TeknolojininElektronik

Hoparlör Sistemi Edifier R980T: Özellikleri ve yorumlar

En kullanıcıların kendi yüklemeye rağmen hoparlörler ana Televizyon, konsol veya PC çevreleyen, çoğu eski güzel bir çift sütunla müzik dinlemek. Onlara göre, stereo 5.1 veya 7.1 bir daha iyi geliyor. Ve bunda onlarla anlaşabiliriz. Tabii ki, stereo hoparlörler onların memnuniyeti anlamına elbette, adanmış, farklı şekil ve boyutlarda gelir ve farklı malzemelerden yapılmış, ama sonunda hepsi ihtiyaçlarına aşağı gelir ve. az üretken iki yönlü hoparlörler daha küçük odalar için tasarlanmış Örneğin, daha güçlü ve pahalı zemin modelleri, büyük odalar için uygundur. müzik severler dışında, halkın çoğunluğunun hoparlörler çok fazla yer kaplar ayakta zemin yanı sıra stereo bir çok para harcamak olmaz, daha kompakt modeli bariz seçim haline gelir. Edifier şirket şu anda etkin kitaplık hoparlörleri çok sayıda üretir, ama burada sunulan bir bakış hangi onun modeli R980T, iyi ses kalitesi ve üstün bas ile düşük bütçeli stereo hoparlörler ellerine almak isteyen tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

şirketi Tarihçe

Edifier üst seviye akustiği, farklı teknolojik yenilik ve zarif tasarımı konusunda uzmanlaşmış. Üretici hem kişisel hem de profesyonel kullanım için tasarlanmış hoparlörler, hoparlör ve müzik sistemlerinin geniş bir frekans aralığı için mükemmel bir ses sayesinde öğrencilere sağlar. Maceracı müzik tutkunları küçük bir grup buluşudur Pekin Edifier şirkette Mayıs 1996'da olduğu kurulmuştur. ilkesi "ses için tutku" rehberliğinde yirmi yıldır, şirket kaydetti ödüllü hoparlör dünya çapında bir tasarımcı ve üretici haline gelmiştir. Şirketin ürünleri birçok erişilebilir cesur tasarım ve yüksek kalite ile karakterizedir. Bugün Edifier Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya-Pasifik bölgesinde 70'den fazla ülkede merkezli distribütör aracılığıyla dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket, yılda ev, tüketici elektroniği ve multimedya PC uygulamaları için 8 milyon birimleri üretmektedir.

Ambalajın açılması

Edifier Studio R980T Ambalaj olası birisi onun tür vuracaktır, ama yeterince büyük ve hemen net hoparlörler, küçük form faktörü rağmen küçük denilen edilemez hale getirir. Kutunun arkasında akustik sisteminin işlevleri hakkında bilgi verir ana konuşmacı bilgilerini, yapıştırılmış. hoparlörlerle kiti standart bağlantı kırmızı ve siyah konnektörleri ile kablo ve ses kabloları bir çift de dahil olmak üzere çeşitli kablolar içerir. bir PC ses kartı veya taşınabilir müzik çalara bağlamak için 3.5mm girişi - Bunlardan biri RCA girişleri ve çıkışları, ve diğer vardır. Ana bilgisayar Hoparlör arka iki girişi vardır olduğundan, aynı anda bir bilgisayar ve başka bir cihaz bağlamak mümkündür.

Edifier R980T: tasarım gözden geçirme

Hoparlörler kendilerini görünüşte sıradan. Bunlar arka bağlantı noktalarında kırmızı ile işaretlenmiş haricinde tamamen siyah. Bu, çıkarılan bir şirket logosu, alt kısmı ile kaplanabilir köpük, ön kapak hakimdir. Edifier hoparlörler ana gövde it a daha pahalı bir görünüm veren siyah ahşap ile dekore edilmiştir tüm yüzey olan MDF, yapılır. Ön paneli kaplayan köpük kaldırırsanız, Bas Refleks Hoparlör kendini görebilirsiniz. dekoratif ekranı ateş veya değiştirmek için yeteneği temizleme sorunları sütunları neden olmaz söylüyor. Tüm bağlantı noktaları, kontroller ve arka paneldeki güç konnektörleri. Güç kablosu ve dört ses girişi için standart bağlantı vardır. Onların yanında yer almaktadır düğmeleri bas sesleri ve ses, hem de güç anahtarını ayarlayın. Her monitörün alt kısmında kırmızı ve siyah hoparlör kablosu konnektörleri yerleştirilir.

