SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ses kaybolur: Nasıl tedavi edilir? Yararlı İpuçları

Ses yok oluyor - nasıl tedavi edilecek? Bu soru genellikle doktorun ofisinde dağıtılır. Bu durumu biliyor musunuz: Dün bir kuş gibi sohbet ettiniz, gülünce güldü ve aptalca esprilerle bağırdınız; bugün ise yatağından kalkıyorsunuz, ağzınızı açıyorsunuz, ama ... Her zamanki "Günaydın" yerine! Boğazınızdan sadece bir inartiküllü hırıltı ve hafif acılar geliyor. . Bu herkese oldu. Bazıları boğazı temizlemenizi ve bir bardak ılık su içmenizi önerir. Konsey iyidir, ancak maalesef her zaman etkili değildir. "Hacim ekle" yapmazsan, sorun düşüncenden daha ciddi.

semptomataloji

Sesini kaybettiğinizi düşünüyorsanız, "nasıl davranacaksınız?" Bu durumda en önemli soru var mıdır? Eşlik eden işaretlere dikkat edin: Bir fısıltıyla bile konuşamıyorsanız, boğaz ağrıyor, bağlar gergin, öksürük boğucu, harekete geçmenin zamanı.

Olası nedenler

Ses kayboldu mu? Nasıl tedavi edilir? Bu soruyu cevaplamadan önce, geçici acayipliği tetikleyebilecek tüm faktörleri listeliyoruz. Listedeki onurlu birincil yer, her çeşit bulaşıcı hastalıklar tarafından işgal edilir: anjin, larenjit, farenjit ... Hepsi ses tellerinin daralmasına neden olur ve bu da kişiyi konuşma sürdürme şansını mahveder. Sebepler listesinin ikinci sırası mesleki etkinliktir. "Ses kayboldu. Nasıl davranılır? "- Bu soru konferans, konuşmacı, danışman, şarkıcı öğretmenler tarafından iyi biliniyor. Hepsinin ses tellerini zorlamaları gerekir. Böyle bir yük konuşma aygıtının durumunu olumsuz olarak etkiler.

İlk Yardım

Boğaz ağrıyor, güçlü bir öksürük var, bir ses yok. Tüm bu rahatsızlıkları tedavi etmektense? Doktorlar şunları tavsiye ediyor: tamamen iyileşene kadar konuşmaya çalışmayın. Bazı konuşmacılar görüşlerini en azından bir fısıltıyla başkalarına iletmeye çalışıyorlar ancak kesinlikle yasaklanmıştır: Boğulan bir sesle konuşma girişiminde yaralı bağlar daha da gerginleşecektir. Çok fazla stres yüzünden sesli kalmadıysanız (örneğin, halka açık bir konuşmanın başlangıcında gerçekleşmişse) sakinleştirici bir hap içip halk ilaçlarına başvurun. Mükemmel, bir bardak ılık sütün bir kaşık bal veya gogol-mogol ile (yani, şeker ile çiğ etmiş yumurta) yardımcı olur. Ses tellerinin işlevlerini yerine getirmek için düzgün bir şekilde ısınmaları gerekir. Sıcak gelmesine yardımcı olmak için (ancak hiçbir fıstık yok) içecekler: Soğuk süt, tereyağı, nane çayı, bitki kaynatma. Bu "ilaç" ı günde en az üç kez içirin ve çok yakında rahatsız edici belirti ortadan kalkacaktır. Sütü taşımayınız mı? Boğazınızı sıcak bir atkıyla bağlayın. Geceleri bile ateş etmemeniz önerilir. Bu arada, etkili bir başka araç limon suyu ile sıcak bira . İçecek, hafifçe koymak için tadı çok hoş değil, ama eğer akşam içerseniz, sabahları tekrar cıvıl cıvıl cıvıksınız. İşte büyük bağlar F.I'yi nasıl ısıttı. Chaliapin: İki kırbaçlı beyaz, bir kaşık şeker, bal ve bir bardak sıcak konyak. Bütün bunları karıştırıp bir yudumla içelim.

tıp

Ses kayboldu. Nasıl tedavi edilir? Elbette ilaçlar! Herhangi bir eczanede, şuruplar, nane , pastiller, spreyler gibi geniş bir yelpazede bulacaksınız. Onları almadan önce doktorunuza danışın. Suç, ortak soğuk için ise, "Tharyngept" çare size yardımcı olacaktır. Hastalığın başlangıcında burun vestibülünü Sunarep merhemi veya mentol yağı ile yağlamak da önerilir . Amino asitlerle vitaminlerin içeceğini içersinde bağları güçlendirebilirsiniz. Bu bağlamda, uzmanlar kompleksleri "Amyaton", "Aviaton", "Centrum" olarak adlandırıyorlar. Eczaneye gittiğinizde uçucu yağlar almayı unutma - teneffüs için faydalı olacaklar. Ama ne vaktinden vazgeçmek zorunda kalacak, bu yüzden alkol, sigara, kahve, baharat ve baharatlı yemeklerden.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.