SeyahatYol tarifi

Mogilev, hava durumu, turistik nüfus

kara şimdi Mogilev, tarih öncesi çağlardan beri antik yerleşim seçtiği insanları duruyor. İlk başta, bu yerleşim Dinyeper Adaları sağ kıyısında bulunan, ancak topluluk kendi aralarında kavga etmeye başladı sonra, insanlar sadece yaşamak ve ev tutmak değil, aynı zamanda bir tehlike anında gizlemek için olamazdı yerlerde aramaya başladı. Bu zaman içinde sözde yerleşme vardı yüksek kesimlerinde yerleşmeye adam ettim.

isim

Mogilev - Belarus doğu kesiminde bölgesel itaat bir şehir. ülkedeki üçüncü sıralarında sayısına Mogilev nüfus ve büyümeye devam ediyor. Halk efsanesi denilen büyük bir höyük mezarının üzerine dökülür kahraman Masek, adıyla kenti bağlayan "Lion Türbesi." Belarus Halk şairi bir şiir aynı adlı efsane yeniden yapıldı.

Şehrin Tarihçesi

Mogilev ilk sonlarında 14. yüzyıldan kalma "yakın ve uzak kentlerin Listesi" 1267 yılında bahsetti. 15. yüzyılda şehir doğudan batıya giden ticaret yolları üzerinde önemli maddelerinden biriydi ve kuzeyden güneye, kendi geleneklerini orada vardı. 28 Ocak 1577 Büyük Prens Stefan Batory Mogilev İlk katı verdi. 1590-1592 gg. şehir Eski Belarusça ve Latince okudu ilk ikincil Kardeşlik Okulu, açıldı. 13 Aralık 1595 Kazak kalemler Nalyvaiko birkaç kiliseler dahil Mogilev neredeyse yarısı, yakılan ve vatandaşların önemli sayıda imha etti. Saldırı sonrasında şehir yıllarca restore edildi. 17. yüzyılın başlarında ise Mogilev Litvanya Büyük Dükalığı büyük kentlerinden biriydi ve iki normal fuarlarını tutmaya hakkı vardı. 1616 yılında Mogilev kardeşlik de bulunduğu 17-18 yüzyıllarda matbaa, çalışmaya başladı. 40 kitap yayınlandı. 1632 yılında sadece Beyaz Rusya Ortodoks piskoposluk ise orada kuruldu. 1722 yılında adını veren cumhuriyetin merkezi haline geldi Rus İmparatorluğu'nun bir parçası haline geldi. 1812 Savaşı sırasında bir süre kasaba Fransız birlikleri tarafından işgal edilmiştir. Dünya Savaşı ben Çar Nicholas II kaldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Temmuz 1941 den Haziran 1944 için Mogilev Alman işgali altındaydı.

konumlar Mogilev

Şehir ancak şehirdeki güzel ve unutulmaz yerler çok ülkenin kültür başkenti olmadı bu yüzden Mogilev nüfusu Beyaz Rusya'da en kalabalık değildir. Eğer Belarus kendinizi bulursanız, Mogilev görülmeye değer kesinlikle. İşte bu şehrin bazı turistik sadece vardır.

Nicholas Manastırı

Manastırın inşası 17. yüzyılda başladı. Bir sonraki yüzyılın başında o İsveçliler saldırıya uğradı ve anlamlı yangın sırasında zarar gördü. Sovyet döneminde zulüm sırasında manastıra yağmalanmış ve 1934 yılında kapandı. Tamamen restore edilmiş ve yenilenmiş, manastır sadece 90'lı yılların sonunda oldu.

Aziz Casimir Kilisesi

17-19 yüzyıl mimarisinin bir anıt. Kral emriyle 1604 yılında inşa edilen Sigismund III, Mogilev kentsel arazinin sahibi oldu. 1810 yılında kilise klasik tarzda yeniden inşa edildi.

Mogilev Belediye

şehir merkezinde mimari anıt. Mogilev nüfusu şehrin sembolü düşünmektedir. Belediye binası inşaatı 1578 yılında başladı. Başlangıçta ahşaptan inşa edilmiş ve yangın sırasında defalarca yaşadı ve hatta tamamen yandı. Yeni bir taş binanın inşaatı, 1679 4 Eylül başladı. Ana bina 1681 yılında inşa edilmiştir. Eylül ayında, 1708 Belediye kez daha yangında zarar, ama çabuk restore edildi. Şehirde herkes üstün Yükseklik yeni bina. Bu İmparatoriçe Catherine II Mogilev şehrinin çevresini hayran anda buradaydı. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, Belediye Binası neredeyse tamamen yok edildi. 50'li yılında anıt mimarisinin restorasyonu karar verildi, ancak iyileşme sadece 90'lı yıllarda başladı. Mogilev Belediye Binası'nın açılışı 2008 yılında İl Günü kutlamaları sırasında gerçekleşti.

Üç Hierarchs Katedrali

Mogilev, 20. yüzyılın başlarında bir mimari anıtın şehrin ana Ortodoks kilisesi. Üç tarafı binaya girmek için yeteneği - kendine özgü özelliği ile ortak tapınağın adı. İnşaat 1903 yılında başladı ve 11 yıl sürdü. 1914 yılında, kilise, yedi kubbeli tepesinde ve bir haç şeklinde inşa, tamamlandı. 1961 yılında kilisenin zulüm sırasında kapatıldı, ancak 1889 yılında bu inananların iade edildi. Bugün, Üç Hierarchs Katedrali tüm Mogilev gurur duymaktadır. Şehirde Ortodoks hayatın Merkezi bu tapınağın içindedir.

Mogilev bugün

Belarus en büyük kentlerinden biri sürekli büyümesi ve gelişmesi devam. Genel Planı'na göre 2030 yılında Mogilev nüfus bin. Adam 30 artacaktır. Kentin bu planlı genişleme ve yeni tesislerin yapımı ile bağlantılı olarak. Mogilev - önemli bir sanayi merkezidir. Şehir içinde makine mühendisliği, metal işleme, metalurji 60'tan fazla işletme bulunmaktadır. kasaba uzun el sanatları ve sanat ve zanaat önemli bir merkezi olarak bilinmektedir. Mogilev - Beyaz Rusya'da turizm gelişiminin gelecek vaat eden merkezi.

Mogilev Hava

İklim ılıman karasal Mogilev olduğunu. hava etkilenen şehrin coğrafi konumu. Mogilev Hava yumuşaklık ediniz. Hatta yaz günlerinde hava sıcaklığı müsaade işareti aşmıyor. Rains genellikle, ama çabuk sona yüzden şehri ziyaret ve yılın herhangi bir zamanında olabilir ilgi çekici yerlerini keşfetmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.