teknik özellikleri

EDIFIER R980T bir dizi aktif sütun ,% 0.5 aşmayan frekans aralığında 70 Hz-20 kHz, 85 dB sinyal / gürültü oranı ve bozulma ile 24 watt RMS (12 watt her biri) gücünü toplam. Bunların her biri MDF (Medium Density Fiberboard) yapılır ve ipek difüzör (4 Ohm), 106 mm bas hoparlör (6 ohm) ve ayarlanmış bağlantı borusu ile 13 mm tiz ile donatılmıştır. kolonlar, aynı anda iki cihaz bağlanabilir, böylece bağlantı EDIFIER R980T açısından, iki RCA girişi (4 port) bulunmaktadır. evrensel adaptör güç kaynağı voltajı 110-240 V ile donatılmış arka panel ana sütun üzerinde yerleştirilmiş çift ayar topuzu ile, genel hacim ve bas ayarlayabilirsiniz. anahtar aynı yerde bulunur.

Aktif PC Hoparlör parametreleri üretici tarafından ilan edip Yani, garanti?

test

hoparlörleri test edilmiş ve müziğin çok dinledim Kullanıcılar yanı sıra oyun ve film izlemek için bunları kullanmak. Bu onlara cihazın en iyi performansı elde etmek tüm özel ayarları kontrol etmek için senaryolar çeşit ve süre verilen bol kaliteli ses hoparlörler iyi bir fikir yapmak için izin verdi.

Performans ucuz sistem hoş sürpriz. o oyunlara gelince, Edifier hoparlörler patlamalar ve silah sesleri çoğaltmak için yeterli gerekli ses ses, bas ve netlik kabul edilebilir bir düzeyde sağlamak. Benzer şekilde, iyi onlar daha huzurlu oyunları ile baş. hoparlörler mükemmel boruları damlayan ve fanlar gıcırdıyor sesi dolu korkunç atmosferini yansıtacak şekilde edebiliyoruz. "Ksenomorfov" muhtemelen Edifier hoparlörlerin en iyi tahmin olduğunu, şok edici, her zamankinden daha fazla geliyor.

Hoparlörler yeterli hacim sağlamak ve kolayca küçük bir oda sesini doldurabilir. Stereo etkisi kullanılan tesisat surround ses sürece de mükemmel. Tabii ki, dikey stereo çifti son derece iyi yapma, nispeten düşük fiyata rağmen, sadece oyuncular için, o da müzik çalabilir tasarlanmış ve oldu. Sütunlar bas vermek için mücadele ediyorlar, ancak ses kalitesi bütçe sistemi için çok övgüye değer. Mükemmel üreme için alt bulaştırma daha yetenekli peşinde olan , frekans aralığını çok düşük seviyelerde düşük frekanslı testleri şey ama Mat uğultu verilmez çünkü, ancak ortalama düşük frekansları en zorlu müzik severler karşılamak için.

kullanıcı geribildirim göre, hoparlörler hazır PC ile birlikte satılan konvansiyonel hoparlörler için iyi bir yedek, ve dramatik ses kalitesini iyileştirmek için ucuz yolu haline gelir. o hoparlörden daha değerlidir bir ses kartı olması garip, ama olsa ikincil piyasada satın alabilirsiniz eğer, o zaman kesinlikle yararlanmalısınız - o da dinamiklerini geliştirmek ve bas sıkın yardımcı olabilir.

