Ev ve AileGebelik

Hamile kadınlar için uzantılarından Kremler: geribesleme. Çatlakların en iyi krem: fiyat önerisi

Bir anne olmak, bir kadının sevgili karısı için güzel, ince, arzulu olmayı hayal eder. Bununla birlikte, bir çocuğun doğumu ciddi bir testtir ve nadiren sonuçsuz geçer ve bu da bir şekilde imajımızı ayarlar. Genç anneler için en sık rastlanılan sorun, yüksek yük ve kuvvetli esneme nedeniyle stri veya cilt üzerinde kopma olmasıdır. Bugün gebe kadınlar için germe izlerinden etkili kremler var. İncelemeler cildin güzelliğini korumasına ve yaralanmalara karşı korunmasına yardımcı olduklarını onaylar.

Neden ürperti var

Hamilelik dönemi gerçek bir sihirdir ve günümüzde batan bir kalp ile izleriz. İçimizde yeni bir hayat hızla gelişiyor, küçük bir adam oluşuyor. Böyle karmaşık bir süreç, cildi, saçları ve çivileri etkileyen tam hormonal yeniden yapılanmayı gerektirir. Buna paralel olarak, kadın kilo verir ve daha sonra düzgünce atlar. Derinin adaptasyon zamanı yoktur (gerilir), bu da bağ dokusunda anında dolaşan yırtılmalara neden olur.

Böylece, yara izleri elde edilir, bunlar da gergin işaretler veya striyondur. Kırmızı veya mor renk, bağ dokusuna nüfuz eden kan damarlarına borçludur. Sürekli olarak, ürme beyazlaşır, ancak nadiren tamamen görünmez olur. Bu olguyu önlemek için hamile kadınlar için gergin işaretlerden kremlere ihtiyacınız vardır. Çoğunlukta bulunan genç annelerin görüşleri, bu tür ilaçların etkililiğinden söz eder.

Bilmek zorunludur

Genellikle gergin işaretler gelecekteki ya da gerçek anneler için bir sorundur. Ama her zaman değil. Hormonal bozukluklar hemen hemen herkesde ortaya çıkabilir, özellikle keskin bir set veya kilo kaybı varsa deride esneklik kaybedilir ve kopmalar başlar. Tellerin kendileri tehlikeli değildir, ancak görünüşlerinin nedeni endokrinologun atamasında netleştirilmelidir.

Bu fenomene genellikle bağlı olan başka bir grup da sporculardır. Yüksek yükler, özellikle sınıflarda bir aksaklık yaşanması ve daha sonra faaliyetlerin keskin bir şekilde başlamasıyla kendini hissettirir. Özellikle dikkatli antrenörler ergenleri izlemelidir. Kilo verme isteği ya da gerçek Rambo olma isteği ile teşvik edilen gençler, ilk aşamada izin verilenden çok daha yoğun ve daha yoğun bir şekilde yer alabilirler. Bu arada, hamile kadınlar için esneme izlerinden oluşan kremleri de kullanabilirler. Birçok sporcunun yaptığı incelemeler, bu yolların en ağır yüklerin anında güzel bir figür tutmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Önleme en iyi çözümdür

Tabii ki, hastalığın önlenmesi daha kolaydır. Bu nedenle, hamile kadınlar için esneme izlerinden önce kremleri satın alınız. İncelemeler, hali hazırda oluşan izleri (özellikle derin olanları) ile savaşmak için yararsız olduğuna işaret ediyor. Plastik cerrahi bile onları tamamen çıkaramıyor.

