BilgisayarlarEkipman

Kritik sıcaklık. Tedbirler CPU'nun aşırı ısınmasını engellemek için.

Tabii ki, herhangi bir bilgisayardan en önemli ve büyük bir bölümü - işlemci. Diğer cihazlar gelince - hepsi veya hizmet işlemcisine veya giriş-çıkış bilgileridir. Sonuç olarak, işlemci sıcaklığı onun başarısızlığın güçlü ısıtma neden olarak, normal bir PC için gerekli olan.

Kritik sıcaklık - sıcaklık, çok uzun bir süre için CPU dengeli işlem mümkün değildir.

Bu noktada aslında önünde tutmak gerekir kritik sıcaklık ve kristaller işlemci tahrip edildiği sıcaklık - İki farklı kavramlar. Farklı olarak entegre devre kristaller dayanma yüksek bir sıcaklık kritik olan. bu kristaller ısı elemanları zayıf yanında ise, "integralke". Zaten 90 derece üzerindeki sıcaklıklarda, işlemci kristaller stabil bir operasyon ihlal ve sistemin arıza tam yol elektrokimyasal işlemler ile aktive edildi.

işlemcinin kritik sıcaklık Her üretici birbirinden farklıdır, bu yüzden kullanıcının kendi bilgisayarını belirtilen sınır termal işleme kuralların ne bilmelidir. Tipik olarak bu değerler, veri sayfasında belirtilmiştir. dizüstü Standart işlemciler aralığında mevcuttur - 40 derece (boşta) 60 derece (yük altında). Çekirdek işlemciler faaliyet bir sıcaklık aralığı beş derece daha yüksek.

Her ne kadar istisnalar da vardır. Bu soruyu inceleyerek, ben istihbarat işlemcinin kritik sıcaklığı ne olduğunu öğrenmek karar verdi. sıcaklık ölçümü onların sürpriz (ve hayal kırıklığı) için, özel bir programla işlemcinin öğrendiği 55 ila 80 derece arasında değişen sıcaklıklarda "beyin" bilgisayarım koşmak. Ben panik ve o işlemci kritik sıcaklığı öğrendik işlemci üreticisinin web sitesinde, hakkında bilgi için "git" değil yenik karar Atom: intel N450 yüz derecedir! Peki CPU tipi aşırı ısınma hakkında değmez endişe.

Yukarıda belirtilenlerin ışığında, yine de, bazen aşırı ısınmaya karşı bilgisayarınızı (dizüstü) korumak için önleyici tedbirler sürdürürler, unutulmamalıdır. Işlemci fanı ve soğutma radyatör temizlemek için yeterlidir. Sonuçta, toz ve kir sürüş cihazı tetikleme aşırı ısınma koruma gerektirir ve üretkenliği azaltmak ısı transfer sistemi bozulur.

Devlet termal bileşiği, aynı zamanda periyodik kontrol gerektirir - onun kurutma üzücü sonuçlara yol açar. fan temizlendikten sonra hala seslerin çeşitli üretirse, prosedürü tekrarlandı ve mümkünse makine yağı kendi rulmanları (kılavuzlar) damla yağlanması gerekir. Bakım bilgisayar (laptop) delikler temiz hava ücretsiz erişim engel olur şey tarafından engellenmez havalandırmak için alınmalıdır.

To işlemci sıcaklığı izlemek, ilgi ekran kullanıcı verileri görünecektir özel programlar geliştirilir. Bu programların geniş bir seçim dünya çapında web'de mevcuttur. Hepsi farklıdır ve bunların amaç ve yetenekleri farklıdır.

Ne işlemcinin kritik sıcaklık takip etmek için, aynı anda okumaları gözlemlemek için program ve BSP testi çalıştırmak için gereklidir. Korumanın gerekli olduğu zaman sıcaklık verileri not edin. Koruma işlemi verimlilik düşüş ve çarpan azaltır ile tespit edilir. Bu sistem, bir koruma yapılandırıldığı kritik sıcaklıktır. üreticinin bakış açısından - belirli bir işlemci türü için sıcaklık en yüksek değerdir.

İşlemci sıcaklığı göz kulak ve sonra cihazınız çok daha uzun sürecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.