Gıda ve içecekYemek tarifleri

Abhazca mutfak: özellikleri ve tarifleri

Kafkasya olarak ayırt edici bir bölge için bakmak gerekir. Bu eşsiz doğasını değil, aynı zamanda uzun soluklu kültürel mirasını sadece muhafaza etmiş bir yerdir. Hakkında Kafkas mutfağı dünyanın bütün ülkelerinde, belki de duymuş ve popülerliği çok Kafkasya dışına çıkar. Bölgede her ulus kendi gelenek ve kültüre sahiptir çünkü düzgün bazı ortak mutfak geleneklerinden bahsetmek. Bu durumda, biz Abhaz mutfağın üzerinde durulacak, özellikleri nelerdir, geleneksel tarifler bazı sunulacaktır.

en uzaktan başlayalım. Abhazya - hafif bir iklim ve oldukça sahip bir bölge verimli topraklar. Bütün bunlar bahçecilik, bağcılık, hayvan yetiştirilmesinde olduğu sınıflar için vardır. Tarım bir tipik ürün mısır bulunmaktadır. Abhazca aileleri, bir bütün, oldukça büyük ve neredeyse herkes bunun için gereken her şeyi ile, bahçecilik ve hayvancılıkla uğraşan gibidir. Yani, Abhazca mutfak doğal esasına altındadır - ürünler insanların evlerden çıkan elde ederiz. Ve ayrıca iki ana ayağı aguhu (un) ve atsyfa (her şey) dayanmaktadır. Abhazlar bitki ve süt ürünlerinin çok yemek. onlar çok küçük miktarlarda kullanmak et. Bu "ortak Kafkas" Abhazca mutfaktan çok farklı bir şeydir. tahıl ve sebze isimlerinin tam yemeklerin Tarifler. Ayrıca adzhika imkansız Abhazca mutfakta olmadan. buna özgü Tarifler, aşağıda sunulacaktır.

Burada belirtmekte yarar var Birinci Elbette - hominy olduğunu. Evet, sadece Romen halkına Onun için deli Moldovalının. Abhazlar da hominy olmadan bir yemek düşünemiyorum. Onlar da "tahıl ekmek" olarak adlandırılır. gerekli mısır unu veya mısır irmik hazırlamak. Bu özel bir ahşap tahta üzerinde sunulan ve birkaç parça koymak top edilir Suluguni peynir çeşidi peynir. Suya aynı zamanda değil sadece can hazırlayın fıstık yağı, süt veya ekşi süt peynir.

Genel olarak, olmadan Abhaz gıda mısır unu yaygın pişirme kullanılan, tamamen farklı olacaktır.

Biz Churek hazırlanması için, özellikle, buna ihtiyacım var. Bu taze peynir, ile tortilla bal ve ceviz. Çok ilkel geliyor, ama hazırlanmalıdır.

Biz Abhazlar da çok düşkün olan baklava, hakkında söyleyemeyiz. 350 gram, beş yumurta, yağ, bal ve şeker - - 300 gram, 15 - süt, ceviz ve elma litresi başına 1.2 kg un (bir mısır, buğday olabilir): hazırlamak için, aşağıdaki mi maya, tarçın, tuz ve toz haline getirilmiş şeker örn.

Biz pişirme başlar. Süt ılık olmalıdır. Daha sonra, maya çözülür şekeri ekleyip on beş dakika veya sıcak bir yerde yirmi bekletin. şeker ile sarısı pound proteinleri fırçalamak. Unu eleyin, oluk içinde bunu. sarısı proteinleri dökmek için, süt içinde çözülmüş olan mayalar, Tuz ve tarçın ekleyin. Bütün bunlar sıcak bir yerde, iki maksimum, pürüzsüz ve bir saat gidene kadar yoğrulur.

Şu anda, dolum hazırlamak: bıçakla soyulmuş ceviz öğütmek ve şeker ile karıştırın. dilim daha sonra, çekirdeğin çıkartılması, dörde her elma kesin. Buna bütün suyun bir ya da iki fincan ekleyin ve ara sıra karıştırarak on beş dakika pişirin. (Kalınlık - 3 mm 'ye kadar), çok ince bir rulo, her biri on parçalar halinde hamur bölün, gres yağı, yağ ve yağ karteri ve hamur birinci tabaka üzerine yerleştirin. Bu ceviz dolum üçte dökün. O zaman tüm üç katman üst üste hamur hazırlamak. Sonra tekrar Topingler aynı miktarda dökün. Yine üç test tabakası. geri kalan üçte somun kütlesi dökün. Yine üç test tabakası. Şu anda, elma dolgu üzerine yatıyordu. Geçen tabaka ile kaplayın. Sen, bir pasta var fırında koymak ve yaklaşık yirmi dakika fırında olacak, yirmi beş, daha sonra kaldırın. Kesim elmas. Bal şerbeti dökün ve fırına geri koyun, başka kırk dakika pişirin.

Abhazca mutfak süt ürünleri sunar. Örneğin, yoğurt. Sütü kaynatın. aşağı 50 dereceye düşene kadar bekleyin. Özel bir mayalanmaya ekleyin, ona karıştırın. Bankalar süt dök sıcak onu sarmak ve on iki saat bırakın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.