SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Boğaz ağrısı için antibiyotik - bazı durumlarda ihtiyaç duyulan?

tedavi etmek olmadığı sorusu antibiyotiklerle boğaz ağrısı, birçok ilgi ve iyi bir nedenle: tonsillit antibiyotikler genellikle belirtilerin rağmen atanırlar. Aslında, yetişkin ve gösterilen çocuklarda boğaz ağrısı için antibiyotik her zaman değildir - birçok durumda herhangi önemli bir rahatlama getirmeyecek.

Boğaz, bademcik iltihabı, ve - enfeksiyonlu hastalık, amigdala (tercihen farenks) etkilemektedir alerjik doğası. inflamasyon nazofarenks, gırtlak veya lingual tonsilde konsantre olduğunda, o zaman, yaklaşık nazofarenks dilli, laringeal anjin konuşun. Sonuç olarak, bademcikler yenilgi ve hastalığın genel resmin doğası olarak, patojen bağlı ve - anjin çeşitli türleri vardır.

boğaz ağrısı neden bakteriler, virüsler veya mantarlar bulunmaktadır. en çok bakteri, - - durumlarda neden hemen hemen% 80 streptokoklar ve stafilokok. Bunlar süpüratif bademcik denir: - foliküler - Bunların en kolay bademciklerin küçük parlak püstüller ile kaplıdır. orta şiddette aynı laküner anjin için, kısmen bademcik kapsayan beyaz film ile karakterize edilir. Kolayca bir spatula ile temizlenebilir: patina altında bademciklerin iltihaplı yüzeyinde ancak kanamaz.

Laküner ve foliküler anjin genellikle bir hastaya bir araya getirilmiştir. nekrotik - - Aynı şiddetli tonsillit At nedeniyle irinli inflamasyon bademcik dokusunun kısmi ölüm var. Bakteriyel anjina akış ağır, sıcaklık 39-40 derece ve güçlü yükselir boğazda ağrı. için antibiyotikler emin tayin özellikle nekrotik anjina bakteriyel kökenli, - burada doktor ile tartışmaya gerek yoktur. Aksi takdirde, ciddi komplikasyonlar gelişebilir.

Anjin bir virüs neden olur, bu mavidile olarak bilinir. Bakteriyel tonsillitli tamamen farklı bir görünüme sahip Bademciklerin: onlar, genişlemiş iltihaplı ve kanlı ama cerahat ve çiçek kapsamında değildir. hissi gidiklama işaretli hasta ve boğazda kuruluk, ağrı orta ifade etti. Yetişkinlerde Sıcaklık anlamlı basamağa yükseltildi çocuklarda sık olarak, düşük olabilir. Ne zaman akıntılı anjin, laküner ve foliküler aksine lenf hafifçe düğümler artışlar.

Viral ve sözde belirtir Herpangina, bademcikler, yumuşak damak ve yutağın arka duvar kırmızımsı kabarcıklar kaplı olan en. bunun gibi, her ihtimale karşı, komplikasyonları önlemek için - doktor tarafından reçete olarak virüslerin neden olduğu boğaz ağrısı için antibiyotik Ne yazık ki, durumlar da vardır. Bununla birlikte, ilave bakteriyel enfeksiyonu önlemek amacıyla, bir viral boğaz yerel eylem antibakteriyel maddeler sınırlandırmak mümkündür: durulama (bitkisel dahil), aerosoller ( "Bioparox", "Geksoral") şekerler. Buna ek olarak, genellikle, anti-enflamatuar ve antipiretik ilaçlar reçete edilir.

Mantar anjin, cinsi Candida patojenin neden olduğu, genellikle hemen sonra nedeniyle zayıflamış bağışıklık, uzun süreli antibiyotik kontrolsüz kullanımı başlar. Bu tonsillit bu tür antibiyotik alarak açıktır - sadece durumu şiddetlendirir. Belirli antifungal ilaçlar, hem genel hem yerel eylem (Nistatin, Levorinum ve diğerleri) kullanarak onları tedavi etmek.

kesin nedensel ajanı belirlemek için, ek laboratuvar testleri difteri boğaz ağrısı bir şüphe edilmesi, özellikle tonsillit (boğaz sürüntü) ile atanabilir. Ne sorusu bakteriler neden boğaz ağrısı için antibiyotik almaya ve ne dozaj içinde, sadece doktor tarafından çözülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.