon ve bazı ifadesini bulan bir sonuca, klinik laboratuvar testleri gönderilir. Hatta omurilik sıvısı az miktarda viral-ve bakteriyolojik çalışmalarda gönderilir, sonuçları daha sonra gelecek ve menenjit ilk tedaviyi ayarlamak için doktorunuza yardımcı olacaktır.

hazırlıklar menenjit tedavi anlamaya çalışın. Tedavi seröz menenjit , spesifik olmayan antiviral maddelerin kullanımına dayanmaktadır: esas olarak, interferon ilaçlar ( "Laferon", "Viferon", "Lipoferon") 'dir. Onların uygulama vücudumuz bağışıklık sisteminde virüs herhangi biriyle temas halinde ayrıca enfeksiyon ile başa çıkmak için yardımcı olur böyle maddelerin oluşumunu tepki gerçeğine dayanmaktadır. Buna ek olarak, DNA ile ilgili beyin-omurilik sıvısı PCR çalışma için arzu edilir , herpes simpleks virüsü, virüs varicella zoster virüsü, Epstein-Barr, sitomegalovirüs. Bu, bu virüsler en şiddetli ve devre dışı bırakma menenjite yol, ama onlara karşı, neyse, özel bir muamele, "Asiklovir", "Gansiklovir" var olan "Valacyclovir" artı spesifik immünoglobulin. Bazen seröz menenjit tedavisi intravenöz "Acyclovir" ağır koşullarda durumunda herpes grubundan DNA virüsleri üzerinde PCR sonuçlarını üretmeye başlarlar.

tüberküloz diğer yerlerine göre yüksek dozajlarda birkaç TBC antibiyotikler (örneğin, "Streptomisin") uygulanmasını içeren tüberküloz etiyolojisi durumunda tedavi menenjit.

Eğer aseptik menenjit HIV veya AIDS ile ilişkili bitki örtüsü (çok bir seröz karakteri vardır) neden olduğu, tedavi uzman kliniklerde belirli ilaçlar gerçekleştirilir.

Hasta pürülan menenjit varsa, tedavi geniş spektrumlu antibiyotikler tanıtmaktır. sadece beyin (kan-beyin engeli) çevreleyen hücreler bariyer boyunca nüfuz edebilir olanlar kullanılabilir. Bu tür ilaçlar, sadece parenteral yolla uygulanır (damar içine ya da kas içine, ancak tablet formunda), ve sadece en yüksek doz.

birinci antibiyotik bilinç bozukluğu, yaşı ve ek tanı serebrospinal sıvısında inflamasyon seviyesi arasındaki ilişki ne tür temelinde seçilir. inflamasyon hücrelerinin olarak ifade ve Kişinin bilinci yerinde ise Yani, hastalık zatürre, orta kulak iltihabı, sinüzit ve diğer KBB hastalıkları bir komplikasyon olmadı, ilk antibiyotik uygun dozajlarda "Seftriakson" ve "Amikasin" haline gelebilir. Çoğu zaman hastalık daha pahalı ilaçları, "Meronema", "Vankomisin" gerektirir.

İkinci olarak, eğer gerekirse, bir antibiyotik önceden antibiyotiklere mikroflorası ve duyarlılık testi likör tohumlama sonuçlarına göre seçilir. menenjit ölçüde eksprese belirtiler, tedavi tanımlamaz: tedavi, sadece beyin-omurilik sıvısı çalışmanın sonuçlarına seçilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.