Gıda ve içecekIçkiler

Evde üzümü Şarap

kuşüzümü - Ev yapımı şarap yapımı için mükemmel bir malzeme. Şarap malzemesi ile ya da fırçalar olmadan bütünüyle yanı sıra kuş üzümü suyu içinde kullanılabilir gibi. Buna ek olarak, kuş üzümü farklı çeşitleri yapılmış şarap bu içki farklı bir lezzet, kuvvet ya da lezzet verme amacıyla karıştırma, harmanlama için idealdir.

Evde şarap yapmak için herhangi alabilir frenk üzümü tür. Böylece masa şaraba hoş altın rengi elde edilir bu çalı beyaz çeşitlerden dikkate meyveler farklı lezzet almak gereklidir ve el ve dal varlığı içecek ekşilik ekler. Siyah kırmızı meyveler asit büyük miktarlarda güçlü bir koku, bu çeşitlerden çok üzümü şarap genellikle daha az asidik meyve suyu ya da içecek ile seyreltilir sahip içerir.

Birkaç litre genellikle bir şişe veya banka yanı sıra su, şeker - üzümü şarap yapmak için, çilek belli tip, kapasite gerekir. ek araçlar ve katkı maddeleri tarifi ile ilgili olarak kullanılır.

aşağıdaki gibi siyah üzümü Şarap hazırlanabilir. İyi hava toplanan, dikkatlice yıkanmış ve kurutulmuş meyveler püre gerekir. Bu, tek bir çilek eksik değil, elleri olmalıdır. Daha sonra, elde edilen püre taze çilek litresi başına 200-250 g oranında şeker ekleyin. Şeker asit meyveleri kaldırır ve frenk üzümü şarap mayalar çok az ihtiva ettiği fermentasyon işlemini etkinleştirir.

Sonraki madde - su. Taze meyveleri kilogram başına 100 ml eklemeniz gerekir. Daha iyi bir fermentasyon için, kuru üzüm, bir avuç dökmek için arzu edilen bir durumdur.

Daha sonra, her gün karıştırmaya unutmayın, tüm malzemeleri karıştırın yaklaşık bir hafta serin bir yerde kabı ve yeri kapatın. Ajitasyon küf oluşumunu izin vermeyecektir.

Kalın koyu kırmızı yapılmış ayrılan zaman hamuru ve meyve suyu içinden. Şimdi el ile basın veya kullanarak hamuru basmanız gerekir. üzümü tohumdan suyu temizlemek için, bir kevgir ile filtre edilmesi gerekmektedir. Preslenmiş suyu koku tuzağının bir kap içine dökün - kapaktaki bir gaz çıkış borusu olup, burada su bir beher içine daldırılmış tüpün ucu.

Sıkılmış hamur sonra, bir hafta boyunca mayalanmaya bırakın yarım litre miktarında soğuk su dökün suyunu sıkın ve "ilk basarak" nin suyu eklemek gerekir. Tüm karışım tahliye Bir hafta daha beklemeye bırakılır. Ayrıca bunlarla kabın dibinde suyu ve tortu zorlanma gerekir, karıştırılmıştır. Şekil değiştirme ve karıştırma iki üç hafta boyunca her hafta gerekir. En kısa sürede durması çökelti oluşur olarak - hazır üzümü ev yapımı şarap!

Benzer şekilde, şarap yapabilirsiniz beyaz kuş üzümü. Birçok gurmeler böyle bir içki şimdi üzüm şarabı anımsatan tatmaya ısrar ediyorlar. beyaz üzümlerinden Kural, şarap gibi meyveler, kuru olsun ve bazı şarap üreticileri şeker ekleyerek asiditeyi kaldırmaya çalışıyorsunuz. Ama bu eylem neredeyse tamamen "öldürmek" meyvenin doğal lezzet. Başlangıçta pişmiş şarap% 11 maksimum bir kale vardır. İstenirse bir votka veya ruh son adımda üzümü şarap, sos gelen "yedeklemek" olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.