KanunDevlet ve hukuk

Rusya Federasyonu federal icra organları sistemi

Rusya Federasyonu'nda, güçler ayrılığı ilkesi hakimdir . Rusya Federasyonu Anayasası uyarınca devlet iktidarı yargı, yürütme ve yasama konularına ayrılmıştır. Her birinin kendi yetki, sorumluluk alanı ve bağımsızlığı vardır.

Rusya Federasyonu Hükümeti, bir federal icra organları sistemi içeren en yüksek federal organtır. Kendi sorumluluk alanlarına sahip bölümler ve bakanlardan oluşur.

Seçim ve halka yemin ettikten sonra, Başkan, iki hafta içinde Rusya Federasyonu Hükümeti Başkanı'na Devlet Duması'na aday göstermelidir. Bundan sonra Başkan, Başkan'ın rızası ile federal bakanları ve vekilini atar. Tüm adaylar onaylandığında, Hükümet faaliyetlerine başlayacaktır.

Cumhurbaşkanı görev süresinin sonunda, yeni başkanın evrensel eşit gizli oyla seçilmesi sırasında seçim yapılır. Hükümet, halka yemin ettiğinde faaliyetlerini durduruyor. Buna ek olarak, federal yürütme organları sistemi aşağıdaki durumlarda devre dışı kalır:

1) Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildiği takdirde istifası. Bundan sonra Hükümet, yeni bir kompozisyon atana kadar faaliyetlerine devam etmekle yükümlü olduğu unutulmamalıdır.

2) Devlet Duması Hükümete güven eksikliğini dile getirdi ve Başkan bu kararı destekledi.

Rusya Federasyonu hükümet organları tarafından yürütülen faaliyetlerin başlıca görevleri, federal mülkiyetin yönetimi , federal bütçenin Devlet Duması tarafından onaylanması ve tabii ki kredi, para ve maliye politikalarının yürütülmesinden sonra oluşturulması ve yürütülmesidir. Buna ek olarak, faaliyetlerinin sonuçları hakkında Federal Meclis'e rapor vermelidir. Federal icra organları tarafından alınan kararlar kararlar ve emirlerdir. Bu kararların Rusya Anayasası'nda yer alan hükümlerle çelişmemesi önemlidir, aksi takdirde, aksine, bu yasalarla çelişen tüm kanunlar ve tüzükler geçersiz sayılacaktır .

Ülkemizde hangi federal icra organlarının bulunduğunu bilmenin yanı sıra, görev ve özellikleri nelerdir, savcılığın yapısı hakkında da fikir sahibi olmak önemlidir. Elbette ki, devlet iktidarının önemli bir bileşenidir. Her şeyden önce, savcılığın idari aygıt ve polisin eylemlerini düzenleyen faaliyetidir.

Savcılık, Başsavcı'ya bağlı bir organlar dizisidir. Ülkemizin savcılık makamlarının yapısı şöyledir: Savcılığın, savcılık şehirlerinin ve ilçelerin, savcılıkların, özel savcıların ve tabii ki savcılık eğitim ve bilim kurumlarının. Faaliyetleri, devlet gücünün tüm sisteminin normal çalışmasına izin verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.