Bu nedenle, gebeliğin başlangıcına kadar, ilk günden ve daha da iyi başlamanız gerekir. Ve ilk adım ne kadar garip olursa olsun, diyet olacak. Dengeli beslenme içeriden germe izlerinin oluşum mekanizmalarını etkiler. Diyetinize bitkisel yağlar, tavuk ve sığır etleri, peynir, yumurta, bakliyat, kepekli tahıl ve fıstık eklediğinizden emin olun. Bu ürünler 2 sihirli maddeyi içerir, ilk vitamin E'dir. Gergin işaretlerle mücadelede en önemlisidir, çünkü vücuttaki zararlı maddeleri cildin içine siler, sütten keser ve zayıflatır. İkinci protein deride en önemli kollajen ve elastin kaynağıdır.

Ne atılmalı, bu yüzden un ve tatlı. Karbonhidrat kaynakları, çörek, kek ve kek olmamak üzere meyve ve tahıl olmalıdır. Cildin aşırı büyümesini ve rüptürünü tehdit eden, spazmodaki ağırlığı artıran hızlı karbonhidratlardır . Diyetinizi ve kilo alımınızı yakından izlemediğinizde, esneyen izlerden en iyi krem bile başa çıkamaz. Bu nedenle, hamilelik boyunca zemin terazileri ve göstergeler çizelgesi size eşlik etmelidir.

Doğanın kilerinden

Muhtemelen, hepimiz böyle bir problemle karşı karşıyayız, en iyi kremi gergin işaretlerden aramaya başlarız. Bu en mantıklı karar - uzmanlaşmış bir salona gitmek ve renkli kavanozlar arasında, her derde deva olacak olanı seçmek, yeni uzantıları uyarmak ve eskilerini ortadan kaldırmak için. Size biraz hayal kırıklığına uğramak zorundayız: Etkililik, uygulamanın düzgünlüğü ve masaj hareketleriniz gibi krem üzerinde çok fazla değil.

Kendi ellerinizle doğal ve etkili bir çare oluşturarak neden tasarruf etmiyorsunuz? Burada deneyler için alan çok büyüktür. Cildinizi tıraş edin ve buna, nemlendirme ihtiyacını artırın. Bitkisel yağlar: zeytin, organlar, hindistancevizi, kayısı, sedir, zeytin, jojoba, buğday tohumu, kakao ve diğerleri idealdir. Ardıç, greyfurt veya acı portakalın uçucu yağları ile birlikte karıştırılabilirler. Buna ek olarak, büyük bir etki, herhangi bir bitkisel yağ ile aloe suyu (1: 1) karışımını verir. Koyu bir kavanozda bir buzdolabında saklayın. Etkisini arttırmak için bir bardak karışımda 10 damla E ve A vitaminleri ekleyin. Böyle bir karışımın iki ay düzenli uygulanması, cildinizin sağlığa kavuşması için yeterlidir.

İkinci seçenek, gerginlik izlerinden gelen bir mama ile bir krem olacak. Hazır olarak satın alabilir veya kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ev versiyonu yapmak için tablet, bebek kremi ve uçucu yağlar (tatlı portakal, biberiye, lavanta) içinde bir mama gerekir. Bu çarenin ana dezavantajı hoş olmayan kokusu olup, kokulu yağların eklenmesiyle giderilmektedir.

Hazırlama yöntemi aşağıdaki gibidir: 2 tablet mumya (2-4 g) bir çorba kaşığı arıtılmış suda, bir çorba kaşığı küçük bir kapta karıştırıp birkaç damla yağ ilave edin. Artık kremi bir kavanoz içine koyup buzdolabına koyabilirsiniz. İhtiyacınız olan aracı günlük kullanın.

Bireysel tahammülsüzlüğü unutmayın: önce kremi küçük bir cilt parçasına uygulayın. Kızarıklık yoksa kaşıntı, o zaman güvenle kullanabilirsiniz. Annenin emzirirken uygulamak istenmemektedir. Zaten oluşmuş gerginlik işaretlerine karşı mücadelede yardımcı olmasına rağmen, bunu sadece önleme (suni beslenme hariç) için kullanacağız.

Germe izlerinden gelen mum ile yapılan krem, bize geleneksel tıbbı sağlayan en etkili çare.

