Ev ve AileÇocuklar

Ekoloji, matematik, okuma yazma için hazırlık grubunda Açık etkinlik

derinden böyle önemli ve topikal sorunu ortaya çıkarmak için, okul öncesi eğitim sistemi olarak, okul öncesi pedagoji tarihini hatırlamak gereklidir.

okul öncesi öğretmenlerinin Teorik Temelleri

hazırlık grubunda Tam açık sınıf okul öncesi bir eğitim sürecinin yaygın olarak kullanılan şeklidir. zamanda, Polonyalı öğretmen Yanom Komenskim öğretim okulöncesi eğitim ihtiyacı şeklinde açıklanmıştır.

K. D. Ushinskim anaokulunda sınıfları ve ilkokul öğrenilen dersler arasındaki ilişki üzerine, iddia edildi. okul öncesi çocukların eğitim A. P. Usovoy bazlar geliştirilen ve hazırlık grubunda bir açık sınıf, çocuğu geliştirmek okul için onu hazırlamak yardımcı olduğunu ispatlanmıştır.

Okul öncesi eğitimin Düzeyleri

Öğretmenler bilginin iki ana düzeyi vardır kaçırmamak okul öncesi çocukların söyledi.

 • İlk seviye - yaşıtları, oyunun gidişatı içinde diğer insanlarla okul öncesi iletişimin sonucunda edinilen temel bilgiler.
 • İkinci seviye - öğrenme sürecinde çocuk tarafından edinilen bilgi ve becerileri.

Ayrıca, doğrudan bilişsel güdü çocuklar ile ilgili okul öncesi öğrenme etkinliklerinin üç tipi vardır:

 • bilgilere dayalı olarak oluşturulan ders için dikkatle dinleyin ve daha eski ders ve uygulama yöntemlerini gözlemlemek yeteneği;
 • şirket bir eğitimci değil, aynı zamanda okul öncesi akranlar sadece tematik dersler aracılığıyla yapılır çalışmalarını değerlendirmek yeteneği;
 • öğretmen ile bazı incelik de yardımcı olacaktır tek gerçek çözüm veya birkaç alternatifleri, çözüm bulmak amacıyla bu bularak hedeflerine ulaşmak için yeteneği.

Anaokulunda eğitim faaliyetlerinin önemi

hazırlık grubunda Herhangi açık oturum okul öncesi çocukların eğitim aktif aracı olarak kabul edilir.

Lider eğitimciler ve çocuk psikologları okul öncesi eğitim cephesinin ana biçimi olarak istihdam kullanımına ilişkin konuları inceleyerek olmuştur.

hazırlık grubunda açık bir sınıf olarak bugünün okul öncesi pedagoji (GEF) ise, kişisel ve entelektüel gelişimi üzerinde olumlu bir etkisi yanı sıra okul için tam teşekküllü bir hazırlık vardır.

Formlar ve okul öncesi sınıflarının yöntemleri

giderek daha karmaşık ve okul öncesi eğitim, farklı etkinlikler arasındaki ilişkinin etkili formları için arama asıl içeriği genişleyen hale gelir: Bu süre içinde çeşitli şekillerde içinde ders dışı etkinliklerin sürekli bir iyileşme var. Giderek, örneğin, çevre eğitimciler için hazırlık grubunda bir açık sınıf böylece öğrenmede okul öncesi çocuklar ilgi artırılması, oyun şeklinde yürütmek için çalışıyoruz.

Şu anda, pek çok eğitimci küçük gruplar halinde çalışmak üzere grup oturumlarından hareket ediyor. Tek bir yaklaşımla çocukların hızla teorik malzemeyi asimile çünkü Benzer bir eğilim pratik beceriler kazandırmak, eğitim kalitesini artırabilir.

Okul öncesi eğitimin sisteminde çağdaş eğilimler üzerinde

aktif okul öncesi kullanılan yeni trendler arasında, çeşitli alanlarda sistemlerin gelişim sınıfların yapımına tahsis etmek gereklidir. Yavaş yavaş çocukların kişisel ve entelektüel gelişimi için elverişli koşullar yaratmak için okul öncesi çocukların normal hayatlarına yakınlaştırmak için elinden geleni sınıf aktiviteleri öğretmenler sunulan daha karmaşık görevleri hale gelir.

Okul öncesi eğitimin farklı şekilleri nelerdir

Kabul okul öncesi eğitimin bu tür formları sağlar:

 • bireysel;
 • grubu;
 • Ön.

DOW dışı etkinlikler, çocuklarla tek tek çalışma için mevcut zaman tahsis edilir. Okul öncesi eğitimin içeriği altında bu tür faaliyetleri anlaşılmaktadır yaygın olduğu:

 • spor;
 • konu oyun;
 • emek;
 • üretken;
 • arsa-rol yapma.

okulöncesi ile istihdam yapısı ve desenleri üzerinde

okul öncesi öğretmenleri çalıştırmak özel programlar vardır. FGT için matematik hazırlık grubunda keşif faaliyeti bu özellikleri ve okul öncesi faaliyetlerinin içeriği tarafından belirlenir, açık bir yapıya sahiptir.

