SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nasıl evde apandisiti tanımlamak için? Birkaç ipucu

Apandisit - kalın bağırsak kör sürecin inflamasyon ile ilişkili oldukça yaygın ve tehlikeli bir hastalıktır. Bu gibi durumlarda, acil ihtiyaç tedavi arayışına. Bu nedenle, evde apandisit nasıl tanımlanacağı hakkında bilgi, herkese faydalı olacaktır. Sonuçta, hastalığın farklı semptomlar eşlik edebilir ve semptomların şiddeti de değişebilir.

Başlangıç için hiç kimse bu soruna muaf olduğunu dikkati çekiyor - iltihap genç yanı sıra yetişkinler ve hatta yaşlılık olarak başlayabilir. Bu nedenle, daha ayrıntılı olarak ana dikkate değer , hastalığın belirtilerini o tehlikelerin durumunda zamanında harekete geçmeye böylece.

Nasıl evde apandisiti tanımlamak için? başlıca belirtileri

Öyleyse, apendiks iltihabı belirtileri eşlik eder? Aslında, bunların birkaç:

 • başlangıçta hemen hemen her yerde karın boşluğunda lokalize olabilir, burada en çarpıcı belirtisi ağrıdır. Örneğin, bazı hastalar başlangıçta rahatsızlık hissetmek , epigastrik bölgede başkaları da bir ağrı göbek ve vücuda yayılır iddia ederken. Her durumda, hastalık ilerledikçe ağrı sağ hipokandrium tarafına verir. Ağrı, keskin ve güçlü keskin, ya da kramp olabilir. Bunlar hastayı kalıcı rahatsız veya görünür ve kaybolur.
 • Ayrıca, apandisit sıklıkla özellikle, bulantı, kusma, ishal içinde sindirim sistemi belirtileri, eşlik eder.
 • inflamasyon ilerlemesi olarak bir kişinin yorgunluk, keyifsizlik ve diğer hissetmeye başlar zehirlenme belirtileri. Vücut sıcaklığı 37.5 ° kadar çıkabilir, az ateş görülmektedir. İlginç bir şekilde, sıcaklık ölçülür rektal termometre, daha önemli bir göstergedir - 10 derece çıkabilir.

Nasıl evde apandisiti tanımlamak için?

Tabii ki, inflamasyon belirtileri gözle görülür, fakat aynı semptomları pek çok hastalığın eşlik edebilir. Evde apandisiti belirlemek için bilmek gerekiyorsa, burada bazı çok karakteristik belirtiler şunlardır:

 • vücudun sağ tarafında sabit ağrı hastanın yürüyüş etkiler. yürüyüş sırasında hep titreşimlerden korumak için içgüdüsel çalışıyor, iki eliyle tarafı tutarak sağa eğilir.
 • Hastalar her zaman ayaklarının altında sıkışmış, onun sağ tarafta yalan - bu yüzden ağrı daha az olur.
 • sağa göbek hamle - daha ağır koşullarda, sen karın asimetrisi fark edebilirsiniz.
 • Evde apandisit nasıl tanımlanacağı üzerinde bir daha tavsiye yoktur. Hasta, sırtında yalan kollarını ve bacaklarını gergin olmalıdır. Şimdi elin parmakları sorunsuz ve güçlü keskin sonra pislik elini göbek etrafında alana basın, ve gerek - böyle bir hareketin karnın sağ tarafında şiddetli ağrı ile yanıt verecektir.
 • apandisit ufak şüphe anda hemen hastaneye kişiyi getirmelidir.

  Apandisit: Tedavi

  Her şeyden önce, doktor dikkatle hastayı muayene ve bazı testler reçete. Bugüne kadar, apandisit tedavisi iltihaplı apandis kanserinden ameliyatla çıkarılması. operasyon basit ve genel anestezi altında yapılır.

  Bir kez daha durum cerrahi bakım gerektiren dikkati çekiyor. İlave uygun tedavi muhtemel perforasyon yokluğunda - bu durumlarda, tüm birikmiş infiltrasyon bağırsak enfeksiyonları, sepsis ve iç organların enfeksiyona neden, karın boşluğuna yayıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.