Gıda ve içecekIçkiler

Ne kadar şeker "Coca-Cola" var? popüler içecek hakkında gerçeği.

Bugün, "Coca-Cola" Hayatta gerçek bir ortak haline gelmiştir içecek gazlı dünyada bir numara. Ancak pek azımız o gerçekten yapıldığı neyden, biliyorum. Örneğin, ne kadar şeker "Coca-Cola" olduğunu ve neden çocuklara verilmemelidir.

Kompozisyon efsanevi içecek

"Coca-Cola" Amerikan John Pemberton buluşunu patentini zaman 1886 yılında 19. yüzyılın sonlarında, doğdu. Olağandışı içki derhal büyük ilgi ve yavaş yavaş kazanmış büyük popülerlik uyandırdı. İlk başta öyleydi satılan eczaneler gibi bir ilaç, ve en sonunda torna içine mükemmel bir araçtır için zam tonu ve ruh hali. Sonra bile "Coca-Cola" içinde ne kadar şeker, ilgi oldu. Alıcılar genellikle yalnızca kulaktan dolma içecek bileşimi hakkında biliyorum. Ana bileşen anda yasak değildi kokain kabul edildi. 1892 yılında kurulan «Coca-Cola Company», hala üretim yapan ve ünlü konsantresi kesin formülünü sır tutulur. bileşenlerin sadece kaba bir liste yoktur. Hiç kimse kafein ve tam olarak ne kadar "Coca-Cola" şeker, hem de bir yüzde bilir fosforik asit. Bu içecek ve diğer üreticilerin sunulduğundan beri hakim olması. bileşenlerin standart bir dizi temelinde onlar bilinen orijinal çeşit oluşturun. Her biri kendi tarifi ve tat onun kavramı vardır. Aynı isimde İçki de Rus şirketlerinin bir çok üretir. etiket üzerindeki bilgileri okuduktan sonra, "Coca-Cola" ya da bitkide ne kadar şeker görebilirsiniz. Ortalama olarak, genellikle yaklaşık yüzde 11'dir.

bireysel ambalaj

İlk olarak, ürün satış makinelerinden satılan. Ama 1894 yılında cam tarafından satmaya başladı ve bu ambalaj ihtiyacı oldu. "Coca-Cola" ilk şişe dikdörtgen şekli idi ve tasarımcılar kılavuzun yeni bir sürümünü sundu 1915 yılına kadar da öyle kaldı. Bu bir kahve tanesi benzeyen yuvarlak bir şekle sahip altı buçuk ons cam ambalaj kapasitesi oldu. Zaten oldukça tanınabilir oldu boyun hacimsel logosu yapıldığını yakınında şişeleri, üst kısmında. O yıllarda kalpazanlık güvenliği araçlarının biriydi. O zaman bile, insanlar bu çirkin işgalini avladılar. O zamandan beri, uzun yıllar sürdü ve mütevazı bir şişe aynı kalır. dış şeklini koruyarak 5-10 yıl aralıklarla bazen, değiştirilir. Bu güne kadar, hatta dokunma bulunabilir. 1977 yılında ilk kez plastik kaplar için 2 litre göründü ama bu bile genel tasarım çözümünü etkilemedi.

"Titan'lar" Fight

"Pepsi" ve "Coca-Cola" her zaman birbirlerine karşı sert bir mücadele sürdürmekte. Bu «Pepsi» piyasaya çıktı andan ile başladı. O 1898 idi. İlk 12 yıl, tüm sessiz ve iki şirket birbirinin varlığından bile farkında değillerdi. Ama 30 yıl sonra, yepyeni bir bestseller, ciddi damping hamle yapmak olmuştur. konteyner yarısının hacmini artırırken O, rakibi bir şişe fiyatı ayarlarsınız. Biz pek çok taraftar vardı içmek. Buna ek olarak, İkinci Dünya Savaşı yıllarında "Pepsi", masrafları kendisine ait "ekstra puan" kazanmak karar verdi ve karakteristik kırmızı, beyaz ve mavi logolu Amerikan ulusal bayrak ruhunda yeni bir etiket geliştirdi. hüner başarılı oldu ve şimdi sadece izleyici için oldu. şirket gençlik çekmek karar verdi. Bunu yapmak için, hatta yeni bir sloganı yaratıldı: "Yeni nesil Pepsi seçer". Ve bu zamanda, "Coca-Cola" Yeni yıl gecesi ve Noel günü bir bayram reklam ürünlerinizi sunma, aile ruhu üzerine odaklanmıştır. Her iki içecekler tat kısmen benzerdir. Ancak, 1 oranında daha da tarafından "Pepsi" şeker. Ama bu gerçek mücadelenin şiddetini azaltmaz.

enerji takviyesi

Dünyadaki başlıca meşrubat hala "Coca-Cola" kalır Öyle olsa bile olunuz. Kalori - Son zamanlarda dikkati çekti herhangi bir ürün, başlıca göstergelerden biridir. Modern şirketler teklif gerçek bir seçim için alıcı. Tüm ürünler iki türlü yapılır :. Normal ve "hafif" Oldukça enerjik bir içecek 100 gram 42 kilokalori içeren - Uzmanlar geleneksel "Coca-Cola" derler. Buna karşılık, ürünler "ışık" diyet çağrılabilir etiketlenmiş. Onlar sadece 0.3 kilokalori. Bu sayede hatta dikkatlice rakam izlerken kim içki kullanmak mümkün kılar. "Coca-Cola" şirketi sürekli sosyal nüfusun anketler ve dikkatle tüketici talebini inceleyerek yürütmektedir. Bu çalışmaların sonucu son zamanlarda Rus piyasaya çıktı etmiştir «Coca-Cola Zero» adı verilen yeni bir ürün oldu. Kalori yeni ürün genel popülasyonda ilgiyi artırır, sıfıra yakındır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.