Gıda ve içecekYemek tarifleri

Süt erişte - büyük ve küçük tarifi

Bulaşık, tanınmış ve çok sevilen - süt erişte. onun hazırlık tarifi ulusal mutfağında küçük bir fark yoktur. Çocuklar ve yetişkinler: Ve herkes neredeyse yararlıdır. Ancak vücuda sahip olanların dışında laktoz almaz.

Tanım olarak, erişteler bir gruba, örneğin makarna gibi ürünler, ifade eder. Bu ürünler, pişirme muntazam bir şekilde ve bu ürün için gereken aynı set içinde bir araya getirilmiştir. Bunlar boyut ve şekli farklıdır.

Hemen hemen her makarna türü: erişte, makarna, kornalar, yıldız - sen genel adı altında çorba yapabilir "süt erişte." Bunun için Reçete bu ürünlerin her türlü aynıdır.

Süt Makarna kalın olabilir - bu en iyi kahvaltı servis ve ilk kurs için süt dolu çorba sığacak edilir. süt erişte pişirmek önce karar vermelidir - bir sonucu olarak elde etmek istediğini çanak?

meme için erişte süt mevcut makarna, tuz, şeker gerektirir. Kalın bulaşık süt ve "erişte" 1 bir oranda hazırlanır: 1 arasındadır. yarısına kadar tuzlu bol su içinde erişte kaynatın. Boşaltın. Süt kaynatma, tatlandırmak. Makarna kaynayan süte batırılmış ve kısık ateşte beş dakika pişirin. Ana setine atla Eğer tereyağı veya krema biraz ekleyebilir. 'den fazla 15-20 dakika sürmez bir süt erişte hazırlanması

Ana sütü şehriye tarifi Bizim önerdiğimiz, çanak olarak iddiasız değildir. Makarna elle yapılmış ve bu süreç oldukça uzun. Önce bir yemek tamamen, bir "buğday hamuru yassı dar şeritler" hale getirmek ve bunları kurutmak gerekir olun.

hamur aşağıdaki ürünleri elde edildi: 800-900 gram, buğday unu, soğuk suyun bir kap, 5-6 yumurta, tuz, süt kaymağı veya krem.

Ham yumurta, su, tuz ve iyice karıştırılır birleştirir. Kademeli olarak, bu karışım unu ekleyin. Hamur sert olsun, ama esnek, iyi promeshennym olmalıdır. Bu hamur dışarı rulo iyidir, yerleşme için yarım saat bırakmak gerekir.

hamur kütlesi parçalar halinde kesilir ve ince tabakalar halinde her parça rulo edilir. (Ince tabaka lezzetli erişte). Her katman un serpin ve birbirine ekleyin. Daha sonra şerit veya şeritler halinde kesilmiş katlar. Süt erişte elde edilen yarı-bitmiş ürün pişirme önce kuru olmalıdır. Hızla özel bir kurutma Aerogrill veya sebze yapılabilir. Normal koşullarda, kuru erişte en az 3 saat gerekir.

Hatta sert bir süzgeçten atar, tuzlu suda erişte kaynatın, sonra kaynama sütüne bırakın ve 5-10 dakika pişirin. tereyağı veya krema ekleyin.

Daha uzun değerinde laktik erişte, kalın o olur unutulmamalıdır, bu nedenle erişte ile süt çorbası "rezerv" bırakın ve tek seferde yemek. erişte çok pişmiş ve iyi kuru ise, buzdolabında saklanan, ancak bir haftadan daha fazla olabilir.

bebeğin hazırlık süt şehriye tarifi zamanlandıysa hemen hemen aynıdır. Tek fark ürünlerin sayısında ise: buğday unu - cam, bir bardak süt, bir yumurta, biraz tereyağı ve şeker biraz daha az. Uzun zaman sadece yumurtaya yoğurun, kuru hamur, bu yarım saat içinde yemek pişirmek için çok serin ve uyum çıkıyor. Köpük süt, çok sayıda çocuk sevmiyorum, bu yüzden erişte pişirirken sürekli karıştırın gerekir.

ansiklopedik tanımının Makarna, hamurun bu dar bir şerit buğday unundan yapılmış. Ama buğday unu - tek ürün olan erişte yapıyor değil. Eski Rus genellikle pişmiş bezelye erişte olarak, Asya mutfağı, pirinç tercih şimdi giderek onun hazırlanması, buğday ve kullanılan yulaf ezmesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.