Gıda ve içecekIçkiler

Sterilizasyon olmadan kış için üzüm Lezzetli kompostosu. kış için üzüm kompostosu: kolay tarifi

Kışın her zamankinden daha fazla, meyve eksikliği mevcuttur. Şu anda üzüm severler özellikle zordur. Üzerinde Yaz veya sonbaharda bir şekilde dikkat etmedi. O sadece deyişle, hepsi bu. Ama soğuk hava başlangıcı ile vücudun eski bolluk kaçırmak başlar. Ama bunu düzeltmek yardımcı olmak için harika bir yolu yoktur. Sadece tembel ve autumn cook olamaz zorunda üzüm hoşafı kış için. sterilizasyon olmadan zor değil yapacaktır.

ayaküstü Boşluklar

Üzüm kompostosu - bu kolay seçenek koruma olduğunu. yemekleri ve ürünleri: bunun için sadece iki şey gerekir. Kapatma iyi metal kapaklı üç litrelik kavanoz içinde yapılır. Böyle bir miktar, uygun olarak kabul edilebilir. 3 litre su, şeker, 200 gram, çay kaşığı "ananas" ve üzüm: (bir bankanın oranında) gerekli iş için ürün.

iş yemeklerin hazırlanması ile başlar:

 1. Bankalar soda ile yıkandı ve sıcak su altında yıkayınız olmalıdır. Ayrı olarak, kapaklarını kaynatın.
 2. Meyveler, dalları kopar yıkayın ve yaklaşık üçte biri kadar doldurularak hazırlanmış kavanozlara konuldu.
 3. Ayrı bir kap kaynatma suda, sonra da üstüne üzümlerle kavanoz içine o kadar dökün ve 8-10 dakika boyunca bu pozisyonda bırakın.
 4. Bir süre sonra teneke su temiz bir tencerenin içine boşaltılır ve şekeri ekleyin edilmelidir. Karışım kaynama sıcaklığına kadar getirildi ve hafif ısıtılmıştır. Bu süre zarfında, şeker tamamen erimesi gerekir.
 5. üzüm uyku sitrik asit ile kutular olarak, sıcak şurup, pişirilmiş ve hemen rulo dökün.

Bu kış için üzüm kompostosu hazırlamak nasıl zahmetsizce olduğunu. sterilizasyon olmadan iyi bir yıldan bile fazla olabilir.

Daha basit bir çözüm

Bunu düşünmek, kış için üzüm kompostosu yapmak daha da kolay olabilir. sterilizasyon işleminin olmadan her zaman daha hızlı gider. Bu durumda, işlemler dizisinin biraz farklıdır. Ve ürün yelpazesi biraz değişecektir. Bu durumda, güvenli bir şekilde sitrik asit olmadan yapabilirsiniz. Böyle bir şey ne gerekiyorsa yapın:

 1. Cam kavanozlar iyice yıkayın ve durulayın.
 2. Kaynama şurubu. Bunu yapmak için, 3 litre su şeker 300-320 gram almak gerekir. Toplam ağırlık kutular sayısına bağlı olacaktır.
 3. Üzüm eller kaldırılır, göğüs, akan su ile yıkayın ve hazırlanan kavanozlara konuldu.
 4. taze, hala kaynar şurubu ile onları örtün ve hemen yuvarlayın.
 5. Bundan sonra, her kavanoz, baş aşağı çevirmek sıkıca sarın ve serin kadar bir kenara koymak. Bir gün içinde kolayca depoya taşımak ve uzun vadeli depolama belirleyebilir.

Güçlük ve çaba olmadan sterilizasyon olmadan kış için üzüm Burada ve hazır komposto,.

baharatlı bir aroması ile Kompostolar

Herhangi bir iş olduğu geçmeden önce, kapsamlı bir şekilde incelemek gerekir. Başlangıç için kış için üzüm kompostosu yapmaya karar olanların farkında olmak bir şey olduğunu dikkati çekiyor: sterilizasyon olmadan tarifi tek kişi değil. Birçok farklı seçenek vardır. Örneğin, bitmiş ürünün bazı tadını değiştirebilir ve ona ekstra lezzet verebilir. amaç için, bir şurup bileşimini yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. İyi bir fikir narin dut tat arka plan üzerinde daha doygun hale getirmek için. Bu durumda, koruma ihtiyacı: üzüm 3 kilogram - bal yarım kilogram, tarçın bir çay kaşığı, yarım sirke% 4 litre ve karanfil 5 dal.

Her zamanki gibi, bir komposto, Hazırlama:

 1. Hazırlanan kutularda yıkandı meyveleri koydu.
 2. şurubu pişirmek için tarifi kalan ürünlerin hala sıcaktır ve bankalar üzerine dökün.
 3. Bir battaniyeye sarılmış ve soğumaya koymak sıkıca mantar Her kavanoz.

hassas tat üzüm zemin üzerine baharat alışılmadık kombinasyonu ve belirgin bal aroması hile olacaktır. Bu kompostosu rafta uzun süre durgunlaşır değildir.

