GüzellikBakım ürünleri

Pop sanat makyajı: öneriler ve adım adım talimatlar

Bugün makyaj sanatı sadece kızların güzelliğini vurgulamakla kalmıyor aynı zamanda kızların güzelliğini de vurguluyor. Aynı zamanda bir insanı tanımanın ötesinde değiştirebilen ve benzersiz bir görüntü yaratabilen gerçek bir sanat eseridir. En sevdiğim çizgi romanlar, çizgi filmler ya da anime kahramanları sadece ekranlarda değil canlanıyorlar. İnsanlar arasında yaşayabilirler. Bu popüler bir yön vermenizi sağlar - popüler sanat makyajı.

Trend makyaj

Makyajda parlak, çığlık atan orijinal görüntüler 1940'larda ve 1950'lerde başladı. Soyut sanatın popüler popüler eğilimine dayanarak pop art stili de ortaya çıktı. Bu trendin makyajı makyaj sanatçıları ve makyaj sanatçıları tarafından kullanılmaya başlandı ve en anlaşılır, gerçekçi ama çok parlak ve unutulmaz görüntüler yarattı.

Teknik, şablonlar, doymuş renkler, karşıt renkler, yüzün her bir bölgesine odaklanmış en az sayıda çizgi kullanıldı.

Pop sanat makyajı sadece profesyoneller (makyaj sanatçıları) arasında popüler değil aynı zamanda orijinal bir fotoğraf çekimi hazırlamak ya da temalı bir partiyi ziyaret etmek için de çok sevilen insanlar. Ayrıca, bu tekniğin mevcudiyeti yalnızca isteğe bağlı özel bir makyaj varlığı ile değil aynı zamanda kısa bir eğitim sonrasında herkes tarafından hakim kılınarak da doğrulanır.

Makyaj çeşitleri

Pop sanat makyaj klasik ve uyarlanabilir. Birincisi klasik pop sanat stilinin devamıdır. Özünde - iki boyutlu bir efekt elde etme arzusu, yüzün komik şerit örtüye benzediği. Burada, desen unsurlarını tekrarlamak için farklı şablonlar kullanılıyor, renklerin asit tonları dikkat çekici, tabanı astarlayacak. İkinci durumda yüz, elmacık kemikleri, burun, supercaryer yaylar kaba koyu çizgilerle çizilmiş bir tuval formunda ve saç doğal olmayan renklerle renklendiriliyor. Bu makyaj türü çeşitli etkinlikler (fotoğraf çekimleri, performanslar, sergiler ve filmlerde çekimler) için kullanılır. O profesyoneller edebiliyor.

Makyajın uyarlanmış hali en azından abartılı değil, klasik tekniğiyle aynı teknikleri kullanmayı varsayar. Fakat bu tür daha basitleştirilmiş ve sadece bir uzman tarafından yapılabilir. Böyle bir makyaj, tematik partiler veya orijinal fotoğraflar için olağandışı unutulmaz bir görüntü elde etmek isteyenler tarafından uygulanır. Daha sonra tartışılacak onunla ilgili.

Makyaj pop-art adım adım: öneriler

 • Bu makyajın ayırıcı bir özelliği, klasik makyaj ilkesine uyulmamasıdır - yüzün bir bölümünü vurgulamak. Dudaklar, gözler ve elmacık kemikleri kadar parlak çizmek önemlidir.
 • Yüzün kusurlarını vurgulamıyorsa gözler için mavinin gölgeleri, zengin mavi, mor ve pembe daha sıklıkla kullanılır. Gözleri daha da gösteriş yapmak için aktif olarak göz merceği kullanın.
 • Gülümseyerek ortaya çıkan yanaklar, allık yardımı ile vurgulanır. Daha çok pembe veya şeftalidir (cildin doğal gölgesine bağlı olarak).
 • Dudaklar renk doymuş kırmızı, bordo, mercan veya pembe ruj. Makyajda renklerin genel tonalitesini de göz önüne almak önemlidir. Örneğin, makyaj pembe veya mor tonlarda yapılırsa avantaj pembe ruj için verilir. Dudakların kontürü kalemle silinmelidir. Çizgi doğal çizginin biraz dışına çıkarılabilir (böylece dudaklar daha büyük ve etkileyici hale gelir).
 • Kirpikler hacim vermek veya sahte kirpik kullanmak için maskara ile renklendirilir. Partinin biçimi izin veriyorsa (örneğin Cadılar Bayramı), karkas miktarını aşırıya çekmek ve "örümcek ayağı" elde etmekten korkamazsın.

