Gıda ve içecekYemek tarifleri

Çayır mantarı bal marine

mantar gibi antik çağlardan beri Ülkemizde. çeşitli şekillerde pişirilmiş birçok türleri ve mantarlar Onların. çeşitli birçok türleri arasında mantar mantar en sevilen biridir. Bunlar tuzlu ve, kavrulmuş kurutulur salamura. Marine bal çayır mantarı - hasat için en basit ve en lezzetli yollarından biri.

Genellikle görünüşte benzer mantar mantar olarak adlandırılan, ancak farklı türlere ve ailelerine ilişkin. Bu mantarların bir ayırt edici özelliği tek başlarına büyümek kalmamasıdır, ama bayağı büyük hacimli hazırlamak sağlayan bütün "Aile",. Aşağıdaki bal çeşitleri marine için uygun olan, çayır mantarı şunlardır:

1. konum baharın tahminleri.

Mayıs yağmur ormanlarında ekim için en yaygın. Bir çıplak ayak (06.02 cm), bir yarı-dairesel bir kapak (3-7 cm) olabilir. Bu mantar çok hoş koku. Onların rengi kahverengi, kırmızımsı veya sarımsı. Bu mantarlar 15 dakika önce yemek kaynatmak için gerekir.

2. bal çayır mantarı yaz.

Bu, Haziran ve Ekim aylarında devrilmiş ağaçlar ve kütükleri gövdelerinde büyür. Şapka - 5-7 cm hamur açık kahverengidir. Bal mantarı, içi boş bir bacak, sapı ile kaynaşık bir levha kokuyor. Mantar sayısız gruplar büyüyor.

3. Armillaria mellea.

Küresel baş - 10-14 cm, bazen karanlık ölçeklerle. Eti o düşmüş ağaçları ve canlı ağaçlarda yetişen, bazen acıdır. Geç sonbahara kadar Ağustos büyür. Bacak - 8-12 cm.

Konum veya kırmızı-sarı 4. blewits tahminleri.

Şapka - 5-15 cm, sap - 4-10 cm Et sarıdır .. Tadı acıdır. Bu yetişen iğne yapraklı ormanlar. 0.5 saat kaynatıldı mantar pişirme önce.

çayır mantarı bal marine - basit bir süreç, bu nedenle herhangi bir hostes bastırabilir. Tercihen, aynı boyutta küçük mantar kullanmak en iyisidir. bal bar mantarı mahzeni, bir buzdolabı veya kiler yatırılır duruyordu.

turşusu 1 litre gerekir: 1 çorba kaşığı şeker ve tuz; 1 defne yaprağı; 3 diş; 3 bezelye yenibahar; 1.5 yk asetik asit (% 70); 0.5 çay kaşığı dereotu achenes; 5 Goroshkov karabiber. aşağıdaki gibi baharat miktarı hesaplanır: kaynatılmış bal mantarı 1 kg 2L marine kullanmalıdır.

Temizlenmiş mantar bunlar akan su altında bir süzgeçten yıkanır, bundan sonra bir süre için, su içinde ıslatılır. Onlar yapraklar, çimen, ağaç kabuğu ve kum kalıntıları rastlamak değil. bal her türlü mantarı en az 5 dakika süre ile kaynatıldı ve tekrar akar su altında yıkandı.

Tekrar yıkanmış Mantarlar su ile doldurun ve kaynatın. Tuzlu su, karanfil, rezene, biber dökün ve 20 dakika pişirilir. mantar tarafından defne ilave edildi ve 10 dakika kaynatıldı. hazırlanması asetik asit sonunda ilave edilir. Kesinlikle karışması gerekir mantar pişirme sürecinde.

Hazır mantar, steril kavanoz içine kayması (kapağın serbest 1-2 cm bırakarak) marine dökün, sterilize edilmiş bir metal kapak dikilmiş. Kavanozlar altüst ve bir gün için karanlık bir yerde yerleştirilir.

Basit bir şekilde bal mantarı marine. Onlar sadece 1 saat içinde pişirilebilir.

Temizlenmiş mantar yıkanır, bir tepsi içine dökülür ve tuzlu su dökün. Mantarlar bir kaynama noktasına geldi ve 10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynar su mantar tekrar su ile doldurun ve bunun ardından, yeniden yıkanır, süzülür (1 L 1 çorba kaşığı şeker ve tuz dökülür). Bu suyun içinde mantar 30 dakika pişirin., Sonra boşalmasını sağlayın.

Pişirme esnasında mantar marine pişirilir. dökülmüş, su ve 1 çorba kaşığı şeker ve tuz (1 L), 1 defne yaprağı, bir kaç diş sarımsak ve karanfil 3. Su kaynayınca buna 1 çorba kaşığı ekleyin asetik asit (% 70). kaynama marine yıkandı mantar döküldü ve 5 dakika boyunca her şeyi yemek.

Hazırlanan mantar steril kavanoz içine yerleştirilir ve marine dökün edilir. her bir kavanoz içinde tepesinde 1 h. Spoon bitkisel yağ. Bankalar, metal kapaklı rulo ve soğumaya bırakın.

bal çayır mantarı marine yıl boyunca lezzetli ve sağlıklı ürün olmasını sağlar. Ayrı bir çanak olarak kullanılır ve salata için bir bileşen olarak edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.