SağlıkTıp

Omurga için jimnastik.

Şu anda, bel ağrısı genellikle insanın Osteoartiküler aparatının patoloji ile toplantı olduğunu. Bu hastalığın oluşumunda nedeni genellikle hareketsiz yaşam tarzı sonucudur omurga çerçevesinin bir kas zayıflığıdır.

Omurga için Cimnastik - çerçevenin doğal (kas) güçlendirmek için en iyi yollarından biri. Modern tıp birkaç setleri geliştirmiştir jimnastik egzersizleri, bir omurga osteokondrozis tavsiye.

omurga (servikal omurga) için jimnastik

Her egzersiz en az beş tekrarlanmalıdır - on kez, onların ağrı rehberliğinde iken. egzersizleri Bu set, evde ve iş yerinde molalarda hem yapılabilir:

 1. başın dönme hareketini izleyin.
 2. Başınızı indirin ve çene üst sternal kenar dokunmaya çalışın.
 3. mümkün olduğunca geri başını Fırlatma.
 4. bir sandalyeye oturun. Mümkün olduğunca yüksek omuzlarınızı kaldırın 1015 saniye boyunca bu konumunu korumak.


Omurga için jimnastik (göğüs)

egzersizleri Bu set omurganın akut ve kronik hastalıklarda kullanılmak üzere izin verilir. dört kez - her tekrarlarının gerekli sayıda üç egzersiz. Böyle bir kompleks, torasik vertebra hareketliliğini artırır.

 1. kafasına ellerini koymak, bir sandalyeye oturun. mümkün olduğunca derin bir nefes gerçekleştirin ve maksimum sırt (arka koltuğun arkasına karşı basılmalıdır) kemer. Sonra ileri eğimini takip edip nefes.
 2. sırtı uygulamaların takibinden kemer ile yerde yatmak.
 3. bir sandalyeye oturun. alt Drag göğüs havlu. Derin vdoha- sırasında göğsün genişlemesi direnç oluşturun.


Omurga için Cimnastik (lomber)

onbeş defa - Her egzersiz on tekrarlanmalıdır.

 1. gövde boyunca ellerini çekin sırt üstü uzanın. Alternatif gergin ve karın kasları gevşer.
 2. sırtüstü yatarken, yerden ayaklarını almadan, gövdenin üst kısmının kaldırılmasını izleyin.
 3. pozisyonunu sırt üstü yatarken başlayarak, kollar vücudun boyunca uzatıldı. yerden onun omuz bıçakları ve kafa almadan, hem sol tarafı, sonra sağ tarafına ilk iki bacağı vardiya.
 4. dört ayak üzerine alın. dönüşümlü sonra sola, ilk sağa, geri arching izleyin.
 5. çubuğunda doğruldu kollar bekle. bir taraftan diğer tarafa dönme hareketini yapın.
 6. midesinde yatarken eller bacaklarınızı biraz, ipi açın. bir bacağı kaldırın ve yaklaşık beş için havada tutun - on saniye. diğer bacakla bu egzersiz tekrarlayın.

Eğer jimnastik egzersizleri tamamladığınızda, uzanın ve yaklaşık bir saat bekletin.

omurga patolojilerden biri düzenlemesi fıtık olabilir. akut fazda hastalığı (mevcut ağrı ifade edildiğinde) ile egzersiz kontrendikedir. Bu olasılığı en başta gelen nedeni sinir ihlali ve hastanın kötüye koşulu.

Kronik koşulu gelince - medikal vertebra fıtığı ile jimnastik aktif atandı ve doktorlar tarafından tavsiye. Bu spor salonu Osteokondrozis içinde jimnastik gelen pratikte farklı değildir. tek özelliği - Bu ağrıya neden egzersizleri listesinde, hem de daha net ve sorunsuz tam aralıktan bir istisnadır. Omurga için tüm egzersizleri farklı bir özelliği - Herhangi bir gerizekalı Razka hareketleri ve ivmeleri olmadan egzersizleri, genel yavaş ve düzgün yürütülmesi, içinde.

Böylece, fizik tedavi ve omurganın hastalıkların önlenmesi için iyi bir araçtır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.