Ev ve AileGebelik

Ne var eğer gebelik sırasında kanama vardı?

Gebelik kendisi doğası gereği serilir olmasına rağmen, bir kadının hayatında bu dönem oldukça zor ve karmaşıktır. doğum öncesi dönemde daha önce mevcut sağlık sorunları olanlar 40 hafta boyunca görünmeye başlayabilir. Ve bazen sağlıklı bir kadın, bir çocuk doğurmak, gebelik komplikasyonları başlar.

kadınlara ilgilendiren konulardan biri, hamilelik sırasında lekelenme olduğunu. Bu unutulmamalıdır ki pozisyonda kadının vajinasının akan kan, hem de aylık, bir patoloji, yerine norm. Ve anne adayı hemen bir jinekoloğa başvurmalıdır, kan lekeleri bulmak için bilmeniz gerekir.

, Gebelik sırasında kanama terime göre başlar nedenler. Kanlı erken hamilelikte akıntı nedeniyle bu şekilde rahim içinde döllenmiş yumurta sızmaya çalışan gerçeğine oluşabilir. Bu durumda, kan 1-2 gün süreyle devam edecektir. Bu korkunç bir şey. gebelik de kanamaya neden olabilir vücut boyunca ortaya çıktığında Ayrıca, hormonal değişiklikler başlar. Birçok kişi, aylık ile karıştırmayın, bu nedenle korunmasız cinsel ilişkiye varsa, özel bir test almak veya kanama doğasını belirlemek için kanda çevirin.

Ama karın bölgesinde kramp eşlik ağır kanama, ektopik gebeliği gösterebilir. Ve bu durumda fetusun çıkarılması için acil hastaneye yatırılması gerekmiştir.

Buna ek olarak, gebelik sırasında lekelenme previa ya plasenta dekolmanı sonucu olabilir. Bir transvajinal ultrason - sadece anketin bir doktor, bu durumda tanı en bilgilendirici bir yöntem olabilir tanımlayın. Plasenta taşındı, ancak yalnızca bir tehdit var değilse, doktor hemen plasenta deşarj hem annenin hayatı için çok tehlikelidir sonra, gerekli tedaviyi tayin ve çocuk için.

Erken gebelikte kanama nedeni de düşük veya spontan doğumun riski olabilir. Her durumda, daha sonra hamilelikte bile birkaç dakika belirleyici olabileceğinden doktora tedavi gecikme gerekli değildir.

Hamilelik sırasında kanama ikinci yarısında göründüyse, en önemli ve tehlikeli o neden plasenta olabilir. doktor ziyaret önce, dekolmanı tanısı değilse, doktor o deşarj görünümünü provoke edecek bilmek gerekir gibi nedenler hala atılım kanamaya neden ne olabilir düşünün. Eğer erozyonu varsa basınç serviks üzerinde olduğu için, kanama, cinsel ilişki sonrası mümkündür. Ayrıca, nedeni güçlü sinir şok ve mekanik darbe olabilir.

Gebeliğin ikinci yarısında kan görünümü için diğer nedeni spontan emeği -nachinayuschiesya.

Hamilelik sırasında kanama 37 hafta sonra ortaya çıktı ve onlar bol değilse, bu iletimine başlatılması habercisi olabilir. teslimattan önce 3-4 hafta süreyle kadın uzaklaşmaya başlar mukus fişi, böylece doğum kanalını serbest bırakarak, serviks kapsar. Bu durumda kanama bol ve genellikle ağrısız değildir.

ömrü boyunca Bulaşıcı genital organların hastalıkları, genetik yatkınlık, hem de miyom tespit neden olabilir.

Hamilelik sırasında bir kadının bu durumdayken hiçbir akıntı olmaması gerektiğini akılda tutmak gerekir. Ve herhangi bir aşamada kanama başlangıcı komplikasyonları sinyal gönderir. Eğer gecikmeden, herhangi bir seçim derhal bulduktan sonra, doktorunuza başvurun. Ne kadar erken yapmak, daha şansını ayı ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek zorunda. Ve her durumda, hiçbir benlik, hiçbir zarar kendilerine ve doğmamış çocuğu!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.