SağlıkDişçilikte

Doğru ısırık: kendi bakım koşulları ve bunların nasıl düzeltileceği

Doğru bir kişi ısırmak - bu onların sağlığı ve gelişimi için önemli koşullardan biridir. Bite ve norm mevcut sapmalar sadece ortodontist belirlenebilir. Ancak, tüm olası patoloji ve ihlal belirtilerini bilerek içimizden herhangi biri, ağız durumunu incelemek ve gerek görüldüğü takdirde bir doktora danışabilirsiniz.

Bebek sadece doğduğunda dişlerinin ısırma, çocukluktan oluşmuş olduğunu hatırlamak önemlidir. Aslında, son yıllarda, bir tıkanma oluşumu büyük ölçüde bebek besleme türü etkilendiğini gösteren çok sayıda çalışma gerçekleştirilmiştir olmasıdır. Böylece, emzirme çocukların çalışma alanında herhangi düzeltilmesi için hiçbir göstergeleridir. bu çocuklarda Bozuklukları açıklamayız.

Çocukların üzerinde ise suni besleme, bunların yaklaşık% 33 malocclusion muzdarip. Bebek bir yıldan fazla emzirilen ve emzik öğretilen değilse, o zaman bu hastalığın riski pratik olarak sıfıra indirilir.

Doğru bir ısırık emzik ve biberon meme kullanımını etkilediği gerçeği. Yani, bu durumda, bu oluşmuş ve emme göğüs dahil olanı oldukça farklı kasların bambaşka grubu gelişir. Bu biberonla beslenen bebekler de malocclusion nedeni tam olarak ne olduğunu.

ısırmandan durumunu kontrol etmek için uygun gözetimi geçirebilirsiniz. Her şeyden önce, sen sağ ve sol tarafta gıda çiğnemek eşit uygun olup olmadığını dikkat etmek gerekir. Ayrıca alt yarısı, özellikle, yüzünüzün simetri bakmak gerekir. Yani, eğer bir kişinin doğru ısırık, yüzü neredeyse simetrik.

Bireysel dişlerin üzerinde güçlendirilmiş plak tespit ederken de ortodontist için geçerli gerektiğini bilmek önemlidir. Bu durum, bu dişler kolay kolay kendini temizleme yiyecek çiğneme sürecinde yer alan ve neden olmadığını göstermektedir.

Çoğu zaman malokluzyon neden diş eti kanaması. Orada gerçeğine yol, çiğneme sırasında dişlere yük dişleri çıkık. Ligament yaşam için tedavi edilebilir bir sürekli iltihap ile sonuçlanan, sabit bir gerilme altındadır.

Ayrıca doğru bir lokma vokal aparatı oluşumuna büyük ölçüde olduğunu unutmayın. bir çocuk kötü tıslama sesleri diyorsa, her zaman konuşma terapisi müdahale gerektirmez. o bir verev veya açık ısırma genellikle bu tür bozuklukların nedeni ise. ortodontist kurşun ilk alt çünkü.

Herkes malokluzyon sakızlar ve ağız boşluğunun çok hastalıkları teşvik anlaşılmalıdır. kalıtsal faktörü, kronik hastalıklar, süt dişinin erken çıkarılması, dişleri (konjenital bozukluklar) eksik olarak adlandırılan bu hastalığın gelişme nedenleri arasında beslenme şekli, yanı sıra kötü alışkanlıklardan varlığına ek olarak.

adam doğru lokma iade edebilir hangi çeşitli yöntemler vardır.

Yani, 5 ve 10 yaş arasında kullanılan hareketli ortodontik eğitmenler vardır.

Bu konu yetişkin ve gençler, parantez içinde o çok yaygın kullanımını etkilerse. Bu amaçla metal desteklerle için ve safir kullanılabilir seramik parantez (görünmez) ya da bu tür sistemlere kombinasyonu.

Tabii ki, parantez ile tedavi gecede değil. sonuca ulaşmak için uzun bir zaman periyodu gerekli. Ama sonra onun beyaz dişli gülümseme ve düz dişlerin tüm memnun etmek mümkün olacak. diş eti ile bir takım sorunlar önemli ölçüde azalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.