Etkili bir krem nasıl seçilir?

Popüler yöntemlerden uzaklaştığımız zaman şimdi tezgahta sunulan işleme dönüyoruz. Seçim gerçekten harika ve gelecekteki anneler bileşimi, alerjik bir reaksiyona ya da dermatit oluşturmamak için düşünmelidirler. Herhangi bir krem ilk olarak cildin küçük bir alanında test edilmelidir.

Kaliteli ve etkili bir çare, bir kuruşa mal edilemez. Bu malları asla büfelerde veya açık pazarlarda satın almayın. Biraz fazlasını ödemek daha iyi, çünkü gerçekten yardımcı olan bir ürün elde etmeniz gerekiyor. Bu, esneme izlerinden "Avent" elde edilen krem. Maliyet, belki de tek dezavantajıdır. Ucuz meslektaşlar, sahte ve diğer kuşkulu ürünler gelince, özellikle gebelik sırasında kaçınılmalıdır.

Alerjik bir reaksiyonun tedavisi iyi bir kremden daha pahalı olabilir. Sınırlı iseniz, doğaçtan gelen sebze ve uçucu yağlarla zenginleştirilmiş basit bir bebek kremi kullanmak daha iyidir. Bu arada, "Avent" streç işaretlerinden elde edilen krema kıyasla çok daha ucuz olan, ancak çok popüler olan araçlar var. Aşağıda bunlardan bahsedeceğiz.

Krem streç izlerinden ne içermelidir?

Krem kullanmaya başlamak için ideal zaman, midenin yeni gelişmeye başladığı gebeliğin ilk üç ayıdır. Günlük nemlendirme ve beslenme cildin mola vermeden gerilmesini sağlar. Bir kremin içermesi gereken en önemli şey retinoldür, cildi yenilemek ve beslemektir. Kolajen ve amino asitlerin varlığı hakkında bilgi için paketi kontrol edin. Bunlar cildin yapısını yeniden kurma yeteneğine sahip elemanlardır. Eğer ürün (jöle, krem, sprey, süt) tıbbi bitki özleri, deniz mikroorganizmaları ve yosunları, sebze ve esans yağları, vitamin A ve E, ayrıca pantenol içeriyorsa Peki, eğer.

"Hipoalerjik" etiketi bulunduğuna dikkat edin. Bu, özellikle bir kadın ve gelecekteki bebeği için önemlidir. Alerjik bir reaksiyon öngörülemiyor, iç organların şişmesine neden olabilir ki bu da çok tehlikelidir. Streç izlerinden gelen kaliteli ürünler çok fazla koku içermemelidir, bu parfümlerin ve kokuların varlığına işaret eder.

Firma salonları daima müşterilerin örneklerini sunarken, bunun size yaklaşımı kolay olup olmadığı kontrol etmenin kolay bir yoludur. Sonuçta, atılmak veya birisine verilmesi gereken bir şişe için önemli bir miktar vermek çok hakaret edicidir. Hipoalerjik ve evrensel araçların temsilcilerinden biri "Sanosan" - çoğu genç annenin önerdiği esneme marka kremdir. Tamamen korunmaz, ancak esneme izi riskini önemli ölçüde azaltabilir. Bu, her kadını karşılayabilecek ekonomi sınıfı (yaklaşık 200 ruble) anlamına gelir.

Mustela tesisi tarafından tamamen farklı bir bakım seviyesi sunulmaktadır. Çifte hareket çizgilerinden oluşan krem, sadece yara görünümünü önlemeye yardımcı olmaz, aynı zamanda zaten oluşmuş olanlara karşı etkili biçimde savaşır. Bu bir Fransız kreması ve en iyisini seçen kadınlar arasında çokça kabul görüyor. Fiyat, ancak, çok mutlu değil. Bir şişe için yaklaşık 2000 ruble vermek gerekiyor, ancak aslında mükemmel kalitede streç izlerinden bir krem olan Mustela'dır.

