GüzellikBakım ürünleri

Kapatıcı ve işaretleyici: fark, temel farklar ve uygulama özelikleri nedir

kozmetik arasında, o kadar kolay olmadığını anlamak için pek çok ürün vardır. örnek, kapatıcı ve fosforlu için - ne fark eder? Çoğu zaman, kadınlar hem araçlar cilt kusurları ile çalışmak üzere tasarlanmış basit bir nedenle bu isimleri karıştırırlar. Bunların dışında araçların hem kılık değiştirmiş en etkili yardımcıları olmasından, bunların her özellik ve kuralların kullanımı vardır. en bu makalede daha ayrıntılı olarak tüm nüansları bakalım.

cilt Özellikleri

Yüz ton temel ve toza uyguladıktan sonra, o, doğal hacmini kaybediyor, görsel olarak "düz" opak görünüyor olur. Doğal olmayan görünümü nedeniyle rahatlama oluşturan Yüzünüzün eğrisi, (elmacık kemikleri, kaş, burun kemeri) solma gerçeğine elde edilir. Bu özellikleri belirtmek için, vurgulayıcı kullanın. Bu kozmetik ürün, cildin parlaklığını ve hacmini verir, o da ince çizgiler, ferahlatıcı soğuk yüzünü gizler. soru ortaya çıkıyor: "kapatıcı ve vurgulayıcı - fark nedir?" Çok basit: kapatıcı cilt kusurlarını düzeltmek için tasarlanmıştır. Böyle gözlerinin altında sivilcelerin, örneğin, ya da koyu daireler olarak. Bu kozmetik ürün cilt tonlarında kullanılabilir ve bir vakıf gibi görünüyor. kozmetik ürünlerinin tüm aralık bu alanlarda çok çeşitlidir, bu araçların neler, bunları nasıl kullanılacağı, aşağıda ele.

kapatıcı

Bu nispeten yeni ama çok popüler bir üründür. Nokta minör cilt kusurlarını ayarlamak için kullanılır. Birçok kadın kremler ile karıştırmayın. o maskeleme kızarıklık, yaşlılık lekeleri, ince çizgilerin ve diğer nüanslar sorununu çözmek için gerekli zaman, çoğu kez içtenlikle bu yollarla arasında hiçbir fark olduğunu düşünerek, vakıf seçin. Ancak, kapatıcı bir doku yoğun ve bu özelliği daha iyi maskeler kusurlar sayesindedir. Ton temeli çoğunlukla uygulamalı kapatıcı ve fosforlu sonra uygulanır. ve genellikle bu tür bir soruya - astar ve kapatıcı arasındaki fark nedir. Astar makyaj uygulaması için cildi hazırlayan bir araçtır gerçeği. Bu nemlendirici maddeler ve silikon oluşur tüm bu bakımlı ve dekoratif kozmetik kullanıma hazır, cildi pürüzsüz yapar. Kısmen bir kapatıcı vurgulayıcı gibi davranan inanılmaktadır. Bu cilt, taze ve ışıltılı görünmesini sağlar, ışık yansıtan parçacıklar oluşur.

Neden ihtiyacımız var?

Kural olarak, bizim cilt gözler, yaşlılık lekeleri ve diğer kusurları altında koyu çevrelerin görünümünü muaf değildir. Bu tür kusurları gidermek için kullanılan kapatıcı olup. makyaj sanatçıları arasında, o tonal kaynaklar maskeleme hepsinden önemlisi gerekli olarak kabul edilir.

dekoratif kapatıcılar ek olarak, tedavi edici vardır. Onların formüle bağlı olarak, onlar sesi tesviye kalmaz, aynı zamanda yerel kızarıklık ile başa çıkmak için, nemlendirmek, akne ile mücadele. Eğer bir kapatıcı ve vurgulayıcı seçmeden önce soberly cildinize özelliklerini değerlendirmek gerekir. fark nedir? düzeltici ve maskeleme araçları serbest bırakılması şeklinde bağlı farklı sorunları çözmek için. değişir ve farklı cilt tipleri için uygun olabilir kapatıcılar kapasitesi kaplama derecesi ile.