Pop art tarzında makyaj adım adım

 • İşe başlamak alışkanlık eyleminden izler - kişiye ses tonunu kullanın. Esas, endişelenmenizin gerekmediği, sürdürülebilir olarak seçilmelidir, eğlencenin ortasında "kayar" ve resmi bozguna uğratır. Fırça ile uygulayabilirsiniz.
 • Her zamanki makyajdaki gibi, kapatıcı yardımı ile alın, burun ve çene ortasını vurgulayın.
 • Sonra, tabanı sabitleyecek ve yağlı parlaklığı önleyen bir paspas tozu kullanarak. Işık yansıtıcı parçacıklara sahip toz, akşam makyajı için ve yalnızca belirli bölgelerde kullanılır. Ayrıca fotoğraf oturumlarından önce kullanılması önerilmez.
 • Arzu edilen makyajın doygunluğuna bağlı olarak, çene kemiği çizgisinin çizilmesi için allık, bronzlaştırıcı veya daha koyu bir tonda toz kullanın.
 • Yine de istenen sonuç temelinde kaşları boyanır. Kaş ya da gözler için kalem kullanın (daha cesur ve doymuş).
 • Vurgulamak gerekirse gözler klasik tavsiyelerdir - göz kapağında ana ton, daha açık inci - kaşların altında, karanlık - kirpiklerin büyüme çizgisinde. Fikir uyuyorsa, bir kurşun kalem kullanabilir ve alttaki gözleri vurgular, okları çizebilirsiniz.
 • Dudaklar, rujun yanı sıra parlaklık vurguluyor. Bazen çizgi romanlarda olduğu gibi parlayan dudak efektleri yaratmak için cilt için özel beyaz boya ile özel bir vurguyla boyanırlar.

Makyajda şablon

Şablonların kullanılması, pop sanatta bilinir. Onların yardımı ile sadece karmaşık tekrar eden elemanlar değil aynı zamanda simetrik süsler ve desenler çiziyor. İki boyutlu bir çizim oluşturmak için de kullanılırlar. Bu durumda, ışık ve gölge çizmek için iki şablon al.

Bazen şablon olarak doğaçlama yöntemler uygulanır. Örneğin, bir parça dantel. Yardımı ile güzel bir balık süsü hazırlayabilirsiniz.

Cadılar Bayramı'nda pop art tarzında makyaj yaparken yaygın olarak kullanılan şablon. Örneğin, yardımıyla yüzün kafatası gibi şekillendirilmesi, ağ çizilmesi, yara, yılan derisi vb. Yapılması.

Makyaj tarzında makyaj yapın

Popüler makyaj, ünlü komik kahramanların görüntüsünü tekrarlar. Yaratılması için birkaç farklı an bulunur:

 • Yüz tonusu olabildiğince düz olmalıdır, oval daha koyu bir tabana veya pudra yardımıyla vurgulanır;
 • Yüzün hafifletilmesi, siyah çizgilerle (bu kaşlar, burun, göz çevresindeki çizgiler, alında ve boyunca saç büyümesinin konturuyla) vurgulanır ve çoğunlukla duyguların etkisini yaratan ek çizgiler çizerler (örneğin buruşuk alnın);
 • Yüzünde birer süper kahraman sembolizmi unsuru çizebilirsiniz (örneğin Süpermen);
 • Cadılar Bayramı için Makyaj (pop art) üç boyutlu unsurlara sahip olabilir, örneğin, özel bir makyaj ve boya satın almanız gereken cildin belirgin kısımlarıyla açık bir yaranın;
 • Bazen makyaj yaparken, komik kahramanlar örneğini izleyerek, yüz çevresinde çok sayıda doymamış renk noktası çizilir.

Dolayısıyla, pop-art tarzında makyaj, temalı bir akşam ya da orijinal bir çekim için canlı ve özgün bir görüntü oluşturmak için basit ve uygun fiyatlı bir yoldur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.