MaliMuhasebe

Şüpheli hesaplar için Karşılığı: muhasebe ve vergi muhasebe Gönderme

muhasebe varlıktaki kötü borçlarının durumunda aynı adı taşıyan bir rezerv oluşturmak için gereklidir. Bu gereklilik n. 70 PBU'daki bulunur. önemli değil, aynı zamanda, vergi muhasebe veya olmasın şüpheli hesaplar için bir rezerv oluşturulması olmuştur. Bu hüküm Maliye Bakanlığı Mektubunda açıklanmıştır. Daha sonra, biraz daha ayrıntılı ele alalım nasıl muhasebe kayıtlarında şüpheli hesaplar için bir rezerv oluşturmak. Gönderme faturaları da makalede açıklanacaktır.

tanımlamak

şüpheli eylemler olarak, malların satışı sırasında ortaya çıktı iş veya hizmetlerin verilmesi performansı da borcunuz, bu sözleşmede belirtilen süre içerisinde ödenmemesi ve bir banka teminat, kefalet, rehin tarafından güvenli değilse. tanınan Umutsuz yükümlülükler geçti verenlerdir aşımını, bağlı performans imkansızlığı veya kim durdurulan.

genel bakış

2015 yılında şüpheli hesaplar için karşılıklar yılın 1 Ocak sonrasında ortaya çıkan gecikme faizi için bankalar tarafından oluşturulabilir. Rehin, garanti veya garanti mevcut olup olmadığı önemli değildir. coinsurance sözleşmeleri, sigorta hesaplama yöntemine göre masrafları ve gelirleri belirleyen şirketler için reasürans oluşturulmadı primler (katkıları) ödenmesiyle ilgili şüpheli alacaklar için bir rezerv, rezerv oluşturmak üzere.

Tahsil edilemeyen borçlar

onlar, böyle borç olarak tanınan diğer şeyler arasında, ödemeyi yetersizlik icra takipleri tamamlanma icra memuru kararıyla onaylanmıştır gibi, temelinde davacı uygun enstrüman döndürürken:

  • Borçlu, kendisi veya mülkiyet veya ona ait değerleri ve para hakkında bilgi almak için onun hesapları, gözaltında veya bankalar ve diğer kredi kartı şirketleri ile mevduat içindedir yeri tespit edilmemesi.
  • hangi kurtarma açısından gerekli özelliğinin olmaması sağlanabilir ve tüm tedbirlerin istenilen sonucu getirmedi icra memuru kaldırıldı.

önemli faktör

şirket olarak kabul edilirse , küçük bir ticari kuruluşun, o zaman şüpheli alacaklar için bir hüküm oluşturulması gereklidir. Sec. 70 PBU'yu prosedüründen tür işletmeler salınımı herhangi bir gösterge içermez. Maliye Bakanlığına Mektup'ta 07-02-18 / 01 bilanço tarihindeki şirket aslında güven varsa ancak, bir emir, hangi göre şüpheli hesaplar için ödenek oluşamaz olduğunu № gecikmiş alacaklar ödenecektir.

karşı taraf ödeme gücü

Şüpheli hesaplar için bir rezerv oluşturma düşünün. Şirketin ödeme değerlendirmek için örgütün faaliyetleri hakkında mevcut tüm bilgileri toplamak gerekir. Örneğin, kayıt bir özü talep muhtemel tasfiye hakkında bilgi elde edilmiştir. eylemlerin mali tabloların ödeme ile ilgili bilgi kaynaklarından biri olarak. Bu istatistiklerin bedenlerinde elde edilebilir. raporlama verileri uyarınca standart ücretleri bir dizi hesaplama yapılmaktadır. Değerleri borçlunun mali durumunu gösterir. bilgiler temelinde rezerv miktarına karar alınan veya tahsil edilemez borcun iptali. iflas İşaretler işletmenin mali kayıtlarda dışarı ayarlanmış olabilir. Şüpheli hesaplar için ödenek bir değerlendirme kriteri olarak hizmet vermektedir. Onun oluşumu, artış veya zorunlu gider ya da gelir olarak yansıtılır azalacaktır.

muhasebe şüpheli alacak karşılığı

oluşum sırası başınıza şimdi geliştiriliyor. Bu durumda, şema şirketin mali kayıtlarında sabit olmalıdır ayarlayın. aşağıdaki gibi muhasebe yapılan şüpheli alacak karşılığı:

  1. Belirli unliquidated sözleşme bazında karşı tarafa bağlılık kararlı ve gerekli garantileri sağlamaz.
  2. Her özel şüpheli borç için rezerv kurulmalıdır hangi miktarına göre belirlenir. Bu hesaba bir şirketin mali durumunu alır ve tamamen veya kısmen geri ödeme yükümlülükleri olasılığının değerlendirmesini yapmıştır.