Nasıl kullanılır?

aracı vakıf veya astar üstüne, tamamen temiz cilde uygulanabilir. Bir baz preslenmiş toz olarak kullanıldığında, kapatıcı ilk olarak uygulanır.

Bir ürünü seçerken, renk, kompozisyon ve doku odaklanmak gerekiyor. Örneğin, sivilceler İdeal antibakteriyel kapatıcı kalem maskelemek için. ince, şeffaf bir cilt için sıvı ürün, bir doku ile uygundur. Bu bir sünger ya da fırça ve yavaşça gölge ile uygulanmalıdır. Makyaj sanatçıları yüz ve fosforlu kalem ve kapatıcı tüm alanın kullanılmasını tavsiye etmiyoruz unutulmamalıdır. Fark kapatıcı ve vakıf nedir, Belirttiğimiz. tam olarak uygulandığı taktirde Ve böylece, ürünün yoğun doku kişiye doğal olmayan bir görünüm verecektir. kapatıcı yanında bir tam ton vakıf yerine, ancak bu iki ürünün ustası tarafından tamamen pürüzsüz cilt ve cilt sağlar olamaz.

Eğer yüz değil, eli için sondayı neden renkleri seçmek için bu aracı satın aldığınızda. kavanozlarda fonlar, tasarlanmış paletleri, geniş alanları düzeltmek için. Güçlü pigmentasyon ve diğer benzeri nüansları olan insanlar için özellikle ilgili bu tür ürünleri.

Not: kapatıcı rengi, sorunların rengin tam tersi olmalıdır. Yani, sivilce yeşil renk tonunu, turuncu veya sarı çürükler ayarlanabilir.

vurgulayıcı

Bu bizim için bir başka yeni ve alışılmadık bir üründür, ayrıca makyaj sanatçıları tanıma kazandı. ayrıntılı olarak bu aracın tüm nüansları analiz nihayet fosforlu kalem ve kapatıcı arasındaki farkları anlayabiliyorum, aralarındaki fark nedir. Yani, İngilizce vurgulamak - "vurgulamak, öne doğru itin." Ürün onları hantal hale yüzün belirli alanlarını hafifletmek için tasarlanmıştır. Bu bir maskeleme ajanı değil, tam tersine, büyük gözenekler, akne ve diğer kusurları vurgular. vurgulayıcı yerine kapatıcı kullanıldığında Fakat kez vardır. Örneğin, üst göz kapağı üzerinde yorgunluk belirtilerini gizlemeye. kayabilen kapatıcı bu alanlarda uygulanan, ancak zaman kuru bir dokusu ile vurgulayıcı kalmak iyi olurdu ve aynı zamanda yansıtıcı etkisi, kılcal damarlardan kızarıklık dikkati dikkatini çekecek.

Nasıl kullanılır?

Yani, vurgulayıcı nedir ne olduğunu biz belirledik için. Sıradan kadınlar nadiren kullanıldığı süre hiçbir makyaj sanatçısı bu ürün olmadan yapamaz asıl sebebi nedir? Bir nüans kullanarak basit bir araç olduğu gerçeği. Bu tek kelimeyle ifade edilebilir - denetleme. yanlış yere vurgulayıcı uygularsanız, kişi o yağ ile bulaşmış gibi parlamaya başlar. Kalıcı aracı kullanmak arzusunu vazgeçirmek edilir.

