Ev ve AileGebelik

Nasıl gebeliğin erken belirtileri tanımak?

Döllenme sonrasında yumurta ve bir kadının bedeninde yeni bir hayat oluşumu için uygun koşulları sağlamak çok sayıda değişikliğe uğrar fetusun gelişmesi. Bu değişiklikler, - ilk olarak üretilen hormon etkileşimi sonucu, plasenta (koryonik gonadotropin), corpus luteum (progesteron) ve yumurtalıklar (östrojen). Bu hormonlar gebeliğin sözde erken belirtileri sorumludur. Bu semptomların birçoğu bir kadın kendilerini tanıyamaz. Sonuçta, çoğu zaten döllenme sonrasında 14 gün görünür. Ama semptomlar - bu sadece bir olasılık, ama sadece hamilelik testleri ve jinekoloğa onaylayabilir. Ayrıca birçok belirtiler gebelikle ilgili olmayabilir.

Erken gebeliğin en sık belirtileri - olan adet kanamasının olmaması. âdet birkaç gün gecikir ve o herhangi doğum kontrol hapı almaz ise, gelecekteki annelik şüphelenmek için güvenlidir. Ancak, gecikme daima gebeliğin göstermez. Diğer nedenler uzun bir yolculuk, stres, yorgunluk, hormonal sorunlar, ani olabilir kilo kaybı ya da hastalık.

Birçok gelecekteki anneler Çok tipik böyle sık sık kusmaya yol açan mide bulantısı ve halsizlik gibi gebeliğin erken belirtileridir. Bu belirtiler hamile kadınların yarısından boğulmuş. Bulantı döllenmeden sonra ikinci haftasında başlayabilir ve, bir kural olarak, ikinci üç aylık döneminde kaybolur. Bu belirtiler kokulara karşı daha hassasiyet gelebilir. Kadınlar baharatlar, et, ev kimyasalları olumsuz tepki ve hatta favori parfüm. Ayrıca tükrük salgısının artabilir. Ama burada bile biz bulantı nedenleri olabileceğini unutmamalıyız gıda zehirlenmesi veya enfeksiyon.

Başarılı bir döllenme olursa, beklenen adet sırasında vücut sıcaklığı 6-10 derece artar.

Hamileliğin ilk günlerinden itibaren bir kadının göğüslerini dokunmak daha duyarlı hale gelir ve nihayetinde boyutunda artmaya başlar. Bu süre boyunca, karıncalanma veya meme bezlerinin gerginlik hissedebilirsiniz. Bazen meme areola etrafında koyulaşır ve yağ bezleri mühürleridir küçük nodüller vardır. Ancak bu belirtilerin başka nedeni olabilir hormonal dengesizlik vücutta.

Çoğu zaman, çok sık idrara çıkma gibi gebeliğin erken belirtileri vardır. hacmindeki bu süre artar ve artar sırasında rahim, böylece tuvalete sistematik ziyaretler neden mesane inhibe gerçeği. Ne yazık ki, şeker hastalığı ya da idrar yolu enfeksiyonu ve diüretik kullanımı gibi ciddi hastalıklar da sık idrara çıkma neden olur.

Yine gebeliğin başka geçici erken belirtileri - dudaklar arasındaki, meme, karın ve yüz alanında bazı kadınlarda renk değiştirir. Fakat, gibi vücuttaki hormonal dengesizlik ile mümkün olduğunca meme belirtileri olan durumdur.

Ayrıca erken hamilelikte stres güvenle gelecekteki annelik müjdecileri atfedilebilir. Çoğu hamile kadınların yorgun hissediyorum ve ilk trimester çok uykulu olabilir. Sinirlilik, ruh hali, basit ve sıradan şeyler beklenmedik sinir tepki - gebeliği gösteren diğer işaretler ile birlikte tüm bu.

rahmin boyutunu değiştirme zaten bellidir göbek bakarak görülebilir gebeliğin 8 hafta. Ancak, aynı rahim veya bağırsak krampları, bazen de mide boyutunda artışa yol açar.

bu sadece bir olasılık olduğunu ve gebelik sadece özel analiz ve jinekolog teyit edebilir - Her durumda, biz belirtilerin unutmamalıyız. görülebileceği gibi ek olarak, semptomların birçok gebelikle ilgili olmayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.