SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yetişkinlerde Kızamıkçık: belirtiler

Kızamıkçık hızlı bir şekilde yayılabilmektedir deri döküntüsü kendini gösterir, viral enfeksiyon hastalığı, denir artış lenf düğümleri ve vücut sıcaklığının küçük bir artış. 1 yıldan 7 yıla kadar yaşta çoğu kızamıkçık hasta çocuklar. Hastalığın kez ömür boyu bağışıklık oluşur.

Temelde kızamıkçık yetişkinlerde, semptomları benzer çocuklarda semptomlar, hastalıktır oldukça karmaşık. Genellikle çocuklar, kızamıkçık daha olgun yaştaki insanlara göre çok daha kolaydır.

Genellikle çocuklarda belirtiler oldukça erişkinlerde, tersini kötü tanımlanmış olur - Hastalık zordur ve belirtiler çok yoğundur. İlginç gerçek: kızamık gibi böyle bir hastalık, aynı zamanda bir çok zor o yetişkinlerde olduğu sürer, çocuk bunu fark yoktur neredeyse bulundu. Eğer fark ederseniz kızamıkçık belirtileri hamile içinde - bu durumda, kızamıkçık daha tehlikelidir, çünkü bu çok endişe verici bir işarettir.

Yetişkinler Kızamıkçık: Belirtileri

Yetişkinlerde kızamık belirtileri yüzden olabilir:

  1. Şişmiş lenf düğümleri. Ve bu miktarlarda ilave edilir en önemlisi zadnesheynye ve oksipital lenf düğümleri. Bu belirti döküntü görünür hemen önce, bir inkübasyon süresi sonunda en belirgindir. Doktorlara göre, şişmiş lenf düğümleri - kızamıkçık patognomonik belirti.
  2. tüm vücut üzerinde kızarıklık. Ve yaparken kızamık görünür olandan çok daha küçüktür. , Içine pembe birleştirilmez, görünüm sonra birkaç gün sonra kaybolur, soyulabilir değil ve pigmentli yoktur. Döküntü hastalığın ilk birkaç gün içinde görünür. Yetişkinlerde lokalize edilir genelde tam çocuklarda aynıdır: sırt üstü, kalça ve bacaklarda periferik eklemleri fleksör. Çoğu zaman, erişkinlerde döküntü semptomların şiddeti çocuklarda çok daha fazladır.
  3. Baş ağrısı, eklem ve kaslarda ağrı. Böyle belirtiler erişkinlerde tek kızamık vardır çocuklarda belirtilerin bu tür çok nadirdir.
  4. Zehirlenme sendromu ortalama şiddetinin. Bu halsizlik ve zayıflık, vücut sıcaklığı, yaklaşık 38-39 derece Celsius yükselir vardır. çocukların hepsi çok daha kolay: Nispeten nadir durumlarda sıcaklık 37 derecenin üzerinde yükselir.
  5. Enanthema mukoza yumuşak damak ve yanaklar. Bu hastalıkta Lekeleri Bielsko Filatov-Koplik, kızamık aksine görülmez. Kızamık ve kızamıkçık belirtileri başka ayırt edici bir an olarak kabul edilir.
  6. kan sayımı değiştirme: lökositlerin sayısının tersine lenfositler ve monositler sayısının arttığına azalmıştır. Buna ek olarak, kandaki plazma hücrelerinin artan sayısı.
  7. üst solunum yollarının iltihaplı mukoza. Bu rinit veya farenjit görünür. Iltihaplı konjunktiva.

Özetle, biz çok erişkinlerde daha tehlikeli kızamık olduğunu söyleyebiliriz, belirtiler çok daha güçlüdür. Biz buna karşı aşı olmak için başlamadan önce, çok nadiren erişkin hastalığı durumunda bulunacak. Onlar gençler aşırı durumlarda tüm çocukluk perebolevaet veya, olduğundan.

Bir kez hasta için ortaya çıkan bağışıklık çocuklara sayesinde çok daha az muhtemel bir aşı yaşanıyordu. Ama hastaların büyük bir sayıdır, yetişkinler için, aşılama sonrası bağışıklık için sonsuza dek sürmeyecek.

Bu nedenle, bilim adamları ve birçok ebeveynlerin çok sayıda do ne düşünmeye başladı kızamıkçık karşı aşı. Ve genel olarak, sağduyu bir halka vardır: bir çocukluk hastalığıdır hayat çağrılabilir bağışıklık sistemi tarafından üretilen sonrası hariç, çok daha kolay geçer. aşılama diğer eksiklik: Çok seyrek komplikasyonlar sonucu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.