Doğru kullanım özellikleri

Burada her şey oldukça basittir. Günde iki kere (tercihen duş sonrası), temiz, kuru bir cilde, üründen ince bir tabaka uygulayın ve tamamen emene kadar ovun. Hafif masaj yapmak, okşamak ve karıncalanmak için aynı zamanda çok faydalıdır. Uygulama alanları karın, kalçalar ve göğüslerdir.

Eğer bu önleyici önlem ise, beslenme ve korunma için derinin yüzeyi boyunca dağıtılmalıdır. Streç izlerinden elde edilen uzmanlaşmış ("Mustela") krem noktalı olarak yara izi bulunan bölgeye uygulanabilir.

Gergin işaretlerden fonların derecelendirmesi

Bu seçim bilgili bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. En erişilebilir olanı seçkin kremlere geçirerek başlayarak listeyi sunuyoruz:

  • "Sanosan" - streç markalardan krem, en uygun fiyatlı fiyatı (200 ruble'nin üstünde). Protein kaynakları olarak görev yapan yüksekçekirdeki tohumlardan ekstraktı ve besleyici ve koruyucu özellikleri ile bilinen jojoba yağı içerir.
  • İkincisinde, gerginlik "Mama comfort" den gelen krem. Bir önceki fiyatından biraz daha fazla - yaklaşık 330 ruble maliyeti. Bu balmumu jeli yoğun olarak cildi besler, nemlendirir, cildi yeniler ve pürüzsüzleştirir. Etkinliği, sorunlu bölgelerdeki kollajen ve elastin liflerinin restorasyonuna dayanmaktadır.
  • Esnek izlerden gelen krem Avent, eski izlerin bulunduğu durumlarda dahi yardımcı olan bir çaredir. Maliyet yaklaşık 600 ruble. Kolayca emilen ve iz bırakmayan bu krem. Kusursuz bir şekilde güçlendirir, tonları yükselir ve cildi nemlendirir, kaşıntıyı hafifletir. Yosun özleri, artan yüklerle baş etmeye yardımcı olan kapakların esnekliğini arttırır. Tatlı badem yağı cildi nemlendirir ve cildi yatıştırır. Diğer önemli bir bileşen, dokulardan fazla sıvının alınmasına yardımcı olan papaya yağıdır . Shea yağı yumuşatır ve cildi besler. Tüm bunlar bir komplekste gerginlik ve izlerin oluşmasını önlemeyi mümkün kılar.
  • Fiyat ve kalite oranı için en iyi ne streç kremi türü ile ilgileniyorsanız, Japon aracı Güvercin dikkat edin. Cildin yumuşaklığı ve pürüzsüzlüğü için zeytinyağı, jojoba ve skualan içerir. Kaplamaların nemlendirilmesi ve elastikiyeti için, at kuyruğunun ve Asiatic Centigella ekstraktları eklenmiştir. Cildin yüzeyini pürüzsüzleştirmek için şakayık, saxifrage ve kudzu kökü özleri bulunur. Maliyeti yaklaşık 900 ruble.
  • Listedeki sonuncusu "Mustela" - etkinliği klinik olarak ispatlanmış olan esneme izlerinden bir krem. Vitaminlerin ve doğal kökenli etken maddelerin özel kombinasyonu gerçekten harikalar yaratır. Deriyi anında rahatlatır, iyileşmesini güçlendirir ve etkinleştirir. Sonuçlar sizi şaşırtacak ve lütfen. Bu, esneme izlerinden en etkili krem. Fiyatı oldukça yüksek - şişe başına yaklaşık 2000 ruble. Her şey görece olsa da, sorunu önlemek çok daha kolaydır, daha sonra onu ortadan kaldırmaktır.