Ana hoparlörlerin arkasındaki Bass ayarlama topuzu dikkatlice ayarlanmalıdır. Çok yüksek çevirmek, o zaman bu daha az odaklanmış ve gevşek hale gelecektir genel ses kalitesi ve bas üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

Performans Değerlendirme

Akustik Edifier R980T sanayinin çoğunluğu aksine, ses sisteminin kalbindeki duruyor teknolojisi, bu değişmez, birkaç yıldır mevcuttur, ancak. Bu sütunda geçer olanlar mevcuttur ve iyi orta ve yüksek frekansları göstermek, hatta en zorlu tüketiciler için yeterli bas ile, çarpıtmalar tabi değildir. Ancak, onlar belki bazı gerçekten ucuz modeli dövmek her ne kadar doğrudan, düşük düzeyi açısından sistemleri 2.1 ile rekabet edemiyoruz, ancak 2.0 hoparlör kümesi için son derece iyi çalışıyor. Ne yazık ki, yerleşik yeterli güç dinamiklerini sağlamaz güç kaynağı anahtarlama, böylece kullanırken, örneğin, bir medya oynatıcı, kullanıcının kendi hacminin memnun kalabilir. Bu, elbette, büyük ölçüde örneğin bağlanırken olarak, sinyal kaynağına bağlıdır, PC, akıllı telefon veya tablet ses gücü Edifier R980T boyutları için yeterince iyidir. 42 watt RMS çıkış Edifier R1100 gücü düşük-uç modeli işleyemez durumlarda olabilir, ancak bu cihazın boyutunu ve fiyatını artıracaktır.

Avantajları ve Dezavantajları

Kullanıcı geri besleme göre, hoparlörün güçlü iyi inşa kalitesi, berrak bir ses, nispeten iyi bir düşük frekanslı, ancak, kaynak, bir çift RCA girişi, ses ve bas seviye kontrol mevcudiyetine bağlıdır amplifikatör, yeterli ses şiddeti, varlığı ve Ayrıca düşük fiyat. Ancak, şikayet tiz ve garip kontrol düzeni ayarlamak için yetersizliğidir.

Bu yüzden Edifier R980T satın değer mi?

kullanıcı bütçe sıkı ise, bu modeli satın almak için teşvik edilir ve PC'nizde birlikte geldikleri standart hoparlörleri yükseltmek istiyoruz. Hoparlörler kolayca küçük bir oda sesini doldurabilir, ve hatta özel bir subwoofer olmadan düşük frekanslarda şaşırtıcı miktarda üretir. hacmine ek olarak, bunlar son derece net ve iyi orta sınıf geçerler. Müzik, oyun ve filmler aynı derecede ses iyi. Daha karmaşık kompozisyonlar akustiği ile kötü baş edebiliyor, ancak hoparlör mütevazı fiyat göz önüne alındığında, çok kritik olamaz.

Bu model ilgilenmeyeceksin audiophiles muhtemeldir. Ama kulaklık, R980T iyi niyet kullanmak için seçenekler dikkate almadan bir dizüstü bilgisayar veya oyun orta düzey sisteminin sesini geliştirmek istiyorum. İnşa kalitesi çok iyi olduğunu ve vücudun malzeme basit bir MDF olmasına rağmen, ahşap dekorasyon sütunları anlamlı diğer cihazlar ve çevre birimleri arasından sıyrılmak olmaz. Genel Edifier R980T - audiosovershenstvu yolunda yolculuk başlamak için harika bir yoldur. Bu sadece ilk, ama şaşırtıcı bu fiyata hoparlör için büyük bir adımdır.

bulgular

Ne kadar perakende olarak aynı düşey stereo çifti mal olacak? Üretici hoparlörlerin alım sadece 69.99 dolara mal olacak olan çok agresif pazarlama duruşu sayesinde almıştır, bu durum modelin güçlü biridir. Bu büyük bir fiyata, daha iyi bir hoparlör sistemi Edifier şirket veya diğer üreticilerin bulabilirsiniz söylemeye gerek yok. R980T dinamikleri iyi bir izlenim bırakmak, fakat bir başka raf modeli tarafından yayınlanan ses seviyesine ulaşması mümkün değildir. İmalat kalitesi güzel, ses çok iyi bir fiyata bas sürü ve tüm ile çok net.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.