Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında plasenta ve doğmamış bebeğin gelişimindeki rolü

Hamilelik üzerinde sadece içerir çeşitli faktörlerin, doğrudan bir etkiye sahip bir duygusal durumu, aynı zamanda hastalığı veya edinilmiş patolojilerin şiddetlenmesi neden oldu. Onların görünüşünden plasenta konumu ve işlevi doğrudan bağlıdır.

Hamilelik sırasında plasenta nedir?

Plasenta - En önemli organı, olduğu doğmamış çocuğun tam gelişme. Bu 14 hafta sonra oluşmaya başlar ve hamilelik sırasında plasenta sonra aktif olarak aşağıdaki işlevleri gerçekleştirmek için:

  1. Bu çocuğun oksijen ve besin sağlar. Plasenta oluşan türetilmiş karbon dioksit ve atık ürünlerin, tüm.
  2. Gelecek bebek malzemeleri en bakteriler üzerinde saldırgan eylemleri besleyici maddeleri. Ne yazık ki, plasental koruma test ilaçlar, alkol, nikotin ve uyuşturucu yoluyla.
  3. Bu, gebeliği korumaktan sorumlu hormonları üretir
  4. Bu doğmamış çocuğun normal gelişimini ve büyümesini sağlar.

Ne size ultrason söyleyecektir?

plasenta durumunun bir değerlendirme yeniden en güvenilir yöntem ultrason olup. Toplantı konumu sırasında kalınlığına göre belirlenir ve plasenta yapısı ve olgunluk derecesini tahmin ediliyor.

Tüm hamilelik dönemi boyunca plasenta gelişiminin çeşitli aşamalardan geçer:

  1. sıfır derece - plasenta oluşumu 30 hafta önce gerçekleşir.
  2. Birinci derece - plasental büyüme adımı temsil ediyor. muayenede, ultrason görülen ayrı vücut bölümleri. Bu 27 ila 34 haftalık bir derecesi ile karakterize edilir.
  3. İkinci derece - ultrason sırasında açıkça plasenta dalgalı bir yapıya (34 hafta ila 38) tecelli.
  4. Üçüncü derece - ultrason muayenesi ile çok sayıda kalsifikasyonlar yani orada, yapı bir loblu bir şekil olduğunu gösteriyor Plasenta yaşlanma (38 ila 42 hafta) vardır.

Hamilelik sırasında belirli bir süre plasenta in normal çalışmasını belirleyen ve uygun bir kalınlığa sahip olmalıdır. olgunlaşma vaktinden gerçekleşirse, o zaman erken konuşmak plasenta yaşlanma. ardından gelen durumda o ultrason düzenli olarak izlenmesini yürütmek ve doğum plasentadan işlevselliğini korumak için önemlidir. Hamilelikte plasenta hipertrofisi (plasenta yaşlanma) - oldukça tehlikeli bir hastalık, fetüste hipoksi (oksijen eksikliği) yol açar. Kadınlarda nedenle doğum programının biraz önde bulunmaktadır.

Ne doğum sırasında plasenta olur?

Bebeğinizin plasenta doğum sonra rahim duvarından ayrılmasına izin tekrar küçülmeye başlar. bütünüyle emin olmak için, doğum sonra doktor onu inceler. rahim kalıntıların varlığı, bir polip neden olur.

Plasenta polip hamilelik sırasında oluşmaz. başlıca nedenleri doğum, düşük yapma ya da kürtaj esnasında plasenta onun tezahürü eksik kaldırma vardır. Uzun süreli lekelenme - hastalık şu belirti ile tespit edilebilir. Sorununuz gerekli ise bir doktora danışmak. Kronik enfeksiyon, yumurtalıkların iltihabı ve ciddi vakalarda - - Aksi takdirde, polip birçok hastalığın sebebi olacaktır kısırlığa neden olur.

Polipler, ultrason aygıtı tarafından teşhis. Onların tedavi rahim boşluğunun bir kazıma olduğunu.

Biz önleyici tedbirler hakkında konuşmak, plasental polip ana nedeni (muhtemelen güvensiz) kürtaj için altı olduğunu bilmelidir. kürtaj sonrası veya örnek için cansız gebelik gerekli gözetim personelinin. Söylemeye gerek yok, teslimatlar dikkatle rahim boşluğunun doğum sonrası muayene yerine getirmek deneyimli profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Sağlığınız bir göz atın. herhangi bir değişiklik olması durumunda bir uzmana hemen rapor etmek. kendiniz ve doğmamış çocuğun özen gösterin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.