Doğumdan sonra ne yapılması gerektiği

Peki, önceden bu soruna dikkat ettiyseniz, optimal diyet yapışsaydı, jimnastik yapıyordum ve esnetiyorsanız ve ayrıca özel araçlar uygularsanız ve masaj yapmışsınızdır. O halde estetik olmayan yırtılma riskini en aza indirebilme şansına sahipsiniz. Ancak, ne yazık ki, problem açıkça görülebildiğinde genellikle bir alarm çalıyor. Streç izlerinden sonra, büyük izleri tamamen ortadan kaldırabilir veya en azından önemli ölçüde azaltacak şekilde krema tavsiye edemeyiz. Kozmetik ürünler yardımıyla yalnızca en taze ve en küçük damar düzeltilir. Kremlerin görevi hala cildi korumak ve germe izlerinin oluşmasını önlemektir.

Kremlerin yardımcı olmadığı yerlerde, donanım kozmetolojisi devreye girer. Esneme işaretleri ile uğraşmanın en popüler araçları lazer yeniden ciltleme işlemidir. Bu oldukça pahalı bir işlemdir, özü basittir: Lazer cildin yüzey katmanlarını giderir ve esneme bölgesindeki dokular arasındaki kontrastı en aza indirir. Buna paralel olarak, lazer cildin görünümünü iyileştiren kollajen ve elastin üretimini taklit eder. Bir süre taşlama yaptıktan sonra güneşte dışarı çıkamazsınız, buna ek olarak, özel müstahzarlarla rehabilitasyon terapisi gereklidir.

Sorunu çözmenin ikinci yolu mezoterapidir. Sorunlu bölgelerdeki derinin hemen altında vitaminler, tıbbi özler ve hatta kök hücrelerden oluşan özel kokteyller sunulmaktadır. Tüm bunlar metabolik süreçleri aktive eder ve germek izlerinin yeniden emilimine neden olur. Buna ek olarak, kozmetikçiler derin kimyasal kabukları tavsiye edebilirler. Bu durumda, anestezi altında cilde sadece yüzey katmanlarını değil derin katmanları da yakıcı özel bir asit uygulanır. Sonuç olarak, cilt pürüzsüz, daha genç ve parlak olur. Çukurların hafifletilmesi büyük oranda azaltılır, boyutları azalır ve etki uzun süre korunur.

Son olarak, başka bir seçenek ozon tedavisidir. Ozon kan mikrodolaşımını düzeltir, vücudun redoks reaksiyonlarını uyarır, hücrelerin beslenmesini geliştirir, metabolik işlemleri aktive eder. Bu gerilme işaretleri sayesinde neredeyse görünmez olur. Ancak, bu sorun tamamen flabbiness sorununu çözmez. Masaja bağlanmak ve egzersiz yapmak gereklidir.

Sonuçları özetleyelim

Bu nedenle, bugün neredeyse her gebeliğe eşlik eden kozmetik problemlerden birini düşündük. Esansiyel bakımı sağlar, nemlendirici ve besleyici kaplar gibi streç izlerinden gelen krem (incelemeler - bunun teyidi) görünüş riskini azaltabilir. Cilt çok daha elastik hale gelir, bu da ağır yüklere dayanabileceği anlamına gelir.

Doğru diyetin gözlemlenmesi de aynı derecede önemlidir. Hamilelik sırasında vücut fetüsün gelişimi üzerine daha fazla besin tüketir, bu nedenle biraz protein tüketirseniz, maternal organizma fakirleşecektir. Öncelikle, cildin ve saçın durumunu etkileyecektir. Doğumdan sonra güzel olmak istersiniz - gebelik öncesi sağlıklı bir beslenme haritası oluşturmaya başlayın. Vitamin almak önemini unutmayın.

Oysa kremler her kadının cephanelik olmalıdır önemli yardımcıları vardır. o marka veya besleyici yağlar, et suyu veya meyve suyu, bitki ve vitaminlerin ev yapımı karışımı altında pahalı bir araçtır olsun, yine de günlük kullanım sonuçlanacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.