FormasyonBilim

Prokaryotik hücre - hücre organizma önceden nükleer

Prokaryotik hücre - aslında, sadece atalarının özelliklerini korur vücudu, düzenlenir. Onlar sistematik bakteri ve siyanobakteri (mavi-yeşil alg) içeren krallık Monera'nın, ayırmak için tahsis etti.

Ne öncesi nükleer organizmaların yapısında yüzden "basit"? Prokaryotik hücre kendi kabuk, mitokondri ve Plastidlerin çevrili hiçbir çekirdeği vardır. merkezinde dairesel içeren bir nukleproteidnoy yapıdan oluşur, bir sitoplazma nükleoit (nükleotid), bir DNA molekülü. Bu kompleks, bakteriyel kromozom olarak adlandırılır. Şeffaf hücre bakteri ve mavi-yeşil yosunlar, dış ortam yoğun ayrılır hücre duvarı ya da kapsül ve mukoza zarı. temel yapı ünitesinin duvar temel olarak şekil veren ve dış uyarılara hücrelerin korunması, açık iskeletinin fonksiyonu yerine getiren bir madde murein (protein ve karbonhidrat oluşan), oluşmaktadır. koruma, ulaşım ve uyaranların algı bölünmesi: iç zarı aşağıdaki işlevlere sahiptir.

Prokaryotik hücrelerin iç yapısı sitoplazmada olduğunu ve bu terkibi nükleer (ökaryotik) çok daha zayıftır. Bu, protein sentezi için gerekli olan ribozomlar, ihtiva etmektedir. mitokondri, endoplazmik retikulum, - aynı zamanda eksik organel gibi hareket eden bir membran yapısı vardır, Golgi ve plastidler. Örneğin, prokaryotik hücre mesosoma olarak adlandırılan bir dışarı vurma diyafram sahiptir. Burada bakterilerde solunum ve enerji çıkışının olduğu bir süreçtir.

Ayrıca, önceden nükleer organizmalar sporülasyonun yeteneğine sahiptir, ancak onlarla yetişmez. sporlar veya kistler bakteriler kendileri için elverişsiz koşullar hayatta kalmak için yardımcı yoğun membranlar bulunmaktadır. yağlar, kompleks karbonhidratlar - çekirdek olmayan koşullarda hayatını idame etmek besinleri saklamak edebiliyoruz.

Prokaryotik hücre bölünmesi, tomurcuklanma ve konjugasyon ile çarpabilirsiniz. ıslah yöntemi bakteri veya siyanobakterilerin türüne bağlıdır. Tümen ve tomurcuklanma - nispeten hızlı nüfus boyutunu artırmak izin yöntemleri. Mikroorganizmalarda genetik değişimine katkıda bulunur, E. coli, bir cinsel işlemi, meydana Konjugasyon.

Böylece, prokaryotlar - yasallaştıran yok önceden nükleer hücreler, hücre çekirdeği ve birçok membran organelleri mahrum, ancak değiştirme yeteneği. Bir nükleer reaktörde, petrol kuyuları - onlar hiç kimse daha hayatta bir ortamda yaşamaya adapte olduğunu. Krallığı Monera'nın temsilcileri bir çok sayıda patojenik olan ve insanlar, hayvanlar ve bitkiler (dizanteri, bademcik iltihabı, tüberküloz) içinde çeşitli hastalıkların neden olabilir. Ayrıca, bazı mikroorganizmalar, örneğin azot bağlayıcı ökaryotlar (simbiyogenez), ortak yaşam içinde kök nodül bakteri baklagiller köklerinde kolonize.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.