Ne olursa olsun herhangi bir ek istihdam üzerindeki bu faktörlerin birbiriyle bağlantılı metodoloji ve içerik gibi üç bölümden olması gerekir, öyle: Etkinliğin başında, istihdam kursu, hem de son.

sınıfların Başlangıç

Açık itibaren matematik için hazırlık grubunda aktivite yaklaşan aktivitesi üzerine çocukları ayarlamalısınız eğitimci, açıkça, dikkatlerini, çocukların duygusal durumunu yönlendirme sorunu açıklar. Bu açıklamalar dayanarak, çocukların neyi işin algoritmasını ve ne sonuç elde edilmelidir anlamak gerek, onların eylem planı oluştururlar.

taslak

Bunlardan (veya başka bir disiplin) etrafında dünya için hazırlık grubunda keşif faaliyeti sınıfların başında öğretmen tarafından belirlenen belirli beceri ve bilgi birikimini oluşur okul öncesi çocukların bağımsız entelektüel veya pratik faaliyetlerdir. Bu aşama düşünme, sindirim hızı, gelişim çocuğun seviyesine özelliklerine tam uyum içinde sınıflar ve eğitim yöntemlerinin bireyselleştirilmesini içerir. bebek yanlış olduğunda okul öncesi çocuklar için tedavi Bu aşamada, acil durumlarda mümkündür. analiz, karşılaştırma, dikkat, iyi bir hafızası, becerilere sahip olanlar okul öncesi öğretmen asgari yardım sağlamalıdır.

Uygulamaya hazırlık grubunda açık ders düzenlenen Örneğin, hatırlamak göndermek, öğrencilere tavsiyelerde ve ona durumdan kendi yolunu bulmak için bir şans vermek için yeterlidir.

faaliyet Sonuç

sağlayıcı büyümesini, belirli beceri ve yetenekleri oluşumunu değerlendirmek için, okul öncesi çocukların aktivite nihai sonucu görmek gerekir. Dış dünyaya tam tablolama, değerlendirme çocuk etkinlikleri oldu için hazırlık grubunda sınıfı açmak için tavsiye edilir. Önlerinde çocukların yaşı, bireysel özellikleri ve öğrenme görevlerinin karmaşıklığı arasında doğrudan bir ilişki vardır.

Okul öncesi sınıfların her biri, tüm hedeflere yanı sıra sınıflar için alınan kesitin bağlıdır, kendine özgü özelliklere sahip olabilir. Örneğin, okuma yazma ile ilgili hazırlık grubunda bir açık sınıf zor kelimelerin doğru telaffuz, özel bir teklif oluşturmayı yeteneği gibi bu hedeflemiştir. öğretmen onun özel çalışma yöntemleri kullanıyorsa, onlar istihdam her aşamasında net rehberlik yanı sıra yansımasını içerir.

matematik hazırlık grubunda açık sınıf tamamlandıktan sonra, öğretmen, çocuk programı hedeflerinin gelişimini analiz planı ve aşağıdaki mesleklerin içeriği özetliyor.

DOW istihdam yapısı bir bilgi testinden, beceri okulöncesi önceden varsayar. Bu kontrol, sınıfta çocukların davranışlarını gözlemleyerek oyun sırasında işlerini ve çocuk davranışlarının sonuçları analiz sürecinde gerçekleştirilir.

anaokullarında Meslek Sınıflandırma

Bugün okul öncesi çağındaki çocuklarla yürütülen tüm faaliyetlerin özel sınıflandırma kullanılır. Böyle aşağıdaki tiplere ayrılabilir ekoloji grubu için hazırlık açık bir sınıf olarak didaktik görevleri setinde bağlı:

 • yeni bilgi becerilerini mastering için gerekli;
 • Mevcut becerileri pekiştirmek;
 • yaratıcı ve pratik sınıfları;
 • Kombine egzersizleri çeşitli adrese yapılan eğitim sorunları.

Anaokulunda ilmi her sınıfların içeriğine göre bölünme gerekiyordu:

 • Eğitimin belirli bölümlerinde yapılan klasik oturumlarına;
 • üzerine entegre dersler, çeşitli eğitim konularını içerir.

uzay konulu hazırlık grubunda Herhangi açık oturum derhal (yaratıcı becerilerini geliştirmeye, yıldızlar, uzay keşif çocuklara anlatmak için) farklı didaktik görevleri çözebilir kombinasyonu düşünülebilir.

Okul öncesi sınıfların içeriği ile ilgili olarak, bebeğin etrafındaki dünya birleşik bir görünümünü oluşturacak şekilde faaliyet birkaç farklı alanlardan bilgiyi kullanmak mümkün olduğunu unutmayın. Entegre sınıflar bireysel çocuğun gelişim konsepti ile tam uyum içinde. DOE bekleniyor aşağıdaki alanlarda sınıfları iletken:

 • ortama uyum;
 • Okul öncesi çocukların gelişimi;
 • tasarımı ve görsel aktivitesi;
 • müzik sınıfları;
 • Fiziksel eğitim;
 • bir ilköğretim beden eğitimi şekillendirme.

Okul öncesi eğitimin programı (GEF), bunlara dayalı ve okul öncesi çocukların gelişiminde kişiselleştirilmiş bir program oluşturmak için belli şartlar vardır.

Program okul öncesi tüm sınıflar sağlanmalıdır içerir:

 • nitelikleri ve nesnelerin özellikleri ve bunların değişiklikleri, ilişkiler eylemlerin algoritması, birincil asimilasyon, bilginin artması, konsolidasyon, hem de onların genelleme hakkında bilgi belirli bir miktar;
 • eğitim faaliyetlerinin verimli formlarının durumunda pratik beceri hacmine;
 • Etkili öğretme ve öğrenme onların ilk oluşum ve iyileştirme faaliyetleri yanı sıra uygulama için gerekli becerilere sayısı.

dikkate bellek miktarını, okul öncesi çocukların konsantrasyonunu, zihinsel kapasite sınıfında içeriğini öğrenme boyutu.

turlar okul öncesi özel bir yerde eğitim farklı biçimleri arasında. gezi sırasında eğitimci yönetmek ve eğitim çözmek ve eğitim sorunları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.