Bu prosedür Sec. 70 PBU'daki öngörülmektedir.

Şüpheli hesaplar karşılığı: Gönderme faturaları

Bu başlık altında Tahsisler diğer giderler kaydedilir. 63 deyince periyodik katkıları ve şüpheli hesaplar için bir rezerv oluşturulmasını gösterir. aşağıdaki gibi bu durumda Gönderme geçerli:

Borç 91-2 banka hesabına 63 kredi - rezervlerinin oluşumu.

Karşı tamamen veya kısmen ödeneceğinin olabilir. Bu durumda, hem yansır rezervi, restore bölümü ise şöyle:

Borç cq. 51 (50) kredi cq. 62 - yükümlülüklerinin bir parçasını geri ödeme yaptı.

Borç cq. MF 63 Kredi. 91-1 - Ödenen borç iptali.

hesapları yükümlülükleri CQ analizi. ödenmemiş kısmı hakkında gerekli bilgileri almak mümkün olacak şekilde 62 düzenlenmelidir. Bu gereklilik hesaplarının grafiğe talimatlar yazılıdır.

telif

Bunlar orta kademe diğer giderler kaydedilir. Bu bağlamda 91. Bir rezerv bilanço yaratılması raporlama döneminde kâr azalmasına neden olur. Geçerli yılında oluşumu ile ilişkili maliyetler mali döngüsü, önümüzdeki yıllarda karlılığını etkilemektedir. vergi bilançosu Bir çalışma değil ise, o, buna göre, ortaya ve maliyetler gelmez. Bu durumda, gelir (veya zarar) arasında bir fark. Önümüzdeki dönemlerde umutsuz olarak borç ya da iptalini ödemek gerekiyordu. Bu bağlamda, fark aslında, geçicidir, muhasebe doğmuştur. Bu oluşum PBU'yu 18/02, s. 8. geçici fark sonuçları açıklanmıştır vergi ertelenmiş varlığın. Bu rapor birinde şu dönemde ödenmesi gereken gelirler üzerinden kesinti miktarını azaltır. . Bu durum varlık bekleyen için istem 11'de PBU'daki 18/02 açıklanmıştır, olay hangi kurulması yol açan kötü borçların Karşılığı, kablolama aşağıdaki gibi olacaktır:

Borç cq. 09 Kredi cq. kar için kesintiler üzerinde hesaplamalar yansıtan 68 subsch -. ertelenmiş varlık ayarlayın.

Daha sonra, rezerv vade borç olarak kurtarmak olabilir. Diğer gelirler dahildir ve orta kademe yansır. 91. azalma meydana gelebilir, çünkü şüpheli alacak bir rezervin bir yaratıldığı görülmektedir ki birini takip takip, karşı tarafının ödeme dönemi. Yukarıdaki benzer bu durumda Kablolama. toplamı da orta kademe diğer gelirler dahil. 91. rezerv kullanılabilir - bunun gideri tahsil edilemeyen alacakların kayıtlardan silinmektedir de.

Azalış (sönme) varlık ertelenir

Eğer geri yüklediğinizde rezervinde bir mali denge vergi amaçlı tanınmaz gelir olacak. Bir stok kullanırken - masraftan oluşturacaktır. Şüpheli hesaplar için bir rezerv oluşturulmasını yürütülen zaman Zaten dönemde muhasebeleştirilmişlerdir. aşağıdaki gibi bu durumda Gönderme geçerli:

Borç cq. 68, alt hesap, kar Kredi CQ için kesintiler üzerinde kilitleme hesaplamaları. 09 - düşmüştür (sönmüş) bastırılmış varlık.

Yabancı para yükümlülük

rezerv sonra onun yaratılış tarihte borç miktarına göre belirlenir. ruble yürütülen ticari işlemler ve taahhütlere Rusya Federasyonu'nda Raporlama. Bu bağlamda, hükümde oluşturma ve değişiklik aynı zamanda ulusal para birimi cinsinden yapılmaktadır. PBU'yu 3/06, s. 7 yeniden değerleme sağlanmaz. Yine de, envanter sonuçlarına göre, Şirket rezerv miktarı nedeniyle resmi oranda yükümlülükleri yeniden hesaplamaya alacak hesapları ayarlayabilir. Bu Fıkra dan takip eder. 13 Haziran 1995 tarihli Maliye sayısının 49 Bakanlığının emriyle onaylanan Metodik önerilerin 3.54

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.