Basit ve lezzetli

Bazen koruma işlemi saatlerce ertelendi. Bu işe almak isteyen insanların gözünü. Ama sürecinin tüm aşamalarında süresini kısaltmak için izin veren bir olağandışı bir seçenek yoktur. Çok hızlı bir şekilde kış için üzüm kompostosu yapabilirsiniz. Basit tarifi o tek seferde yapmanızı sağlayacaktır. İki litrelik bankası dayanmaktadır su yarım litre, üzüm yarım kilo ve şeker 125 gram gerekecektir.

İlk olarak, büyük bir tencerede su kaynatın gerekir. Sonra yıkanmış üzüm batırmak ve 3-4 dakika pişirilir. Bundan sonra, şeker ile doldurmak ve 5-6 dakika daha pişirin. Şimdi ürün kolayca sarılabilir. Serin o kaputun altında olurdu. Bu tarif güzelliği aynı şekilde her gün hazırlayıp düz kompostosu olabilir. Bu düzenlemede, ve lezzet de vardır. Aslında üzüm pişirme esnasında tamamen içki onun tüm suyu sağlamasıdır. Bu çok önemlidir. Komposto kademeli olarak sadece karanlık değil, aynı zamanda daha kalın hale gelir. Bir üzüm severler zengin tat ve hassas lezzet takdir edecektir.

ikili etki

Üzüm kompostosu - korunması için benzersiz bir ürün. İlk olarak, çok yararlıdır ve fazla vitamin içerir. İkincisi, hazırlanan içecek yüksek konsantrasyonlu sonuçlanan ve gerçek meyve suyu gibi tadı. Bu nedenle kış için üzüm kompostosu - en iyi içecek ve kendini hazırlamak yerine, store gibi bir şey satın olmalıdır. sırlar ve harika bir nektar sıradan bir meyve kompostosu açmak için izin profesyonel inceliklerini bir yeri vardır. Önce kendisi üzüm dikkat çekmek gerekir. Kütük en uygun Isabella çeşitliliği. O, bu dut lezzet ve eşsiz lezzet için en tipik bir örneğidir. Eğer özel bir şekilde pişirin eğer, sonuç tüm beklentileri aşacak. Bu tür bir seçenek için üzüm şekeri 1 kg 1 kilogram için yararlıdır.

Sonra her şey basit:

 1. Üzüm yıkayın ve hazırlanan kavanoz içine koydu, gidin.
 2. Şeker ve basit şurup pişirmek tepesine kadar kavanoz içine dökün ve 15 dakika bekletin sudan.
 3. Daha sonra 3 dakika süre ile kaynamaya ve tekrar meyveleri dökün, ayrı bir kap içine şurup dökün.
 4. Bankalar daha sonra sıkıca rulo sarın ve soğumaya bırakın bıraktı.

Ürünün herhangi bir özel koşullar gerekmez ve hatta oda sıcaklığında uzun süre saklanabilir olması da ilginçtir.

hazırlık yapmadan Canning

Bu ilginç, ama sterilizasyon olmadan ve tedavi öncesi ürünler olmadan kış için üzüm lezzetli bir komposto pişirebilirsiniz. Bu durumda, çilek bile dallardan çekemezsiniz. çözüm için şeker, su 4,5 bardak ve üzüm 1-1,5 kilogram gerekir.

Burada, süreci devam biraz farklı altında zaten:

 1. Yıkanmış üzüm 3 üç litrelik kavanoz içine dekompoze edilmesi gerekir.
 2. Her zamanki ham suyun kutular içeriğini değil, üst dökün. Sıvı sadece "askıyla" kabı ulaşmalıdır.
 3. her bir kavanoz içinde şeker eşit miktarda kadar doldurun.
 4. Şimdi pişirme kompostosu doğrudan devam etmek gerekir. Bu amaçla, alt su ile doldurulmuş bir geniş tencerede koymak her kavanoz düzgün yumuşak doku yatırılır. Elde edilen benzerlik su banyosu. Su kaynar sonra pişirme işlemi yarım saat kadar sürer.

Bitmiş ürün dikkatlice sıcak battaniye sarılmış, rulo ve soğutmak için gönderilebilir. Bu nedenle, en azından bir gün için durmalıdır. bu kez içki sırasında kendilerini iyi yapılandırıp rengini değiştirmek.

hızlandırılmış versiyonu

Orada üzüm çok sayıda korumak için gerektiğinde durumlardır ve zaman öyle değil. Bu tip durumlar için koruma haşlanmış ediliyor ettirdiğiniz tamamen özgün bir yolu yoktur. kış için üzüm kompostosu dakika içinde hazırlanabilir. litrelik kavanoz başına siyah üzüm 7 gerekli 2 kilogramlık, şeker, 0.5 kg ve 4 litre su: Aşağıdaki bileşenler gerektirmektedir.

Preparasyon aşağıdaki gibi sekansıdır:

 1. Birincisi, bankalar, yıkama kaynatın ve sonra iyice kurutulmuş gerekir.
 2. Üzümler özenle geçmesi ve durulayın, dalları kaldırılır.
 3. Sıcak kavanoz, çilek lay şeker ile doldurun ve tüm üzerinde kaynama su dökün. çeşni vermesi için karanfil, tarçın veya nane biraz ekleyebilir.
 4. Bundan sonra, bankalar hemen bir kapak ile kapatın ve derhal yuvarlayın. Her kavanoz ters çevirip sıkıca sarmak için.

Soğuduktan sonra, bir kompostosu güzelce serin bir yerde bir yıl boyunca devam etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.