Gıda ve içecekAna yemek

Bir reçel kaç kalori vardır? Kalori çilek reçeli

Jam - harika bir tatlı ve birçok inflamatuar süreçlerin tedavisi için büyük doğal ev çıkar. Tüm geçmiş yaz şaşılacak derecede dokunaklı anılar, ve unutulmaz bir çocukluk, birçok Bu lezzetli yemek harika.

Sıkışma - Bir bulaşık şeker, meyve ve meyveleri hazırlanmaktadır. Genellikle, her iki katkı maddeleri eşit oranlarda alınır. Bu nedenle, her zaman iş parçasının bu tür kullanımı makul olması gerektiğini hatırlamalıyız. Bu tatlı - çok eğlenceli, ancak bazı zarar getirebilir.

Bu makale harika çilek genel olarak bir reçel ve özellikle kaç kalori öğrenmek için çalışacağız.

çilek üzerinde Kısaca

bu harika berry adı nedeniyle meyve küresel şekline doğdu. Eski Rus kelime "kulüp" den oldu "yuvarlak" veya "küresel" bir değeri vardır.

Uzun yararlı lezzetli, inanılmaz güzel çilek olduğu kanıtlanmıştır. Kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır, inflamasyon çeşitli üstesinden beynin yaşlanmasını önleyebilir antioksidanlar ve vitaminler bir sürü içerir.

kalori ve reçel kompozisyon Hakkında

daha fazla şeker bitmiş ürün, ilave edilir kalori sıkışması yukarıda çilek, aynı zamanda herhangi bir başka meyve ya da meyve tatlı.

Genel olarak, herhangi bir ısıl ön kalıp meyve ya da çilek göre hazırlanan, fruktoz farklı miktarlarda içeren, kullanılan meyvelerin tatlılık bağlı olarak değişir. Aynı zamanda, kaynama kütlesinde belirgin bir azalmaya yol açarak, meydana geldiği hazırlama yöntemine bağlı olduğu belirtilmelidir. Sonuçta, bitmiş bir kaşık reçel için tatlı üretiminde farklı yöntemlerle farklı karbonhidrat içeriğine sahip.

Bu tıp çünkü soğuk algınlığı sırasında, herhangi bir durumda, ekstra ağırlık eklemez reçel kaşık bir çift günlük tüketim, bu enerjinin bir destek veriyor ve vücuda yarar getirir. Ama kısa vadede elbette, sağlığa ciddi zarar getirebilir, reçel oluşan bütün bir grubu yemiş.

hafif kalori kendileri çilek (100 gr 30 kcal) rağmen, bitmiş sıkışmasına bu rakam önemli hale gelir. Kalori çilek sıkışması ürün 280 kcal ortalama 100 gram üzerindedir. Bu nedenle, çilek banka (500 mi) arasında sıkışması fazla 1500 kcal toplam ihtiva eder.

Hazırlanan ürün 100 g için var protein - 0.3 gr yağ - 0.17 g, karbonhidrat - 74.5 g

Reçel ve hastalık

Kalori reçel çilek biz öğrendik. Şimdi tatlı bu tip olmadığını faydalarını belirler.

Yukarıda belirtildiği gibi, reçel iyi ilaçtır. mineral ve vitaminlerin çok çeşitli bunların bileşimi olan Meyve ve çilek, iyi sağlık ve yardım muamele hastalıkları etkileyebilir. Örneğin, birçok insan ne kadar faydalı biliyoruz ahududu reçeli , soğuk algınlığı ve öksürük de.
Çilek sıkışmasının bir kısmı selüloz, organik asit, beta-karoten, mineral tuzlar, vitaminler, mineraller (demir, magnezyum ve manganez) vardır.

çilek reçeli Faydalı özellikleri

Nedeniyle bunlardan yapılan besinler tatlılar çok sayıda meyveler içeriğe, insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Sıkışma çilek, hemoglobin sinir sistemini rahatlatır artar bağışıklık geliştirir, uykusuzluk, hastalığının gelişmesine mücadele, vücuttan zararlı maddeleri temizler ve kan damarlarını güçlendirir, doğal bir antioksidan özelliklerini sergiler.

Ayrıca, bu ürünün kullanımı, beyin fonksiyonu, kan basıncının normalleştirilmesi, görme keskinliği korunmasının geliştirilmesi ve libido artırmak için yardımcı olur.

farklı türde kalori reçel Karşılaştırılması

kalori çilek reçeli farklı şeklini anlamak için çeşitli meyveleri bu lezzetli tatlının seçenekleri göz önünde bulundurun.

Aşağıda bitmiş ürünün 100 gramı başına farklı bir tür kalori reçel:

  • frenk üzümü - 284;
  • Ahududu - 273;
  • elma - 265;
  • kiraz - 256;
  • bektaşi üzümü - 220;
  • Erik - 280.

Ryabinovoye reçel, kalori için nispeten düşük rakamlara sahip kullanışlı fosfor bir sürü içerir. Bir Berberidaceae, deniz dikeni, alıç, ceviz: Erik ve ayrıca düşük kalorili türleri vardır, ama bunlar mükemmel tıbbi özelliklere sahip. Ancak, önlem kullanıldıkları zaman farkında olmalıdır.

Sonuç

nispeten yüksek kalorili çilek reçeli rağmen bu lezzetli tatlı çoğu insan sevdiği birinin için çağrılabilir. Oysa hatırlanacak ve tehlikeler edilmelidir.

Pişirme işleminde ısıl işlem nedeniyle vitaminler ve diğer besinlerin içeriğini azaltır.

dut tatlı şeker içme yağ dönüşür ederek, yavaş yavaş vücutta birikmesi. nedenleri obezite gibi ikincisi nedenleri sağlık sorunları. Bu tür sonuçları önlemek için, daha az zararlı tarifleri reçel kullanmak mümkündür. Örneğin, daha az şeker ekleyin, daha az reçel aşağı kaynatın ya da sadece şeker ile çilek öğütmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.