SağlıkTıp

Eritrazma. Tedavi ve korunma

Genellikle Eritrasma gelişen yoğun, tam ve insanların ihmal hijyen ve erkeklere nazaran daha sıklıkla, içinde. Tedavi derhal başlatılmalıdır, bu basit ve önleyici işlemler bile oldukça keyifli.

Birçok erkek losyonlar, jeller ve deodorant çeşitli kullanımına bayanlar kaderinde inanıyoruz. Ama bu kadar değil. Güçlü kat hijyen ve kozmetik ürünleri insanlığın ince yarısından daha az gerekli olan ve muhtemelen bir. Sonuçta, tarafından güçlü terleme nedeniyle sık sık eritrazma oluşur.

Tedavi onun kökenli kök nedenleri hakkında açıklama ile başlayacak. epidermisi etkileyen korinobakterii suçlayın. Tüm basitçe konuşur. hareket ve fiziksel egzersiz bir kişinin terlemesi ve hijyenik ilerleme genellikle ihmal başarıları anda. Başkalarının parasını kullanarak kişisel hijyen için halka açık yerlerde çıplak ayakla yürürken ya da (cinsel dahil) virüslü bir kişi ile temas eden, giyim, bu hastalıkla enfekte alabilirsiniz.

derinin büyük kıvrımları, en yaygın olarak kasık, kalça, açık bir şekilde tanımlanmış sınırlara sahip oval bir kiremit kırmızısı, parlak noktalar görüldüğünde, o zaman kasık eritrazma. Tedavi hastalığın çok mütevazı davranır gibi gelişiminin erken bir aşamada başlamak zordur. görünümü işaret edebilir tek şey, küçük hafif pembe döküntü ciltte bu oluşumu. onun çıkması enflamatuvar süreci başlar Sadece zaman, bir uzman dermatolog ziyaret kaçamayacak ortaya çıkıyor.

Sadece ayrıntılı bir inceleme, serolojik ve biyokimyasal kan testlerinin yanı sıra mikroskop altında deri kabukları incelenmesinden sonra kararlı eritrazma olduğunu. Tedaviler deri, yani merhem kükürt ve katran içeriği dezenfeksiyon için harici preparatları içerir. En yaygın eritromisin merhem kullanılır. Bir gün, yedi gün boyunca olmalıdır en az üç ya da dört kez uygulayın. Buna ek olarak, cilt yüzeyine iyi bir dezenfeksiyonu için kullanılması önerilir salisilik alkol ya da iyot tentür. Güçlü cilt lezyonları ile uzman iç antibiyotik atayacak.

Tamamen eritrazma kayboldu için, tedavi fizyoterapi aldıktan içermelidir. Ultraviyole radyasyon oturumuna katılması ya da güneş kadar sıcak değilken sabah ve akşam saatlerinde en az kırk dakika güneşlenmek için tavsiye edilir. Yumuşak ultraviyole cilt üzerinde yararlı bir etki, bu dezenfekte edici ve herhangi bir muhtemel komplikasyonları gelişmesini önleyen.

eritrazma işlemi bazı önleyici tedbirlerin bir dizi içermelidir. Her şeyden önce, sürekli terleme ile uğraşmak gerekir. Onun şiddeti sinir sistemi, yaş, cinsiyet, gıda, giyim ve hava sıcaklığının durumuna bağlıdır. Esas olarak, terleme yirmi ve otuz beş yaş arasında erkeklerde meydana gelir. Bunlar en sık eritrazma kasık meydana gelir. Tedavi derhal ihtiyacı vardı ve bu terlemeyi mücadele hazırlıkları içindedir. sürekli giysi ve iç sentetik kumaşlar terk halinde, iyi ter emme ve cilt serbest doğal keten ve pamuk malzeme hava almasına izin kıyafet giyerler.

eritrazma Tedavi büyük ölçüde kabartma tozu terleme azaltılması ile resepsiyon ve banyoları bulunmaktadır. Altı yüzde olarak bu işlem için kullanılabilir sirke veya otlar infüzyon. meşe kabuğu (kaynar su litre başına yüz gram) bir kaynatma olun, o demlemek süzün ve sıcak bir banyo eklemeyi unutmayın olalım. Ayrıca diğer eşit derecede etkili popüler tarifler kullanabilirsiniz. kuru çiçekler karışımının bir avuç al papatya, frenk üzümü yaprakları, ısırgan, arka arkaya ve kekik, su, kaynatın ile kapatın ve demlemek sağlar. adaçayı, nane ve Hypericum bir kaynatma ile banyo yapmak Can, ayrıca eşit oranlarda alınan. özel deodorantlar unutmayın, ter önleyiciler, iyi terlemeyi azaltır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.