Gıda ve içecekAna yemek

Nişasta: yararları ve zararları. mısır ve patates nişastası yararlı özellikleri

Birkaç yıl öncesine kadar, nişasta bir yiyecek olarak ana bilgisayarlar arasında ve ekonomiye yararlı bir ajan olarak geniş bir popülerlik vardı. Bir süre sonra, dünya kullanımı besi gelen "korkunç" gerçeği öğrendim ve onların sağlıklarını kaybetmek var! Aslında bir kişiye nişasta verir netleştirmek için gereklidir. Yararları ve zararları - gece ve gündüz olarak zıt kavramı. Nerede gerçektir ve kurgu nedir?

bileşen bölüme "i" "yaymak" olmalıdır nişasta nokta ve bunların her insan bedenini nasıl etkilediğini anlamak için ihtiyaç duyulan şey ne zararlıdır.

Patates nişastası: yararları ve zararları

insan vücudu için ana enerji kaynaklarından biri karbonhidratlardır. Mono ve di-sakkaritler - Bu basit karbonhidratlar, patates nişastası ortak hiçbir sahip olduğu. Polisakkaritler - Karbonhidrat de, sadece karmaşık, nişasta atıfta bulunduğu.

Yararları ve maddenin zararları hala farklı bilim adamları kafasında tarafından tartışmalıdır. Dolayısıyla KISELYOV için doymaz bağımlılığı ve kızarmış patates nedeniyle meydana vücut yağ ile ilgili ortam mitler, ortaya çıktı.

Bu işlemde sağduyu belli bir oranı. Sen sevmez ki ve sözü yemekleri kullanmak ister obezite ile bir kişi, bulamıyorum. Ama bu kısmen doğrudur. Vücudun sağlığının ayrılmaz bir bileşeni - Gerçek şu ki polisakkaritler olmasıdır. Ayrıca, nişastanın kullanılması - kilo kaybı teşvik!

yarısıdır

Çinli ya İtalyanlar olarak başarıyla pirinç lapası yemek için patates ve patates krep kullanımından taşındı hayatı, ve makarna, ince bir sağlıklı bir şekilde olanlar taraftarları, değildi. Aslında "pire" değiştirin. Önemlisi diyetlerine, hiçbir şey değişmedi. Ve tüm çünkü bu yeni "sağlıklı" gıdaların da polisakkaritler içerir.

Gizli bir kez Peter Birinci Rusya'ya ithal sevilen patates, hazırlama sürecindedir. Kendiniz karşılaştırın:

 • Ham patates yumru su dörtte üçü kadardır, geri kalan bölgesinin tüm sorumluydu katı. İçinde Nişasta bile azdır.
 • püresi nişasta zaten% 11 olduğu.
 • haşlanmış patates, bu maddenin% 14 olmuştur.
 • % 35 polisakaritler içerir patates kızartması.
 • Cips -% 53!

boyunca Bazı durumlarda yararlı. yenen miktarın ve kalitesiyle gibi. nişastalı gıdaların tüketimi istisna değildir.

Neden sebze nişasta ihtiyacı?

 • Bu kas lifleri ve beyin için çok önemlidir.
 • Bundan başka, kuvvet için bağışıklık nişasta gerekli.
 • Yararları ve her organizma için maddenin zararları - bu unutulmamalıdır. Enerji üretimi - Ama bütün ortak bu polisakkarit kullanımından olumlu etkisidir. Karmaşık karbonhidratlar olmadan vücut yapamaz.
 • O da inflamatuar süreçler direnmeye vücut yardımcı olur.
 • diyabet gibi, hastalıkları olan insanlar arasında çok popüler kan şekerini azaltın.
 • Nişasta, organik asitlerin oluşumu yer almaktadır.

Mısır nişastası: yarar veya zarar?

nişasta Bu tür küçük fark ile patates benzer - biraz daha kalori var. 300 patates "berrak" maddeler 100 gram kcal mi, 330 kcal mısır nişastası içerir. Bunların kullanımı aynıdır.

Norm - Bu ne kadar?

Bu soruyu gündeme getirmektedir: ortalama kişi için norm olarak kabul edilebilir nasıl günlük nişasta tane? Eğer patates olmadan hayatımı hayal edemiyorsanız, güvenle, dört kilogram için günde yemek bu durumda diğer ürünler olmayacak şartıyla olabilir. Beklendiği gibi, bazı doktorlar hastalarının bunu reçete patates diyeti.

Dikkat: nişasta!

"Ördek", yarışma sanayiciler tarafından oluşturulan - Bu konuda tüm "korku hikayeleri" çıkıyor? Yani gerçekten korkmuş insanlar kolalarlarsa ne olacak?

Yukarıda da belirtildiği gibi faydaları ve zararları içeren bitkisel ürünler için geçerlidir polisakkarid. Asıl tehlike dolu rafine ve bir modifiye nişasta. O yararlanabilecek olan şey vücut vermedi. akar olumsuz içerik hazırlanmasında, ham patates veya mısır nişastası işlenmesi için mekanik ve kimyasal yöntemler olun. Diyet lifinin eksikliği mevcuttur bu konuda, yani vücut ihtiyacı vardır ve çok az besin.

Sıradan bir ev kadını endüstriyel yöntemlerle üretilen gıda nişastası ekleyerek kaçınır eğer, bu ürün yine de önemli miktarlarda ailesinin yemek masasında düştüğünü fark olmayabilir. Sonuçta, herkes vysokokrahmalnoy ununu anlamı yüksek kalite, gelen pişmiş pişmiş mal sever. "Düşman", insan sağlığı tecavüz nişasta üretim işlemi sırasında ilave edilir mayonez, ketçap ve birçok diğer ürünler içinden saklanıyor.

Bu provokasyon hormonal yetmezliği, ateroskleroz ve insanlarda diğer eşit can sıkıcı sorunlardan yeteneğine bu beyaz bir tozdur.

Ne yapmalı?

Bu sorunun cevabı açıktır, ancak günümüz insanından biraz çaba gerektirecektir.

olasılığı endüstriyel nişasta üretimi içeren ürünleri reddetme için İlk olarak, bu gereklidir. dikkatlice ürünün ambalaj üzerinde yazılı maddelerin listesini yeniden okumak, ama yemekler basit ev yapımı yiyecek için gitmek akıllıca olduğunu edilebilir.

Daha kalıcı mağazadan alınan sosis, sucuk, soslar, cips ve benzeri ürünler ve fast food diyet dışında tutmak. Eh doyurmak ve özel bir arazide yetişen malzemelerle evde hazırlanan yemekler yarar.

İkincisi, biz protein gıda ile eş zamanlı olarak vücuda girer nişasta, gelen, çok iyi beklemeyin unutmamalıyız. Sadece yoğun sindirerek protein olacaktır, sürecinde yer alan alkali asit gibi metabolize edilmez. Ne nişasta olacak? Sadece insan vücudunun yağ hücrelerinin yerleşir.

Ama patates, kabak, mısır, kereviz, turp, kabak, turp ve bitkisel yağ, ekşi krema, krem gibi benzer sebze böyle "dost yolcuları" - sadece parası! sağlık buyurun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.