Bir kişiye bir şık, sağlıklı bir görünüm vermek amacıyla, ince, şeffaf bir tabakayla ürünü uygulayın. parlayan edebilen bir dar alın yanları üzerinde biriken para küçük bir miktarı, görsel olarak genişletmek. Bu elma yanaklar, elmacık kemikleri uygulanabilir. o parlaklık görünebilir alanı, vurgulayıcı hiçbir zaman uygulanmaz.

vurgulayıcı uygulayarak Kurallar

Şimdi fosforlu kalem ve kapatıcı arasındaki fark netleşti, biz ana uygulama alanı açıklar. Bir kişinin hazırlanmasına ihtiyaç vardır bu aracı kullanmadan önce: makyaj rötuşları oluşturmak için kullanılır, çünkü temizlenen nemlendirilmiş, sesi kapalı. Vurgulayıcı uygulanan:

  • elmacık kemiklerine değil, yanaklarda;
  • burun arkasında, fakat ucu (burun kısa ise, ürünün kenarlarına uygulanan az miktarda) de;
  • kaş (kaş) dış kenarı, deri altından, gözleri açık hale getirir;
  • üst dudağın ortasında.

Cildin belirgin kusurları varsa Agent alanında verilerine uygulanır. Ayrıca gözlerinin altında mor halkalar hafifletmek, vurgulayıcıyı ve kapatıcı karıştırabilirsiniz. Fark, biz inceledik farklar nedir. Bunları ayıran ana nüans dikkat edilmelidir: kusurları maskelemek mümkün değildir vysvetlitel, sadece cildi aydınlatır.

İster profesyonel değilseniz Genellikle, bir vurgulayıcı iyi olduğunu dikkatle ele. Daha az para koymak için, daha fırfırlar, incelikle kullanabilirsiniz. Hala abartılı ise, üst üste uygulanabilir gevşek toz, aşırı parlak yüzünü kaldırır.

İşaretleyici, Parlak, kapatıcı, bronzlaştırıcı - ne fark eder?

Basit bir ifadeyle, bütün bu demektir ama kapatıcı, bir deri bir parlaklık yapmak gerekir. bu ürünler, yüzüne üzerindeki etkileri ve yürürlükte bir kozmetik bölümde tüm farklı ekleyebilir rağmen.

Yani, Parlak - bu tek başına bir ürün, ancak bu tür allık, pudra, ölçülü ışıltısını gibi bireysel varlıklar, mülkiyetindedir. Bu tür ürünler, akşam veya uygun olan bayram makyaj. Bu ışık yansıtma partiküllerinin, çok sayıda, doymuş ve mükemmel cilt aydınlatmak edilir. vurgulayıcı aksine onlar zengin parıltı var.

Bronz çoğunlukla toz kahve renkli bir renge sahip olan. Bu kullanılır yüzünü heykel. Bazen bir toz üzerine uygulanan bronzlaştırıcı ışık tan bireysel gölge elde edildi.

Kapatıcı ve düzeltici: farkın ne, nasıl seçilir?

Sıklıkla kapatıcı ve düzeltici arasında karışıklık yoktur. Bunlar aynı işleve sahip - maskeleme, ancak işlerinin mekanizması farklıdır. Kapatıcı pigment büyük miktarda uygulayarak çalışır. Onun tutarlılık ve böylece iyi bir kamuflaj etkinin sağlanması, her zaman yoğundur.

Düzeltici, birbiriyle nötralize etmek için çiçek yeteneğine tamamen farklı cilt kusurlarını maskeleme yeteneğine sahiptir. Her düzelticinin tonu bir dokunuş uyarınca seçilir "sorun." Her iki ürün de - kapatıcı ve kapatıcı - noktayı kullanın ve bunların üstüne vakıf uygulanır.

Bu yazıda, kamuflaj ve yüz düzeltilmesi için geçerli popüler araçlar gözden: o Işıltılı, bronzlaştırıcı kapatıcı, kapatıcı, vurgulayıcı olduğunu. ürünler ilk bakışta çok benzer olduğunu görünse aralarındaki farklar vardır. makyaj sanatçıları söylediği gibi, sen iyi bir sonuç elde etmek için, bu araçları ve pratik için biraz zaman nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.