Ev ve AileÇocuklar

Bir çocuk konuşmaz Neden

Hemen vurgulamak: Çocuğunuz bakış bugünkü noktadan, üç yaşından önce konuşmayı reddederse, Dünya Sağlık Örgütü, bu bir patoloji veya gelişimsel engelli olarak kabul edilmez. Üstelik daha zaman geçer, sadece çocukların erken gelişimi yarardan çok zarar yapar gerçeğine işaret daha kanıt yoktur.

Bu fenomenin temel nedeni, emekleme konuşmak çocuğun reddi olarak, farklı dillerde bilginin algı olduğunu. Çok sık ebeveynler ve akrabalar farklı dilleri konuşan karışık ailelerde, gözlenir, ama hepsi çok bireysel ve bazen yeterince bazı çocukların bu tür etkilere neden, yabancı dilde bir karikatür görmek için.

Bu oğul tur rehberleri bir ailede büyüdüm vaka bildirmiştir, haftanın farklı günlerinde farklı dillerde iletişim evde pratik. Çocuk dört yıla yalnız konuştu ve aynı anda dört dilde. Yine, bu tür eğitim yöntemlerinin yararlılığı konusunda net bir duruş yok.

Böyle bir durumda bir konuşma terapistine (genellikle ücretli) sınıfları alarm sesi ve almaya çağırmak şarlatanlar her türlü karşı korumak gerekir. Çoğu zaman bu boşuna harcanan para, çaba ve sinirlerin olacak. Bebeğiniz bile zaman, derken gelir, inan bana, zamanı geldiğinde konuşmak için emin olduğunu ve "o sessiz iken, bulunduğunu Ne iyi!".

Konuşma işlev bir kişinin beyin işlevidir. Son derece nadir patoloji doğrudan vokal aparatı. Hiçbir durumda konuşmak için çocuğunuzu zorlamayın. O çocukluk gerektiğini unutmayın mutlu ve kaygısız değil, senindir olduğu gibi. Sinir hücrelerinin özen gösterin, onlar bilinmektedir restore edilmemiştir.

Çocuklara hesabı öğretim ve erken yaşta okuma erken gelişim farklı şimdi moda yöntemler kullanacağını arkadaşlar veya komşular bakmak gerekli değildir. Görünüşe göre, böyle bir gelişme yoğunluk yan etkileri çok daha da ileri götürecek çok yüksek olasılık yoktur. Bir sürü - insanlığın dâhi "geç olgunlaşan" erken gelişimi farklılık olanlar, ancak örnekler saymak bir taraftan olabilir.

Çocuğun anne ve onun dedesi konuşmayı öğrendi gerçeği bir yıl yaşın altındaki hiçbir şey olmamalı. Sadece yorulana kadar, anı tam olarak oynamak, kitap okumak, hikayeler anlatmak, çocuğun dikkatini vermek onunla konuş. strese neden olabilir Herhangi durumlar kaçınılmalıdır.

Onun uzun konuşmak olmaz korkusuyla bir çocukta yurtdışı gezileri veya geziler vazgeçmek gerekmez. Ayrıca, her durumda bile farklı bir dil konuşan diğer çocuklarla ortak oyunlarından kendisine kalkan olmamalıdır. Ne kadar az sorun üzerinde zoraki durmak - daha iyi. Bebek mutluydu ve sık sık gülümsedi ve gerisi kendiliğinden gelir, böylece koşulları oluşturmak - Eğer gerekeni yapın.

Ailenizde farklı dilleri konuşan insanlar varsa, şu basit kuralı: herkes sadece kendi dillerinde çocukla konuşur. Bu çocuklara bir aksansız aynı anda birden dil öğrenmek ve hepsi konuşmaya izin verecektir. Gelecekte, bu sizin için yararlı olduğunu ve bunun için minnettar olacağım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.